Страници: (38) « първа ... 32 33 [34] 35 36 ... последна »  ( Първото ново съобщение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Препоръчайте някое яко фентъзи, Препоръчайте някое яко фентъзи
Zicobb
Публикувано на: 03 Aug 2015, 11:48
Quote Post

Скуайър
**

Група: Citadel
Съобщения: 163
Потребител # 4180
Дата на регистрация: 5-April 15

Хм, като се замисля имаш право biggrin.gif Е,тук идва голямото ''за съжаление''..не съм чел нищо от Warhammer и Warhammer 40000 и нямам понятие относно историята на тази ...ааааа,книга?игра?настолна игра ? и аз дори не знам какво точно е (за мой срам) .Warcraft е друга работа laugh.gif Мога да кажа, че бях/съм фен и не само на Уоркрафт , а на WOW wink.gif Иначе книгите издадени в Бг ...абе средна работа dry.gif
PMEmail Poster
Спартак
Публикувано на: 03 Aug 2015, 12:53
Quote Post

God of the Arena

Съобщения: 1476
Потребител # 3971
Дата на регистрация: 21-December 13

Аз имам дълга история с WoW, то всъщност Warcraft като цяло ми е голяма част от живота. Култова игра е това, макар в последния експанжън мен ако питаш, да объркаха лора доста. Въпреки това аз си я следя играта - като съм израснал с нея... Warhammer има и игри по нея, и книги и игра с миниатюри. Но и аз не познавам вселената много добре. Знам само основни неща. Иначе Arvandor е гуруто по този франчайз във форума, ако не и в цяла България.

--------------------
user posted image
Blood makes you related. But... loyalty makes you family.
PMEmail Poster
Zicobb
Публикувано на: 03 Aug 2015, 16:43
Quote Post

Скуайър
**

Потребител # 4180

Warlords of Draenor дори не съм го играл ...все още.Не знам , но някак си не ме грабва , а уж трябва laugh.gif .Иначе е як(само дето лора е объркан както ти каза)Тааа,по темата има ли нещо друго освен Уоркрафт книгите и тези за Уорхамър което да е близо до тези критерии които съм посочил ? Pls HELP ME ! rolleyes.gif
PMEmail Poster
Darth Sparhawk
Публикувано на: 04 Aug 2015, 11:18
Quote Post

The Prime

Група: Sith
Съобщения: 55185
Потребител # 2
Дата на регистрация: 10-October 06

QUOTE (Zicobb @ 03 Aug 2015, 11:48)
Хм, като се замисля имаш право biggrin.gif Е,тук идва голямото ''за съжаление''..не съм чел нищо от Warhammer и Warhammer 40000 и нямам понятие относно историята на тази ...ааааа,книга?игра?настолна игра ? и аз дори не знам какво точно е (за мой срам) .Warcraft е друга работа laugh.gif Мога да кажа, че бях/съм фен и не само на Уоркрафт , а на WOW wink.gif Иначе книгите издадени в Бг ...абе средна работа dry.gif

Ако четеш на английски, пробвай Warhammer, като съвета ми е да започнеш с Blood of Aenarion на Уилям Кинг, идеална за newbie smile.gif
Ако четеш само на български, пробвай да намериш "Камъните на елфите" от Тери Брукс, има всичко, което търсиш, а и е хубаво да я прочетеш преди излизането на сериала.

--------------------
user posted image
www.citadelata.com - Българският сайт за фентъзи и фантастика
PMEmail PosterUsers Website
Zicobb
Публикувано на: 04 Aug 2015, 11:40
Quote Post

Скуайър
**

Потребител # 4180

Ще погледна и 2те tongue.gif Мерси smile.gif
PMEmail Poster
Zicobb
Публикувано на: 04 Aug 2015, 12:15
Quote Post

