Страници: (38) « първа ... 33 34 [35] 36 37 ... последна »  ( Първото ново съобщение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Препоръчайте някое яко фентъзи, Препоръчайте някое яко фентъзи
Zicobb
Публикувано на: 10 Aug 2015, 16:43
Quote Post

Скуайър
**

Група: Citadel
Съобщения: 163
Потребител # 4180
Дата на регистрация: 5-April 15

Най-сетне! laugh.gif ....Взех си ''Лунните Градини'' и мисля да я започвам tongue.gif Има ли още произведения свързани с ''Малазанска Книга на Мъртвите''?The God of Tears , каза че , книгата ''Ковачница на Мрак'',(или нещо такова laugh.gif)била свързана с поредицата ,та искам да знам какви са другите книги/разкази/сборници(ако въобще има такива) свързани с поредицата huh.gif Погледнах в Уикито , но много не разбрах ,защото просто...абе знаете dry.gif
------------------------------------------------------------------------------
Novels of the Malazan Empire -Main Series by Ian C. Esslemont

Bauchelain & Korbal Broach novellas

Kharkanas Trilogy

и главната поредица-''Малазанска Книга на Мъртвите''

Това е , което намерих ,искам само да знам , в какъв ред трябва да се четат и кои от тези са излизали на българския пазар

(Благодаря Ви ,предварително )
PMEmail Poster
The God of tears
Публикувано на: 10 Aug 2015, 23:53
Quote Post

Херцог

Група: Moon's Children
Съобщения: 9701
Потребител # 1510
Дата на регистрация: 20-November 08

QUOTE (Zicobb @ 10 Aug 2015, 16:43)
Най-сетне! laugh.gif ....Взех си ''Лунните Градини'' и мисля да я започвам tongue.gif Има ли още произведения свързани с ''Малазанска Книга на Мъртвите''?The God of Tears , каза че , книгата ''Ковачница на Мрак'',(или нещо такова laugh.gif)била свързана с поредицата ,та искам да знам какви са другите книги/разкази/сборници(ако въобще има такива) свързани с поредицата huh.gif Погледнах в Уикито , но много не разбрах ,защото просто...абе знаете dry.gif
------------------------------------------------------------------------------
Novels of the Malazan Empire -Main Series by Ian C. Esslemont

Bauchelain & Korbal Broach novellas

Kharkanas Trilogy

и главната поредица-''Малазанска Книга на Мъртвите''

Това е , което намерих ,искам само да знам , в какъв ред трябва да се четат и кои от тези са излизали на българския пазар

(Благодаря Ви ,предварително )

Значи според мен е най-добре да си почнеш с "Лунните градини" и останалия "Малазан" на Ериксън. "Повестите" могат да си ги прочетеш иначе по всяко време, те не са здраво свъзрани със самата поредица. След това подхвани книгите на Есълмонт (само две са издадени засега у нас - "Нощ на ножове" и "Завръщането на Пурпурната гвардия"). "Ковачница на мрак" е първа книга от трилогията и единствената (засега) от нея, издадена у нас.

--------------------
user posted image
PMEmail PosterUsers WebsiteYahoo
Zicobb
Публикувано на: 11 Aug 2015, 00:10
Quote Post

Скуайър
**

Потребител # 4180

Жив и Здрав laugh.gif Мерси , че ми отговори , точно какво исках smile.gif Е,значи започвам с - ''Лунните Градини'',а после ще му мисля за другото

Off topic : Мислех,че разбирам поне мъъъъъничко от Star Wars ,ама явно не laugh.gif Кой е пича на снимките в профила ти ? (Аватара и корицата ) Доста bad ass ми изглежда blink.gif
PMEmail Poster
The God of tears
Публикувано на: 11 Aug 2015, 01:01
Quote Post

Херцог

Потребител # 1510

QUOTE (Zicobb @ 11 Aug 2015, 00:10)
Жив и Здрав laugh.gif Мерси , че ми отговори , точно какво исках smile.gif Е,значи започвам с - ''Лунните Градини'',а после ще му мисля за другото

Off topic : Мислех,че разбирам поне мъъъъъничко от Star Wars ,ама явно не laugh.gif Кой е пича на снимките в профила ти ? (Аватара и корицата ) Доста bad ass ми изглежда blink.gif

Той е нов персонаж в онлайн играта Star Wars The Old Republic и по-точно от експанжъна Knights of the Fallen Empire. Пичът е принц Арканн, син на Безсмъртния Император на Вечната империя (която се бори на два фронта едновременно с Републиката и с Империята на Ситите).

--------------------
user posted image
Zicobb
Публикувано на: 11 Aug 2015, 01:19
Quote Post

Скуайър
**

Потребител # 4180

WOW ! Брутален е ! laugh.gif Не съм играл от много време , но явно пак трябва да я почна smile.gif А,да една молба (поредна laugh.gif ) Утре един фр. има рд... искам да му подаря книга - High/Epic fantasy (не съм точно сигурен) Огромен фен на -''Джуджетата'' на М.Х ,затова искам да е нещо което е точно - Classic fantasy setting laugh.gif (Джуджета,елфи ,орки ) Доколкото знам има : ''Джуджетата'',''Властелина'' и ''Камъните на Елфите'' Ако може да помогнете до утре (12:30/13:00 ще ходя да купя)
Общо взето това е - Джуджета , Елфи , Орки [Като фокуса е върху първите 2(или не точно ФОКУСА , но да ги споменават повече от 2-3 пъти)]
PMEmail Poster
The God of tears
Публикувано на: 11 Aug 2015, 01:25
Quote Post

