Страници: (791) « първа ... 787 788 [789] 790 791   ( Първото ново съобщение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Какво четете в момента?
belvito_86
Публикувано на: 09 Apr 2016, 12:36
Quote Post

Барон

Група: Dragon Riders
Съобщения: 4320
Потребител # 3660
Дата на регистрация: 23-November 12

QUOTE (Спартак @ 09 Apr 2016, 12:31)
QUOTE (belvito_86 @ 09 Apr 2016, 12:12)
Сега чета ,,Полукрал'' на Джо Абъркромби.За нея - ами Абъркромби ми е любим автор,така че - страхотна! biggrin.gif

Аз нямам търпение също да я почна, но когато разбрах преди време, че е young adult, това ме накара да присвия скептично очи. Тъй де, Абъркромби и young adult? Това откроява ли се? Аз се надявам на същите кървави зрелища и обрати.

Значи почти съм до средата на книгата и мога да ти кажа,че е мега яка!Главният герой е един сакат принц,който го ,,преебават'' всички и го правят роб.Типичния стил на Абъркромби с много дарк атмосфера съчетана с хумор и ирония.Не очаквай кървища като в ,,Герои'',но я препоръчвам с 10 ръце!Човече....все пак отва е Абъркромби!А сакати япринц ми приличан на тийн еквивалент на Глокта. wink.gif Иначе има много обрати и непрекъснато действие wink.gif

--------------------
user posted image
PMEmail Poster
Спартак
Публикувано на: 09 Apr 2016, 14:52
Quote Post

God of the Arena

Група: Citadel
Съобщения: 1476
Потребител # 3971
Дата на регистрация: 21-December 13

E, да, "Герои" беше кървава баня. Но става дума да не е някакво lame for the sake of YA. Иначе съм си я купил и чака търпеливо на рафта.

--------------------
user posted image
Blood makes you related. But... loyalty makes you family.
PMEmail Poster
belvito_86
Публикувано на: 10 Apr 2016, 19:46
Quote Post

Барон

Потребител # 3660

QUOTE (Спартак @ 09 Apr 2016, 14:52)
E, да, "Герои" беше кървава баня. Но става дума да не е някакво lame for the sake of YA. Иначе съм си я купил и чака търпеливо на рафта.

Не можах да разбера израза в буквалния смисъл на думата,НО Спартаче,щом харесваш Абъркромби ще ти хареса гарантирам ти! smile.gif Тероят е един,а стилът на Абъркромби си е същият.За мен най-доброто на Абъркромби беше ,,Първият закон'' - с него не може да се мери никой,но това е моето мнение.Та идеята ми е,че щом го харесваш,ще ти хареса и сега. Виж ако не беше чел Абъркромби можех и да се подвоумя да ти препоръчам,която и да е негова книга,защото той има специфичен стил.Но повярвай - чети! biggrin.gif

--------------------
user posted image
PMEmail Poster
Darth Sparhawk
Публикувано на: 14 Apr 2016, 23:15
Quote Post

The Prime

Група: Sith
Съобщения: 55185
Потребител # 2
Дата на регистрация: 10-October 06

сега чета Градът на зверовете от Изабел Алиенде. Интересна книжка.

--------------------
user posted image
www.citadelata.com - Българският сайт за фентъзи и фантастика
PMEmail PosterUsers Website
belvito_86
Публикувано на: 15 Apr 2016, 15:35
Quote Post

Барон

Потребител # 3660

QUOTE (Darth Sparhawk @ 14 Apr 2016, 23:15)
сега чета Градът на зверовете от Изабел Алиенде. Интересна книжка.

Видях,че интересно ревю си й драснал и ми грабна интереса smile.gif Ще я сложа в списъка

--------------------
user posted image
PMEmail Poster
Darth Sparhawk
Публикувано на: 25 Apr 2016, 11:58
Quote Post

The Prime

Потребител # 2

Прочетох две страхотни български книги - "Приключенията на Найден Намерения" от Димитър Цолов и "Избраникът" от Явор Цанев. Напоследък българската фантастика ми харесва повече от преводната и дори това, което си намирам на английски!

--------------------
user posted image
Arvandor
Публикувано на: 25 Apr 2016, 21:16
Quote Post

Chaos Sorcerer

Съобщения: 6113
Потребител # 2814
Дата на регистрация: 16-March 11

Ха. Това е хубаво. Може би все пак и за моята мечта има място, щом това е възможно

--------------------
user posted image

Change is inevitable
The dark gods have been welcoming towards me, surely I am not in cruel fate - striving to understand all things...
PMEmail Poster
Darth Sparhawk
Публикувано на: 07 May 2016, 21:50
Quote Post

The Prime

Потребител # 2

в Дракус е най-добрата фантастика у нас smile.gif Новият им сборник Писъци също е върховен!
Иначе сега чета Dark Adeptus от Warhammer 40 000

--------------------
user posted image
palata11
Публикувано на: 05 Jun 2016, 23:28
Quote Post