Скуайър
**

Потребител # 4180

Хммммм,видях тази от Warhammer ,която ми беше препоръчал и още с 1вата страница ми стана интересно smile.gif . Относно ''Камъните на Елфите'' ,искам да попитам това поредица ли е ? Смисъл трябва ли да прочета нещо преди да я започна ? (Мразя да чета 2 или 3та книга от някоя си поредица без да съм чел 1вата примерно и за това питам) Ам,btw само тази поредичка ли се доближава до критериите които съм посочил ? (Сори , че съм малко нахален , но все не съм толкова ''запознат'' с фент. жанр. колкото сте вие laugh.gif) Ако все пак някой има нещо подобно нека пише - Яка история,Доста битки и различни оръжия ( не само познатите ни меч и щит) С една дума , нещо подобно на -World of Warcraft (Книгите по Warcraft не се броят)
PMEmail Poster
The God of tears
Публикувано на: 04 Aug 2015, 13:14
Quote Post

Херцог

Група: Moon's Children
Съобщения: 9701
Потребител # 1510
Дата на регистрация: 20-November 08

QUOTE (Zicobb @ 03 Aug 2015, 10:44)
Пичове , искам да ми помогнете малко biggrin.gif Търся си някоя ''EPIC'' поредица ,която да отговаря на следните крт. : 1.Много раси 2.Много битки 3.Интересна история 4.Мащабен свят и 5. Различни оръжия (ако ме разбирате laugh.gif не само мечове ,щитове и ала бала ) знам , че са малко странни тези критер. , но все пак ще ви бъда много благодарен ако ми помогнете smile.gif

Една поредица отговаря на търсеното - Малазанската книга на Мъртвите на Стивън Ериксън. Друга подобна е "Хроники на светлината на бурята" на Брандън Сандерсън (излезли са първите две - "Пътят на кралете" и "Сияйни слова"), както и Ейдриън Чайковски с неговата "Сянката на умелите".

--------------------
user posted image
PMEmail PosterUsers WebsiteYahoo
Zicobb
Публикувано на: 04 Aug 2015, 14:00
Quote Post

Скуайър
**

Потребител # 4180

ХИЛЯДИ БЛАГОДАРНОСТИ ! (Отново biggrin.gif) ''Малазана'' мисля ще е добро начало smile.gif Тези дни като отида до мола ще си взема 1вата книга rolleyes.gif Освен 10-те книги ,знам че имаше и някакви новели които също се отнасяха за тази поредица ...а,ето - Три повести за Малазанската империя – 2013 - Издателство: „Бард“ . Трябва ли да започна с това или направо ''Лунните градини'' ? И ако има още нещо за което трябва да знам(преди да си купя 1вата книга) кажете wink.gif Било то нещо трябва да се прочете ,види и тн.
----------------------------------------------------------------------------------
Още веднъж искам МНОГО да благодаря на всички за точните и бързи отговори smile.gif Citadelata rlzz
PMEmail Poster
The God of tears
Публикувано на: 04 Aug 2015, 14:44
Quote Post

Херцог

Потребител # 1510

QUOTE (Zicobb @ 04 Aug 2015, 14:00)
ХИЛЯДИ БЛАГОДАРНОСТИ ! (Отново biggrin.gif) ''Малазана'' мисля ще е добро начало smile.gif Тези дни като отида до мола ще си взема 1вата книга rolleyes.gif Освен 10-те книги ,знам че имаше и някакви новели които също се отнасяха за тази поредица ...а,ето - Три повести за Малазанската империя – 2013 - Издателство: „Бард“ . Трябва ли да започна с това или направо ''Лунните градини'' ? И ако има още нещо за което трябва да знам(преди да си купя 1вата книга) кажете wink.gif Било то нещо трябва да се прочете ,види и тн.
----------------------------------------------------------------------------------
Още веднъж искам МНОГО да благодаря на всички за точните и бързи отговори smile.gif Citadelata rlzz

Можеш да започнеш както с "Повестите", така и направо с "Лунните градини". Също така към поредицата е книгата "Ковачница на Мрак" пак на Ериксън, както и двата излезли романа "Нощ на Ножове" и "Завръщането на Пурпурната гвардия" на Иън Есълмонт, но тях препоръчвам да ги четеш след десетте тома на Малазана.