Херцог

Потребител # 1510

QUOTE (Zicobb @ 11 Aug 2015, 01:19)
WOW ! Брутален е ! laugh.gif Не съм играл от много време , но явно пак трябва да я почна smile.gif А,да една молба (поредна laugh.gif ) Утре един фр. има рд... искам да му подаря книга - High/Epic fantasy (не съм точно сигурен) Огромен фен на -''Джуджетата'' на М.Х ,затова искам да е нещо което е точно - Classic fantasy setting laugh.gif (Джуджета,елфи ,орки ) Доколкото знам има : ''Джуджетата'',''Властелина'' и ''Камъните на Елфите'' Ако може да помогнете до утре (12:30/13:00 ще ходя да купя)
Общо взето това е - Джуджета , Елфи , Орки laugh.gif

На първо място - Реймънд Фийст и "Войната на Разлома", но специално първия том от оригиалната серия е много труден за откриване. Друго подобно в жанра... може би "Орки" и "Орки: Кръвна вражда" на Стен Никълс (където орките са добрите, а хората - лоши), но тя е малко по-циничен вариант на класическото фентъзи. Също така поредицата "Вещерът" на Сапковски, но и тя не знам колко книги има в наличнот из книжарниците (и дали има изобщо). Там ги има всякакви - елфи, джуджета, русалки и т.н., но тя пък е брутална като "Песента" на Мартин. Най-близка до това, което търсиш е като че четирилогията "Наследството" на Кристофър Паолини - книгите от "Ерагон" до "Наследството" все още имат наличност.

--------------------
user posted image
Zicobb
Публикувано на: 11 Aug 2015, 01:33
Quote Post

Скуайър
**

Потребител # 4180

Мерси ,братле wink.gif Хм,сега като се замисля ''Ерагон'' е най-вероятна за намиране от книжарница (не поръчана онлайн) ..Дано да не я е чел laugh.gif Мерси(за 2131 път) и лека ...may the force be with you! drinks_cheers.gif
PMEmail Poster
Tyrion
Публикувано на: 20 Aug 2015, 15:48
Quote Post

Паладин на Цитаделата

Група: Dragon Riders
Съобщения: 2808
Потребител # 3680
Дата на регистрация: 22-December 12

Guys, търся нови неща за четене. За предпочитане електронен вариант на английски. Обмислям да мина Witcher книгите и също така ми се ще да дам нов шанс на Warhammer (Спар, Арв на вас разчитам biggrin.gif Прочел съм само Малекит, what should go next?) Приемам всякакви предложения, не е задължително да са фентъзи, само да са яки

--------------------
user posted image
PMEmail Poster
Спартак
Публикувано на: 20 Aug 2015, 17:37
Quote Post

God of the Arena

Съобщения: 1476
Потребител # 3971
Дата на регистрация: 21-December 13

Аз зациклих на Warhammer, щото трябва да го чета на комп, ама одеве поръчах същата книга, дето бях почнал да чета от интернет. Кога ще дойде, не знам, но един месец, ако не и повече, ще иде. Да си я чета в книжен вариант.

--------------------
user posted image
Blood makes you related. But... loyalty makes you family.
PMEmail Poster
Tyrion
Публикувано на: 20 Aug 2015, 17:41
Quote Post

Паладин на Цитаделата

Потребител # 3680

Аз докопах един хубав киндъл и затова съм толкова загорял за електронен вариант biggrin.gif Сефтосах го като препочетох Мъглороден поредицата обаче сега се чудя какво да чета...

--------------------
user posted image
PMEmail Poster
Спартак
Публикувано на: 20 Aug 2015, 17:45
Quote Post

God of the Arena

Съобщения: 1476
Потребител # 3971
Дата на регистрация: 21-December 13

Аз и преди съм казвал, но колкото и да са зоря и насилвам, не мога и не мога да чета по такъв начин. Просто е срещу всичко, което съм аз, що опре до четене. biggrin.gif Така де - старомоден като цяло.

--------------------
user posted image
Blood makes you related. But... loyalty makes you family.
PMEmail Poster
Tyrion
Публикувано на: 20 Aug 2015, 17:57
Quote Post

Паладин на Цитаделата

Потребител # 3680

Разбирам и даже съм съгласен... просто нямам пари за подобни екстри biggrin.gif

--------------------
user posted image
PMEmail Poster
Darth Sparhawk
Публикувано на: 21 Aug 2015, 15:41
Quote Post

The Prime

Група: Sith
Съобщения: 55185
Потребител # 2
Дата на регистрация: 10-October 06

след малекит продължавай смело с shadow king и caledor.

--------------------
user posted image
www.citadelata.com - Българският сайт за фентъзи и фантастика
PMEmail PosterUsers Website
Tyrion
Публикувано на: 21 Aug 2015, 15:54
Quote Post

Паладин на Цитаделата

Потребител # 3680

QUOTE (Darth Sparhawk @ 21 Aug 2015, 15:41)
след малекит продължавай смело с shadow king и caledor.

Арв достопочтено те изпревари и ме зариби по Warhammer40K biggrin.gif

--------------------
user posted image
PMEmail Poster
Darth Sparhawk
Публикувано на: 21 Aug 2015, 23:57
Quote Post

The Prime

Група: Sith
Съобщения: 55185
Потребител # 2
Дата на регистрация: 10-October 06

няма проблем, все си в отбора biggrin.gif

--------------------
user posted image
www.citadelata.com - Българският сайт за фентъзи и фантастика
PMEmail PosterUsers Website

Topic Options Страници: (38) « първа ... 33 34 [35] 36 37 ... последна » Reply to this topicStart new topicStart Poll

Skin "The Secret of Art" © Andrea 2004 :: Site