Скуайър
**

Съобщения: 155
Потребител # 3606
Дата на регистрация: 9-September 12

Хванал съм да чета "Хоро от гарвани" на Бранимир Събев. Пълен боклук, пълно разочарование. Един и същ сюжет, с минимални разлики. Примерно, някой от геройте се е облегнал до стената и пие бира. След това друг излиза от бара. качва се на мотора си и после този, облегнал се на стената предлага да разкаже история. Следващият разказ, пак един от геройте предлага да разкаже история пак, с тая разлика, че седи на стол, заедно със свой другар. Направо нямам думи, частична повторяемост на сюжета, няма какво да се лъжем. Още по-лошо. американизацията на тоя сборник е очеизвадна. От този сборник виждам как литературата ни се американизира, губи част от идентичността си. Ама какво ли се учудвам, подражаваме на "братята" американци. Все едно сне в Щатите, а не в България. Добре, че поне фентъзито ни е в по-добра кондиция. Това е моето мнение за този сборник и за българския хорър като цяло. Докато има автори от сорта на Бранимир Събев, повече няма да погледна хорър, издаден от български автор. Ако това е българския хорър, то той не струва. Затова, Алекс, или Спар, все тая, ти казвам, просто и ясно, този сборник е боклук. Ако това значи, че съм хейтър , така да бъде. И все едно, не можеше ли да развие действието тук в България, ами трябва да е непременно в Щатите? -"Горко на този народ, който загърби културата си..." - с това ще свърша.

PMEmail Poster
The God of tears
Публикувано на: 07 Jun 2016, 15:12
Quote Post

Херцог

Група: Moon's Children
Съобщения: 9701
Потребител # 1510
Дата на регистрация: 20-November 08

QUOTE (palata11 @ 05 Jun 2016, 23:28)
Хванал съм да чета "Хоро от гарвани" на Бранимир Събев. Пълен боклук, пълно разочарование. Един и същ сюжет, с минимални разлики. Примерно, някой от геройте се е облегнал до стената и пие бира. След това друг излиза от бара. качва се на мотора си и после този, облегнал се на стената предлага да разкаже история. Следващият разказ, пак един от геройте предлага да разкаже история пак, с тая разлика, че седи на стол, заедно със свой другар. Направо нямам думи, частична повторяемост на сюжета, няма какво да се лъжем. Още по-лошо. американизацията на тоя сборник е очеизвадна. От този сборник виждам как литературата ни се американизира, губи част от идентичността си. Ама какво ли се учудвам, подражаваме на "братята" американци. Все едно сне в Щатите, а не в България. Добре, че поне фентъзито ни е в по-добра кондиция. Това е моето мнение за този сборник и за българския хорър като цяло. Докато има автори от сорта на Бранимир Събев, повече няма да погледна хорър, издаден от български автор. Ако това е българския хорър, то той не струва. Затова, Алекс, или Спар, все тая, ти казвам, просто и ясно, този сборник е боклук. Ако това значи, че съм хейтър , така да бъде. И все едно, не можеше ли да развие действието тук в България, ами трябва да е непременно в Щатите? -"Горко на този народ, който загърби културата си..." - с това ще свърша.

Първо, сборникът му е първи на Бранимир, това няма лошо, логично е част от разказите да са по-слаби от настоящите му. Говорим за развиващ се автор, всеки е преминал през това. Следващите му сборници са къдеее къде по-добре.

Второ - американизацията на разказите. Човече, ПОДКРЕПЯМ С ЦЯЛАТА СИ ДУША американизацията на разказите. Никога няма да ме накараш да прочета нещо, чието действие се развива в България, никога (освен ако самото действие на разказа не го налага). Колкото по-бързо загубим идентичността си в литературата, толкова по-добре. Иначе няма да прокопсаме. Хорър с български герои и българско действие НЯМА да чета. Това ме прави хейтър, да, противно на волята ми - хейтър на собствената ми държава, която никога през живота си не съм обичал.

"Горко на този народ, който загърби културата си..." - Аз съм загърбил културата си отдавна, от много години. Ако това ме прави по-малко българин - чудесно, аз никога не съм се чувствал такъв. И няма и да се почувствам. Отношението ми към България е същото като към религията - крайно негативно и отрицателно.

--------------------
user posted image
PMEmail PosterUsers WebsiteYahoo
Спартак
Публикувано на: 07 Jun 2016, 15:45
Quote Post

God of the Arena

Потребител # 3971

"Горко на този народ, който загърби културата си..." - Аз съм загърбил културата си отдавна, от много години. Ако това ме прави по-малко българин - чудесно, аз никога не съм се чувствал такъв. И няма и да се почувствам. Отношението ми към България е същото като към религията - крайно негативно и отрицателно."

Ouch! Тука мнението ми е, че държавата трябва да се оправи и искам лично да участвам в това. Може би като зъбчато колелце в цялата машина на "новата ревюлция", но все пак. Чувствам го като някакъв дълг това към хората, погрижили се да имаме независима държава и към идните поколения. Ама пък в крайна сметка - разни хора, разни идеали.