--------------------
user posted image
Darth Sparhawk
Публикувано на: 04 Aug 2015, 20:44
Quote Post

The Prime

Група: Sith
Съобщения: 55185
Потребител # 2
Дата на регистрация: 10-October 06

QUOTE (Zicobb @ 04 Aug 2015, 12:15)
Хммммм,видях тази от Warhammer ,която ми беше препоръчал и още с 1вата страница ми стана интересно smile.gif . Относно ''Камъните на Елфите'' ,искам да попитам това поредица ли е ? Смисъл трябва ли да прочета нещо преди да я започна ? (Мразя да чета 2 или 3та книга от някоя си поредица без да съм чел 1вата примерно и за това питам) Ам,btw само тази поредичка ли се доближава до критериите които съм посочил ? (Сори , че съм малко нахален , но все не съм толкова ''запознат'' с фент. жанр. колкото сте вие laugh.gif) Ако все пак някой има нещо подобно нека пише - Яка история,Доста битки и различни оръжия ( не само познатите ни меч и щит) С една дума , нещо подобно на -World of Warcraft (Книгите по Warcraft не се броят)

Камъните на елфите е втора от поредицата Шанара, но може да се чете и самостоятелно, тъй като е отделна история от първата книга - Мечът на Шанара smile.gif

--------------------
user posted image
www.citadelata.com - Българският сайт за фентъзи и фантастика
PMEmail PosterUsers Website
Zicobb
Публикувано на: 04 Aug 2015, 21:42
Quote Post

Скуайър
**

Потребител # 4180

Супер smile.gif Ще се опитам да видя всичко препоръчано до момента biggrin.gif
PMEmail Poster
Zicobb
Публикувано на: 04 Aug 2015, 22:38
Quote Post

Скуайър
**

Потребител # 4180

Само като видях тоя тип -Аномандър Реик и ми стани интересно smile.gif Задължително ще я започна ...само едно последно питане за тази поредица -Какво толкова не и е наред на 1вата книга , че всички казват :''GIVE IT TIME ,GIVE IT TIME''и тн. ? (No spoilers please)
PMEmail Poster
The God of tears
Публикувано на: 05 Aug 2015, 00:58
Quote Post

Херцог

Потребител # 1510

QUOTE (Zicobb @ 04 Aug 2015, 22:38)
Само като видях тоя тип -Аномандър Реик и ми стани интересно smile.gif Задължително ще я започна ...само едно последно питане за тази поредица -Какво толкова не и е наред на 1вата книга , че всички казват :''GIVE IT TIME ,GIVE IT TIME''и тн. ? (No spoilers please)

Нищо ѝ няма. Просто те захвърля направо в един огромен, чужд и странен свят, без да ти обяснява кой какъв е, кое какво е и кой за какво се бори. Затова ти казват да ѝ дадеш време - всички неясноти постепенно се изглаждат, всичко се обяснява постепенно и по естествен начин, но отначало човекът, решил да чете серията, е буквално изгубен в един непознат свят без никаква помощ и обяснения

--------------------
user posted image
Zicobb
Публикувано на: 05 Aug 2015, 15:20
Quote Post

Скуайър
**

Потребител # 4180

Sounds GREAT ! Звучи ми като ''Песента'' ... не всеки може да разбере за какво иде реч в ''Игра на Тронове'' , но постепенно с четене ,става все по-интересно laugh.gif Сигурен съм , че ''Малазана'' ще ми хареса ...или поне се надявам laugh.gif
PMEmail Poster
The God of tears
Публикувано на: 06 Aug 2015, 02:24
Quote Post

Херцог

Потребител # 1510

QUOTE (Zicobb @ 05 Aug 2015, 15:20)
Sounds GREAT ! Звучи ми като ''Песента'' ... не всеки може да разбере за какво иде реч в ''Игра на Тронове'' , но постепенно с четене ,става все по-интересно laugh.gif Сигурен съм , че ''Малазана'' ще ми хареса ...или поне се надявам laugh.gif

О, Малазана е стотици пъти по-сложен от Песента - и като епика, и като конфликти wink.gif Ще видиш wink.gif

--------------------
user posted image

Topic Options Страници: (38) « първа ... 32 33 [34] 35 36 ... последна » Reply to this topicStart new topicStart Poll

Skin "The Secret of Art" © Andrea 2004 :: Site