Страници: (13) [1] 2 3 ... последна »  ( Първото ново съобщение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Аниме, Всичко свързано с анимета
Driztt
Публикувано на: 01 Sep 2007, 20:39
Quote Post

Гвардеец

Група: Do'Urden
Съобщения: 495
Потребител # 44
Дата на регистрация: 1-November 06

Като за начало да обясня какво е Аниме.Думата идва от японски и там значи анимация,но навсякъде извън Япония се използва за анимация направвена от японци.Анимето се обозначава като жанр отделен от анимацията най-вече заради стила на рисуване.

При аниметата има много жанрове,като рядко едно аниме е само един жанр.Жанровете са както обикновенните драма,екшън,романс,така и характерни за анимето-Шонен(аниме правено за момчета),Шоуджо(аниме правено за момичета)Бишоуджо(аниме пълно със красиви момичета) и т.н.

Аниметата както се предполага са на японски,но това не е проблем,има много фенове които събват аниметата.Вече е пълно с фенове които са създали събващи групи и често за едно аниме излизат няколко варианта субтитри.Проблем е обаче за хората които незнаят английски,защото субтитри на български далеч няма за всички анимета.

Историите във аниметата не винаги са измислени от създателя на анимето.Често самите анимета са създадени по манга(японски комикс),визуални новели(жанр игри много известни в япония),по други игри,филми и т.н.

Ако се интересувате от информация за дадено аниме,колко епизода са излезли,колкот от тях са преведени и от кои групи използвайте тази база с данни:AniDB

Та така накратко за аниметата,темата както се предполага е за обсъждане на аниметата които гледаме в момента,които сме гледали,въпроси свързани с анимета или каквото ви хрумне,стига да има връзка с анимета laugh.gif

--------------------
user posted image
PMEmail Poster
Arwen
Публикувано на: 01 Sep 2007, 20:50
Quote Post

Херцог

Група: Citadel
Съобщения: 7544
Потребител # 143
Дата на регистрация: 2-February 07

Хмм ами гледам филмчета. smile.gif Мн ме кефят Blood+,Elfen Lied и samurai 7

--------------------
user posted image
PMEmail Poster
Dante
Публикувано на: 01 Sep 2007, 20:52
Quote Post

Flood Мaster of Citadel

Група: Banned
Съобщения: 5166
Потребител # 57
Дата на регистрация: 17-November 06

Zna4i nqma da kriq 4e sym адски зарибен гледал съм много анимета,но ся гледам Наруто(бахти зарибяващото laugh.gif вижда се от профила ми)

--------------------
But it's been
14 years of silence
It's been
14 years of pain
It's been
14 years that are gone forever
And I'll never have again

user posted image
PMEmail Poster
Arwen
Публикувано на: 01 Sep 2007, 20:53
Quote Post

Херцог

Потребител # 143

Да виждам! laugh.gif Бтв не гледайте Bleach!Тъпооооо еееее!!! sad.gif

--------------------
user posted image
PMEmail Poster
Dante
Публикувано на: 01 Sep 2007, 20:56
Quote Post

Flood Мaster of Citadel

Група: Banned
Съобщения: 5166
Потребител # 57
Дата на регистрация: 17-November 06

QUOTE (Arwen @ 01 Sep 2007, 20:53)
Да виждам! laugh.gif Бтв не гледайте Bleach!Тъпооооо еееее!!! sad.gif

Като изгледам Наруто ще погледна за какво става въпрос, гледал съм само 1-ви епизот...не останах възхитен.

--------------------
But it's been
14 years of silence
It's been
14 years of pain
It's been
14 years that are gone forever
And I'll never have again

user posted image
PMEmail Poster
Driztt
Публикувано на: 01 Sep 2007, 21:04
Quote Post

Гвардеец

Потребител # 44

Е Блийч го гледах до 100+ но по скоро за убиване на времето,аниме дето е над 26 серии гледам да избягвам,много се разводняват нещата обикновенно laugh.gif е това не значи че няма изключения.Иначе за Samurai 7 беше ми едно от първите,много ме накефи biggrin.gif

--------------------
user posted image
PMEmail Poster
Nae'blis
Публикувано на: 01 Sep 2007, 21:13
Quote Post

Рицар

Съобщения: 720
Потребител # 27
Дата на регистрация: 12-October 06

Югио РУЛЗ tongue.gif cool.gif
PMEmail Poster
Driztt
Публикувано на: 02 Sep 2007, 11:09
Quote Post