Pala, що така избяга от тая Скайп група като дявол от тамян? laugh.gif Иначе тва за къде се развивало и с какви герои няма никакво, ама абсолютно никакво значение, стига да е добро. Мн бейсик го казах, ама то си е така.

Това съобщение е било редактирано от Спартак на 07 Jun 2016, 16:08

--------------------
user posted image
PMEmail Poster
The God of tears
Публикувано на: 07 Jun 2016, 15:50
Quote Post

Херцог

Потребител # 1510

QUOTE (Спартак @ 07 Jun 2016, 15:45)
"Горко на този народ, който загърби културата си..." - Аз съм загърбил културата си отдавна, от много години. Ако това ме прави по-малко българин - чудесно, аз никога не съм се чувствал такъв. И няма и да се почувствам. Отношението ми към България е същото като към религията - крайно негативно и отрицателно.

Ouch! Тука мнението ми е, че държавата трябва да се оправи и искам лично да участвам в това. Може би като зъбчато колелце в цялата машина на "новата ревюлция", но все пак. Чувствам го като някакъв дълг това към хората, погрижили се да имаме независима държава и към идните поколения. Ама пък в крайна сметка - разни хора, разни идеали.

Държавата НЯМА да се оправи, това е истината. Уважавам хората, погрижили се да имаме "независима България", но дотук се изчерпва патриотизмът ми. За мен думи като "национална идентичност" не съществуват. Принадлежа към дадена държава само на хартия. Иначе съм "гражданин на света". Няма значение дали са САЩ, Франция, където и да е. "Държава" е просто дума, нещо, което консервативните хора трябва да осъзнаят рано или късно. За мен "идеалите" са свят без религия, без предразсъдъци, без граници - нещо невъзможно, очевидно..

Може би съм твърде рязък (обикновено не съм такъв). Явно днес цял ден ми е хейтърски biggrin.gif

--------------------
user posted image
Спартак
Публикувано на: 07 Jun 2016, 15:54
Quote Post

God of the Arena

Потребител # 3971

"Държавата НЯМА да се оправи"

Не? Звучиш прекалено сигурен за бъдещето. А бъдеще няма. Има настояще, оформено от миналото. Бъдещето тепърва предстои да си го направим. Опитвам се да гледам оптимистично на това и ще се опитам да допринеса с нещо. Каквото и да е. Иначе да, невъзможно е. Хората няма да престанат да се делят на групи. А и думата "хора"... Падам си малко мизантроп. biggrin.gif А то при мен не е и до искане. Дълг, просто го чувствам така. Не е като да съм искал да се родя точно българин или нещо, но it is what it is и за мен е дълг. Нещо такова:

" It is not a question of wanting. The throne is mine, as Robert's heir. That is law. After me, it must pass to my daughter, unless Selyse should finally give me a son. I am king. Wants do not enter into it. I have a duty to my daughter. To the realm. Even to Robert. He loved me but little, I know, yet he was my brother. The Lannister woman gave him horns and made a motley fool of him. She may have murdered him as well, as she murdered Jon Arryn and Ned Stark. For such crimes there must be justice. Starting with Cersei and her abominations. But only starting. I mean to scour that court clean. As Robert should have done after the Trident."

Само, дето моят брат(аз и нямам) не е бил крал, а просто съм се родил българин по време, в което държавата ни не е в добро положение.

Това съобщение е било редактирано от Спартак на 07 Jun 2016, 16:01

--------------------
user posted image
PMEmail Poster
The God of tears
Публикувано на: 07 Jun 2016, 15:56
Quote Post

Херцог

Потребител # 1510

QUOTE (Спартак @ 07 Jun 2016, 15:54)
"Държавата НЯМА да се оправи"

Не? Звучиш прекалено сигурен за бъдещето. А бъдеще няма. Има настояще, оформено от миналото. Бъдещето тепърва предстои да си го направим. Опитвам се да гледам оптимистично на това и ще се опитам да допринеса с нещо. Каквото и да е. Иначе да, невъзможно е. Хората няма да престанат да се делят на групи.

Аз съм вечния оптимист. БЯХ вечния оптимист, преди да стана вечния циник в последните месеци. Бъдещето не е сигурно, никога не е сигурно. Не можем да го предречем. Въпреки това не смятам, че има с какво да допринеса за бъдещето на държава, която не харесвам, дори и да е родната ми (не по мой избор съм тук, знаеш). Друг е въпросът, че нещата можеха и да са много по -лоши, да съм роден на далеч по-лошо място. Така че все пак има нещо позитивно във всичко това

--------------------
user posted image
Спартак
Публикувано на: 07 Jun 2016, 16:02
Quote Post

God of the Arena

Потребител # 3971

Аз не съм оптимист за много неща. За това обаче съм. Eдин мъдър човек е казал: "Трябва да си реалист за тия неща". Аз, в крайна сметка, излезе, че не съм.

--------------------
user posted image
PMEmail Poster

Topic Options Страници: (791) « първа ... 787 788 [789] 790 791  Reply to this topicStart new topicStart Poll

Skin "The Secret of Art" © Andrea 2004 :: Site