Страници: (73) 1 [2] 3 4 ... последна »  ( Първото ново съобщение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> "Песен за огън и лед", Невероятно - рицарски роман и фентъзи
axakovec
Публикувано на: 03 Jan 2008, 21:07
Quote Post

Рицар

Група: Banned
Съобщения: 1223
Потребител # 330
Дата на регистрация: 1-May 07

QUOTE (Kel Sinan @ 03 Jan 2008, 18:19)
Аз лично намирам Мартин за по интересен от 24 часа wink.gif Иначе живота не е само розови мечти, приказки с добър край, любов и геройство.... когато хората в една книга са такива, каквто би следвало да бъдат се получава едно доста по интересно (по мое мнение), афтентично и увлекателно четиво.... Това че детето стана сакато...Санса загуби вълка си, а после и майка си баща си, брат си, дядо си, загубиха Старките земите си, Ланистъррите измряха половината, Баратеоните повечето, Денерис също си носи кръста...това е живота.. за съжаление това че мама и татко са били могъщи магове или някои знаменити крале не винаги ни поставя на легло от рози и феновете на Роулинг го знаят много добре, така че не виждам кое му е лошото....

първо , не се отказах от книгата , а само я намразих
и втора , айде без да казваш , какво става в книгата , щтото още съм посредата

--------------------
- Малко човече - ревна Шага - пак ли ще се подиграваш с брадвата ми , като ти отсека топките и ги хвърля за храна на козите ?
...
- Шага , син на Долф , това не харесва . Шага отиде с момче - човек , и ако момче - човек излъже , Шага ще му клъцне мъжеството ...
- ... и ще нахрани с него козите , да бе - добави отегчено Тирион .
...
- Червена шарчице - изръмжа той - още веднъж да оголиш стомана на Шага , син на Долф , ще ти клъцна мъжеството и ще го хвърля в огъня .
- А козите ? - каза Тирион и отхапа от сиренето .
...
- Шага , син на Долф , ще им клъцне мъжествата и ще ги хвърли на враните .
...
- Не , лорд Станис беше - каза раздразнено Уолдър Фрей - Мислиш ли , че мога да сбъркам лорд Станис с лорд Тивин ? И двамата са едни дупки без чепове м въобразяват си ,че са твърде благородни , за да серат ...

( Песен за Огън и Лед )

- Но проектите бяха изложени ...
- Изложени ли ? В последна сметка се наложи да сляза чак в мазето , за да ги открия .
- Ами там се намира отделът , където са изложени .
- С електрическо фенерче .
- Сигурно са откраднали крушките .
- И стълбището ли ?
- Ама вижте , нали все пак ги открихте ?
- Да - каза Артът - така е . Бяха изложени на дъното на един заключен канцеларски шкаф , забутан в заключена тоалетна с надпис на вратата ВНИМАНИЕ , ЛЕОПАРД !

( Путеводител на Галактическия Стопаджия )
PMEmail PosterUsers WebsiteAOL
Kel Sinan
Публикувано на: 04 Jan 2008, 15:54
Quote Post

Скуайър
**

Група: Citadel
Съобщения: 142
Потребител # 828
Дата на регистрация: 18-December 07

Спокойно, дори да ти споменат какво става, докато не го прочетеш, не може да знаеш всичко със сигурност. А да.. и израза "Айде без да казваш" на някой друг wink.gif Има си по нормални начини. ИЗвинявам се че съм разкрил част от съдържанието на книгите.

--------------------
user posted image
Sons of Aldarion..... WE ROAM!!!
PMEmail PosterUsers Website
axakovec
Публикувано на: 04 Jan 2008, 16:04
Quote Post

Рицар

Потребител # 330

QUOTE (Kel Sinan @ 04 Jan 2008, 14:54)
Спокойно, дори да ти споменат какво става, докато не го прочетеш, не може да знаеш всичко със сигурност. А да.. и израза "Айде без да казваш" на някой друг wink.gif Има си по нормални начини. ИЗвинявам се че съм разкрил част от съдържанието на книгите.

нп , на теб кой ти е любимия герой ?

--------------------
- Малко човече - ревна Шага - пак ли ще се подиграваш с брадвата ми , като ти отсека топките и ги хвърля за храна на козите ?
...
- Шага , син на Долф , това не харесва . Шага отиде с момче - човек , и ако момче - човек излъже , Шага ще му клъцне мъжеството ...
...
- Червена шарчице - изръмжа той - още веднъж да оголиш стомана на Шага , син на Долф , ще ти клъцна мъжеството и ще го хвърля в огъня .
...
...
- Не , лорд Станис беше - каза раздразнено Уолдър Фрей - Мислиш ли , че мога да сбъркам лорд Станис с лорд Тивин ? И двамата са едни дупки без чепове м въобразяват си ,че са твърде благородни , за да серат ...

( Песен за Огън и Лед )

- Изложени ли ? В последна сметка се наложи да сляза чак в мазето , за да ги открия .
- И стълбището ли ?
- Да - каза Артът - така е . Бяха изложени на дъното на един заключен канцеларски шкаф , забутан в заключена тоалетна с надпис на вратата ВНИМАНИЕ , ЛЕОПАРД !

axakovec
Публикувано на: 04 Jan 2008, 16:49
Quote Post

Рицар

Потребител # 330

в тая книга всички се оказват предатели dry.gif

--------------------
...
...
...
...

