Страници: (2) [1] 2   ( Първото ново съобщение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Squats, В чест на забравената раса
Arvandor
Публикувано на: 29 Aug 2014, 20:57
Quote Post

Chaos Sorcerer

Група: Citadel
Съобщения: 6113
Потребител # 2814
Дата на регистрация: 16-March 11

Създавам тази тема в чест на унищожена уорхамърска раса. Squat представляват космическия аналог на джуджетата. В тази тема, искам да поговоря малко за тях, историята зад тях, и за това как GW най-безсрамно се отърва от тях. Но малко-по-късно, понеже засега още нямам готов текст, а ми трябва, преди да седна да поговоря сериозно. Смятам че е мой дълг като уорхамърски фен да почета тяхната загуба.

След един едит:

И така след като измислих текста

user posted image

Скуат(Хомо Сапиенс Ротундус) са ниски, набити и физически издръжливи субчовеци, адаптирани за светове със силна гравитация, на които се били заселили из галактиката. От всички субчовеци срещнати от Империума, псевдоджуджетата най-блзико напомняли хора. Скуатовете произлизат от хора, които колонизирали планети около галактическото ядро в далечното минало. Тези планети на които са били колониите са сред най-древните в галактиката, формирани още по времето когато галактическата структура още не се стабилизирала напълно. После GW най-безсрамно ги затри заявявайки че "Тиранидска Отцепена Флота ги Погълнала"(При все че това няма смисъл, понеже те са в средата на галактиката а тиранидите идват отстрани), и при все че малка бройка оцелели джуджета живеят в империума, и се надяват да възстановят някогашната слава на расата си при все че дори този флъф за дребна останка е спорен.

user posted image

С други думи GW не просто са избили цялата раса по силата на Сюжетното Удобство, а дори се опитват да го изкарат все едно тях изобщо не ги е имало. Още по-смешно е че те са казали че подобна раса не пасвала в сетинга(т.е че те били по-негримдарк тъй като не са минавали през технологична регресия и всъщност имат доста впечатляващи машини и познания. Което повдига и въпроса, как не са взривили Тиранидите като едното нищо, щом са били просто Отцепена флота). Което намирам за подигравка в лицето ми защото ТОГАВА ЗАЩО ИМА ТАУ! АКО НЕ ИСКАТЕ РАСА КОЯТО ДА Е ПО НЕГРИМДАРК ЗАЩО ИМАТЕ ТАУ!!! На всичко отгоре от какъв проклет зор дават на Тау ивънземни псевдоджуджета, като съюзници когато вече имаха създадени джуджета, и то с един съвсем нелош флъф. Накратко - да, аз обичах джуджетата на WH40K и още си ги обичам, а GW ги унищожи и се престори че дори не са съществували. Е аз ги помня. И сега чест на уорхамърските джуджета, нека братската ни раса намери покой сред Предците.

user posted image

Следващият лор е Скуат. Не ми пука че не е ясно дали изобщо ги има. Не ми пука че дори да ги има, никога няма да са главна раса. Не ме интересува и че съм на Примархите, мой лор си е, мога да си позволя разсейвания от програмата от време на време

--------------------
user posted image

Change is inevitable
The dark gods have been welcoming towards me, surely I am not in cruel fate - striving to understand all things...
PMEmail Poster
Спартак
Публикувано на: 30 Aug 2014, 10:26
Quote Post

God of the Arena

Съобщения: 1476
Потребител # 3971
Дата на регистрация: 21-December 13

Значи в WAR40K вече няма джуджета? А има ли някаква връзка между средновековната и сай-фай-а? Така де, освен че са с някои еднакви раси и т.н. И защо гоблините в средновековната са... ами ловци, войници, а в 40k са просто малко гадове, които ти връхлитат на групички?

--------------------
user posted image
Blood makes you related. But... loyalty makes you family.
PMEmail Poster
Arvandor
Публикувано на: 30 Aug 2014, 12:17
Quote Post

Chaos Sorcerer

Потребител # 2814

^ Ами не. Като изключим малката бройка оцелели които са анексирани от Империума(неизвестно дали изобщо са канон). Феновете предполагат че са свързани посредством един и същи Уорп. С изключение на това - отделни са.

Това е лесен въпрос - и в двете ситуации гоблините са дефинирани като зле въоръжени гадини върхлитащи с ръждиви ножове и копия. В едната това ги прави донякъде опасни. Колкото до другата... В нея има хора със силови брони и болтъри. Това означава че техния фактор опасност е рязко намален.