Гвардеец

Потребител # 44

Е,не съм много съгласен,ама както и да е tongue.gif .Аз в момента следя няколко анимета,но най-се откроява Claymore:
user posted image
Действието в анимето се развива в типична средновековна атмосфера.Но има и един проблем-Yoma(нещо като демони).Те могат да се преобразяват на хора и са много силни,затова хората просто няма как да се справят с тях.И затова са създадени Claymore-жени,които са им присадени плът и кръв от Yoma.Така те имат силата и издръжливоста на демоните и могат да се справят с тях.Действието на анимето се върти около Clare,която е Claymore и Раки- момче,чийто живот е спасила.В самото аниме има доволно количество екшън и е пълно с любимата ми комбинация- жени с големи мечове laugh.gif .Арта е готин,като на моменти става и 3D което също е мн готино.Анимето и в момента продължава да излиза,като последния излязъл епизод е 22.Искам да отбележа че историята се развива,а не е само серия-демон,но ако разкрия за какво става дума много ще спойлна smile.gif .Като минус мога да кажа само че всичките Клейморки са блондинки laugh.gif

--------------------
user posted image
PMEmail Poster
Arwen
Публикувано на: 02 Sep 2007, 11:29
Quote Post

Херцог

Потребител # 143

дададада да дадададада ДА! laugh.gif Е това беше дето бест фрто ми е луднала по него! Мнооооого е яко!

--------------------
user posted image
PMEmail Poster
Driztt
Публикувано на: 02 Sep 2007, 19:48
Quote Post

Гвардеец

Потребител # 44

Мхм smile.gif .
Не мога да се сдържа да не спомена,днеска гледах едно аниме което ме спука от смях с идеята си.Анимето се казва Yakitate Japan:
user posted image
В анимето става въпрос за....хляб....тонове и тонове хляб laugh.gif .Главния герой не е момче със суперсили.Определено не е гений.Не е дори замесен в любовна драма.Той има една мечта-да създаде най-великия хляб в япония laugh.gif .Като идея звучи доста скучно,но след като съм изгледал вече 7 серии определено не мисля така.Освен че е изпълнено със всякакви смешни моменти,в анимето не отсъстват и някои неща които като цяло не са това което човек очаква от аниме за хляб-противници,мечове( blink.gif ),мъдрия човек който го напътства,лидера на доброто,предателства,дуели и още какво ли не.Когато не се смеех гледах екрана изумен.И в момента се хихикам laugh.gif .Бих го препоръчал на всеки фен на комедийните анимета wink.gif

--------------------
user posted image
PMEmail Poster
Arwen
Публикувано на: 02 Sep 2007, 21:45
Quote Post

Херцог

Потребител # 143

Туй с хлебчето ли беше?! laugh.gif huh.gif

--------------------
user posted image
PMEmail Poster
Driztt
Публикувано на: 03 Sep 2007, 12:30
Quote Post

Гвардеец

Потребител # 44

Анимето е изпълнено с хляб.Като го гледам постоянно ми се яде laugh.gif .На всеки епизод се изумявам как могат да се включат такива неща в аниме за хляб...

--------------------
user posted image
PMEmail Poster
nuriko
Публикувано на: 05 Sep 2007, 17:01
Quote Post

Паж
*

Съобщения: 11
Потребител # 580
Дата на регистрация: 4-September 07

Обощавам аниметата. няма значение дали е нещо като Креймор или Тринити блоод. Признавам, че има и доста тъпички неща, но повечето са много свесни филми са подходящи за всяка възраст като Towars the Terra
PMEmail Poster
Arwen
Публикувано на: 12 Sep 2007, 20:32
Quote Post

Херцог

Потребител # 143

user posted image laugh.gif
За тъпите мога да изреждаам ..... rolleyes.gif Клеймор е готино!Full metal alchimis също ми харесва.

--------------------
user posted image
PMEmail Poster
Darth Sparhawk
Публикувано на: 12 Sep 2007, 20:37
Quote Post

The Prime

Група: Sith
Съобщения: 55185
Потребител # 2
Дата на регистрация: 10-October 06

Аз много харесвам анимето по "Шотландски Боец". tongue.gif

--------------------
user posted image
www.citadelata.com - Българският сайт за фентъзи и фантастика
PMEmail PosterUsers Website

Topic Options Страници: (13) [1] 2 3 ... последна » Reply to this topicStart new topicStart Poll

Skin "The Secret of Art" © Andrea 2004 :: Site