Страници: (9) « първа ... 5 6 [7] 8 9   ( Първото ново съобщение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> WARHAMMER, средновековният свят!
BlackCat
Публикувано на: 10 Apr 2014, 18:13
Quote Post

Паладин на Цитаделата

Група: Ralmians
Съобщения: 2674
Потребител # 3317
Дата на регистрация: 28-December 11

QUOTE (Arvandor @ 10 Apr 2014, 17:45)
Warhammer is my childhood. Guess what influence it had biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif

Сега сериозно, Спар - трябва честно да се позанимаеш и с друго освен елфи. Те са само една част от света, а в случая на уорхамър може би най-детайлната вселена измисляна някога, това е изпускане на много. На странична бележка като намериш време да поседиш извън Ултуан(Или се хвани да посетиш братовчедите горски елфи, те са доста интересна сбирщина. Подобно на 40к, където рейнджърите и екзодите са ми по-интересни от класическите Елдари)прочети приключенията на Готрек и Феликс, адски са забавни. Или малко по-гримдарк: Brunner the Bounty Hunter, най-епичният ловец на глави in all of warhammer.

Гилеад е.... Малко.... Така де.... Абе сещаш се... Абе изчети го, накрая ще ти стане ясно. Няма да спойля защото искам да си представя какво ще ти е изражението на лицето накрая

Оказаното влияние е видимо и сега biggrin.gif Започва да ме хваща страх, че и аз съм се запътила натам. За сега само треската за книги по Warhammer ме тресе (което не е малко). Не се знае накъде ще избие laugh.gif
Нещо за вампирите чел ли си?

--------------------
user posted image

The clouds above the mountains broke, bathing all with the silvery light of Sariour in full bloom. Where there had been darkness and shadow, now stood a figure swathed in black, face hidden within a deep hood. It stood immobile, arms crossed, head bowed.
All around the camp, wolf howls split the air.
“Who are you?” Tharion demanded, sword in hand. “What do you want?”
“I am the Shadow King,” said Alith Anar, pulling back his hood, “and I want vengeance.”
PMEmail Poster
Darth Sparhawk
Публикувано на: 10 Apr 2014, 18:16
Quote Post

The Prime

Група: Sith
Съобщения: 55185
Потребител # 2
Дата на регистрация: 10-October 06

то вече изражението ми е особено. А за горските елфи ще прочета съвсем скоро. Иначе съм си набелязал и да кривна от елфическия път и да видя какво толкова е направил Нагаш diablo.gif

--------------------
user posted image
www.citadelata.com - Българският сайт за фентъзи и фантастика
PMEmail PosterUsers Website
Arvandor
Публикувано на: 10 Apr 2014, 18:49
Quote Post

Chaos Sorcerer

Група: Citadel
Съобщения: 6113
Потребител # 2814
Дата на регистрация: 16-March 11

QUOTE (Darth Sparhawk @ 10 Apr 2014, 17:16)
то вече изражението ми е особено. А за горските елфи ще прочета съвсем скоро. Иначе съм си набелязал и да кривна от елфическия път и да видя какво толкова е направил Нагаш diablo.gif

Нагаш е доста интересен тип - той всъшност е открил некромантията. И произхожда от Нехекара, древна цивилизация на псевдо-египтяни съществувала хиляди години преди Империята

--------------------
user posted image

Change is inevitable
The dark gods have been welcoming towards me, surely I am not in cruel fate - striving to understand all things...
PMEmail Poster
Darth Sparhawk
Публикувано на: 10 Apr 2014, 18:50
Quote Post

The Prime

Потребител # 2

и за тях има книги, но стъпка по стъпка laugh.gif голям свят е, а отвреме-навреме си правя почивки с нещо по-леко smile.gif

--------------------
user posted image
Arvandor
Публикувано на: 01 May 2014, 21:57
Quote Post

Chaos Sorcerer

Потребител # 2814

QUOTE (Darth Sparhawk @ 10 Apr 2014, 17:50)
и за тях има книги, но стъпка по стъпка laugh.gif голям свят е, а отвреме-навреме си правя почивки с нещо по-леко smile.gif

Все пак говорим за Гробните Царе на Кхемри:

user posted image

--------------------
user posted image

Change is inevitable
The dark gods have been welcoming towards me, surely I am not in cruel fate - striving to understand all things...
PMEmail Poster
Darth Sparhawk
Публикувано на: 01 May 2014, 22:09
Quote Post

The Prime

Потребител # 2

към фентъзито ще се върна наесен някъде, време е за малко спейс-флейвър

--------------------
user posted image
Arvandor
Публикувано на: 01 May 2014, 23:24
Quote Post

Chaos Sorcerer

Потребител # 2814

QUOTE (Darth Sparhawk @ 01 May 2014, 21:09)
към фентъзито ще се върна наесен някъде, време е за малко спейс-флейвър

Spehss Mahreen of Approval

user posted image

--------------------
user posted image

Change is inevitable
PMEmail Poster
Darth Sparhawk
Публикувано на: 22 May 2014, 19:24
Quote Post

The Prime

Потребител # 2

споделям, че за да няма объркване когато говоря за любимия си герой от Warhammer транскрибирах името на принц Tyrion като Тайрион, за да не се бърка с Тирион от Песен за огън и лед smile.gif Вече ако някой тръгне да превежда книгите ще си направи официален вариант, но сега редактирах всички ревюта и новини smile.gif
Според вас добро ли е решението ми?