( Песен за Огън и Лед )

- И стълбището ли ?

potter_fenka
Публикувано на: 09 Jan 2008, 20:09
Quote Post

Барон

Група: Potter's Army
Съобщения: 3569
Потребител # 760
Дата на регистрация: 24-November 07

Още не unsure.gif то има доста книги които не съм чела dry.gif

--------------------
That,which dosen't kill me makes me stronger!
PMEmail Poster
voriax
Публикувано на: 20 Jan 2008, 01:10
Quote Post

Гвардеец

Съобщения: 674
Потребител # 142
Дата на регистрация: 31-January 07

Спархоук не мога да те разбера,честно.Не даваш лоша дума да се каже за любимите ти книги,а любимите книги на другите ги сравняваш с вестници.Осъзнаваш ли ,че по този начин обиждаш част от хората които влизат в сайта ти и посещават този форум.Сам си казвал ,че ако някой не харесва дадена книга ,то по-добре да не говори за нея,а точно ти нарушаваш това правило.Призовавам за малко повече толерантност!

--------------------
When you dream there are no rules, people can fly, anything can happen. Sometimes there is a moment as you are awakening when you become aware of the real world around you, but you are still dreaming. You may think you can fly but you do better not try. People can fly.user posted image
PMEmail Poster
Darth Sparhawk
Публикувано на: 20 Jan 2008, 01:12
Quote Post

The Prime

Група: Sith
Съобщения: 55185
Потребител # 2
Дата на регистрация: 10-October 06

приемам критиката и се извинявам на почитателите на Джордж Р. Р. Мартин.

--------------------
user posted image
www.citadelata.com - Българският сайт за фентъзи и фантастика
Razael
Публикувано на: 20 Jan 2008, 04:48
Quote Post

Тъмен Бог на Цитаделата

Група: Moonlight Memmory
Съобщения: 8388607
Потребител # 7
Дата на регистрация: 10-October 06

четете Конан

--------------------
user posted image
PMEmail Poster
Lady Elenir
Публикувано на: 19 Mar 2008, 15:34
Quote Post

Барон

Съобщения: 3057
Потребител # 713
Дата на регистрация: 4-November 07

Ами аз съм още в началото, ама съвсем в началото, но предусещам, че това ще ми стане една от любимите поредици. Мартин пише много увлекателно, завързва сложни сюжети, предава събитията от гледната точка на няколко герои, което малко автори умеят. Като цяло ми харесва, многопластова книга, определено не е еднодневка(да я четеш, колкото да се каже, че четеш нещо), а трябва да се мисли, за да се разберат цялата сложност и тънкост на сюжета. Има си и вулгарните моменти, но хайде, няма нищо перфектно. wink.gif

Относно героите, присъединявам се към феновете на Джон Сняг. Според мен това е страхотен образ, много добре изграден(от това което съм прочела). Трагичността и съдбата му ме грабнаха веднага, дори ми напомниха малко на друг мой любим герой от друга книга. Та като попрочета още малко, може да се появи и друг любимец/любимка, ще видим.

--------------------
user posted image
PMEmail Poster
ggeerryy93
Публикувано на: 20 Mar 2008, 12:49
Quote Post

Паладин на Цитаделата

Група: Potter's Army
Съобщения: 1868
Потребител # 468
Дата на регистрация: 27-June 07

чудя се дали да си я купя... заслужава ли си? huh.gif

--------------------
user posted image
PMEmail PosterUsers WebsiteICQ
Lady Elenir
Публикувано на: 23 Mar 2008, 11:10
Quote Post

Барон

Потребител # 713

Определено си заслужава според мен, стилът е страхотен, а напрежението не те пуска и те кара да продължаваш да четеш. Уникална атмосфера. Но ако еротичното не ти се нрави особено, то по-добре се замисли wink.gif

--------------------
user posted image
PMEmail Poster
kaka_toni1
Публикувано на: 23 Mar 2008, 14:21
Quote Post

Скуайър
**

Съобщения: 184
Потребител # 619
Дата на регистрация: 1-October 07

Аз също я започнах тази поредица - беше ми горещо препоръчана от моя приятел и се оказа прав - привлича вниманието и интереса още с първата страница. Разбира се аз съм още съвсем в началото, но ми изглежда многообещаваща. smile.gif
Lady_Black
Публикувано на: 23 Mar 2008, 21:25
Quote Post

Гвардеец

Съобщения: 322
Потребител # 1036
Дата на регистрация: 15-February 08

Знаех си аз, че трябваше да си я купя...ама много бързах тогава и го оставих за друг път...трябва да я прочета някой ден. Звучи интересна.

--------------------
Music is my life
'Cause my life is music
The beat of the
Drum in your heart
Lets dance...
user posted image
PMEmail Poster
Lady Elenir
Публикувано на: 23 Mar 2008, 21:29
Quote Post

Барон

Потребител # 713

Уникална е! Аз преполових първата и мога да кажа, че това ми е една от трите любими поредици в момента!

--------------------
user posted image
PMEmail Poster
voriax
Публикувано на: 25 Mar 2008, 00:41
Quote Post

Гвардеец

Съобщения: 674
Потребител # 142
Дата на регистрация: 31-January 07

Аз само ще кажа,че много завиждам на тези които четат поредицата за първи път.Няма друго подобна сага.Стила на Мартин наистина е уникален.Искам само да дам съвет на гери93,която питаше дали книгата си струва.Ако в момента любимите ти фентъзита са "Хари Потър" или пък "Ерагон",аз лично не смятам,че точно тази поредица няма да ти допадне.Но въпреки всичко ако все пак си решила,пробвай я!

--------------------
When you dream there are no rules, people can fly, anything can happen. Sometimes there is a moment as you are awakening when you become aware of the real world around you, but you are still dreaming. You may think you can fly but you do better not try. People can fly.user posted image
PMEmail Poster

Topic Options Страници: (73) 1 [2] 3 4 ... последна » Reply to this topicStart new topicStart Poll

Skin "The Secret of Art" © Andrea 2004 :: Site