--------------------
user posted image

Change is inevitable
The dark gods have been welcoming towards me, surely I am not in cruel fate - striving to understand all things...
PMEmail Poster
Спартак
Публикувано на: 30 Aug 2014, 16:15
Quote Post

God of the Arena

Потребител # 3971

Да, но погледни гоблин от средновековната...
user posted image
И такъв от 40k.
user posted image

--------------------
user posted image
PMEmail Poster
Arvandor
Публикувано на: 30 Aug 2014, 16:29
Quote Post

Chaos Sorcerer

Потребител # 2814

Това което виждаш на горната картинка са Хобгоблини, генетично създадени от Дави Зхар във Зхар Нагрунд за да бъдат роби. Те обаче се разбунтували и избягали в Мрачните Земи където имат нещо като собствено царство

--------------------
user posted image

Change is inevitable
PMEmail Poster
Спартак
Публикувано на: 31 Aug 2014, 09:27
Quote Post

God of the Arena

Потребител # 3971

Аа, значи в 40k нето веднъж не съм видял гоблин, като този от картинката.

--------------------
user posted image
PMEmail Poster
Darth Sparhawk
Публикувано на: 31 Aug 2014, 10:16
Quote Post

The Prime

Група: Sith
Съобщения: 55185
Потребител # 2
Дата на регистрация: 10-October 06

нямаше ли някакви джуджета да служат на Тау?

--------------------
user posted image
www.citadelata.com - Българският сайт за фентъзи и фантастика
PMEmail PosterUsers Website
Arvandor
Публикувано на: 31 Aug 2014, 12:10
Quote Post

Chaos Sorcerer

Потребител # 2814

QUOTE (Darth Sparhawk @ 31 Aug 2014, 09:16)
нямаше ли някакви джуджета да служат на Тау?

Демиург. Погледни Уорхамър Лора. Последния пост описва в детайл цялата работа

--------------------
user posted image

Change is inevitable
PMEmail Poster
Razael
Публикувано на: 01 Sep 2014, 12:23
Quote Post

Тъмен Бог на Цитаделата

Група: Moonlight Memmory
Съобщения: 8388607
Потребител # 7

Чел съм всичко, което може да се изчете за тая нелепа раса. Като цяло проектът за тях е провал. Доста бързо са били изтеглени от пазара и Gamers Workshop скълапяват нещо като Лоре защо са изчезнали.

--------------------
user posted image
PMEmail Poster
Arvandor
Публикувано на: 01 Sep 2014, 12:43
Quote Post

Chaos Sorcerer

Потребител # 2814

QUOTE (Razael @ 01 Sep 2014, 11:23)
Чел съм всичко, което може да се изчете за тая нелепа раса. Като цяло проектът за тях е провал. Доста бързо са били изтеглени от пазара и Gamers Workshop скълапяват нещо като Лоре защо са изчезнали.

Аз си ги харесвам. Всъщност ще се учудиш колко хора си ги искат обратно

--------------------
user posted image

Change is inevitable
PMEmail Poster
Darth Sparhawk
Публикувано на: 01 Sep 2014, 13:10
Quote Post

The Prime

Група: Sith
Съобщения: 55185
Потребител # 2

изглеждат забавни, не виждам защо да не ги върнат.

--------------------
user posted image
www.citadelata.com - Българският сайт за фентъзи и фантастика
PMEmail PosterUsers Website
Arvandor
Публикувано на: 01 Sep 2014, 20:00
Quote Post

Chaos Sorcerer

Потребител # 2814

QUOTE (Darth Sparhawk @ 01 Sep 2014, 12:10)
изглеждат забавни, не виждам защо да не ги върнат.

Ами. В лора и това съм писал. На раздел "Случай в който GW са 100% честни с нас" отново в поста със Скуат лора

--------------------
user posted image

Change is inevitable
PMEmail Poster
Razael
Публикувано на: 02 Sep 2014, 14:17
Quote Post

Тъмен Бог на Цитаделата

Потребител # 7

Цените на фигурите им за игра и цената на кодексите не са ЧЕСТНИ с нас. Но от друга страна... може би,ние сме просто мноого бедни.

--------------------
user posted image
PMEmail Poster
Arvandor
Публикувано на: 02 Sep 2014, 14:24
Quote Post

Chaos Sorcerer

Потребител # 2814

QUOTE (Razael @ 02 Sep 2014, 13:17)
Цените на фигурите им за игра и цената на кодексите не са ЧЕСТНИ с нас. Но от друга страна... може би,ние сме просто мноого бедни.

Не, цените наистина са налудничаво високи.

https://www.youtube.com/watch?v=_zSxQnZ3TM8
това ще поясни за какво става въпрос.

a.k.a GW is f*cking EVIL

--------------------
user posted image

Change is inevitable
PMEmail Poster
Razael
Публикувано на: 02 Sep 2014, 15:59
Quote Post

Тъмен Бог на Цитаделата

Потребител # 7

Мдам много е зле положението. Като цяло може да събереш някаква армия от листчета. Eldar Guardian за по 6 паунда... единият....

--------------------
user posted image
PMEmail Poster

Topic Options Страници: (2) [1] 2  Reply to this topicStart new topicStart Poll

Skin "The Secret of Art" © Andrea 2004 :: Site