--------------------
user posted image
Arvandor
Публикувано на: 22 May 2014, 19:36
Quote Post

Chaos Sorcerer

Потребител # 2814

QUOTE (Darth Sparhawk @ 22 May 2014, 18:24)
споделям, че за да няма объркване когато говоря за любимия си герой от Warhammer транскрибирах името на принц Tyrion като Тайрион, за да не се бърка с Тирион от Песен за огън и лед smile.gif Вече ако някой тръгне да превежда книгите ще си направи официален вариант, но сега редактирах всички ревюта и новини smile.gif
Според вас добро ли е решението ми?

От една страна - одобрявам защото така няма да има объркване на уорхамърски герой с ниския пич от Песента

Но пъъъък - Какво толкова ако имат еднакви имена? Не объркваме Едуард Кенуей от Асасина със Едуард Елрик от Железния Алхимик нали? Все пак имената не са монопол

Тъй че ето крайния ми резултат

Първи Аргумент +1
Втори Аргумент -1

Финализирам=Честно казано не ми пука особено

--------------------
user posted image

Change is inevitable
PMEmail Poster
Darth Sparhawk
Публикувано на: 22 May 2014, 19:57
Quote Post

The Prime

Потребител # 2

просто се дразня, че най-любимите ми герои имат имена, които се дублират с такива от по-популярни серии, поне с Тайрион оправих нещата. С Малекит вече нищо не мога да направя...

--------------------
user posted image
Darth Sparhawk
Публикувано на: 26 Sep 2014, 16:32
Quote Post

The Prime

Потребител # 2

Арв, изтрих ти едно съобщение с линкирана картинка от руски сайт, тъй като гугъл светна в червено, че има вирус.

Аз прочетох нещо интересно в Хамър Викията

Soulless, Malus wandered through the Chaos Wastes for 10 years not caring for life or death with only the Warpsword of Khaine having survived the ritual. Then one day a sorcerer approached him and told him he knew where Tz'arkan was. Fearing for his life, the sorcerer had tattooed the map to Tz'arkan's hiding place onto his back to make sure Malus would need him further. Malus ended the man's illusions by slaying him, skinning the map from his back and feeding the rest to his ever-loyal Cold One Spite. Malus then set out to face Tz'arkan. Facing numerous foes from all the Four Gods of Chaos, he eventually found Tz'arkan within the realm of the Screaming God Child, a crazed entity of Chaos. Malus was able to trick the God Child and flee but when the entity noticed this, he imprisoned Tz'arkan in Malus' body once more as a punishment. From then on Tz'arkan would take control of Malus whenever he slept. Thus Malus now drinks a magical potion that keeps him awake indefinitely. Only when the strength and savagery of the daemon is required does Malus imbibe a potion of sleep to wake the daemon.

After many years Malus eventually returned to Hag Graef, where, with the backing of Malekith, he became the new Drachau, lord of the city. Traditionally, the Drachau of Hag Graef is also the general of the Witch King's armies. Nowadays, Malus is one of the preferred servants of Malekith, and upon his bidding, he rides to battle on his loyal and unusually intelligent Cold One Spite with the Warpsword of Khaine in his hand.

Това явно е след края на книгата Lord of Ruin. Къде се описва обаче?

--------------------
user posted image
Darth Sparhawk
Публикувано на: 24 Oct 2014, 11:13
Quote Post

The Prime

Потребител # 2

user posted image
He is back.

--------------------
user posted image
Darth Sparhawk
Публикувано на: 30 Nov 2014, 18:01
Quote Post

The Prime

Потребител # 2

user posted image
Книгата, която чета в момента. Настъпват последните времена! cool.gif cool.gif cool.gif

--------------------
user posted image
Arvandor
Публикувано на: 24 Feb 2015, 12:07
Quote Post

Chaos Sorcerer

Потребител # 2814

Observe and listen whelps. And opportunity to gain influence has arisen:

https://www.youtube.com/watch?v=wl8ARu8RWLs

--------------------
user posted image

Change is inevitable
PMEmail Poster
Darth Sparhawk
Публикувано на: 24 Feb 2015, 13:49
Quote Post

The Prime

Потребител # 2

изглежда интересно. Мордхейм е някакъв прокълнат град?
И кога излиза играта?

Това съобщение е било редактирано от Darth Sparhawk на 24 Feb 2015, 13:57

--------------------
user posted image

Topic Options Страници: (9) « първа ... 5 6 [7] 8 9  Reply to this topicStart new topicStart Poll

Skin "The Secret of Art" © Andrea 2004 :: Site