Страници: (10) 1 2 [3] 4 5 ... последна »  ( Първото ново съобщение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Реназион
Elina Santoriiska
Публикувано на: 17 Jun 2014, 20:48
Quote Post

Барон

Група: Citadel
Съобщения: 3089
Потребител # 3425
Дата на регистрация: 4-March 12

Haker няма нужда да се извиняваш, според мен се получава доста добре. Просто... не паузвайте, а?

Визара се втирна на врата на брат си щом го видя да слиза от коня си, и двамата - прашни и изпотени.
- Толкова се разтревожих! - прошепна, а очите й се напълниха със сълзи.
После избърса очи, погледна го много сериозно и в очите й проблеснаха искри. После с всичка сила изрита прасеца му, ообут в дебел кожен ботуш.
- Никога повече на прави така! - скара му се, потискайки желанието да разтрие обутия си в тънка пантофка крак. - Шестима души са мъртви, сред които и един страж. Обаче за обстоятелствата се псравиха добре, Виконтен. Онези, които дойдаха и направиха всичко това... - тя махна с ръка обобщително. - бяха осем, мисля. Всичките са обезопасени, освен.... единият си беше полуприпаднал и преди да се намесят не видях много, но... нашият човек загина, заради неего, когато се изправи срещу него...
- Графе! - преикъсна я дрезгав глас.
- О, да, имало и дуги съмнителни личности наокло - допълни тя.

--------------------
PMEmail Poster
Кирил Иванов 219
Публикувано на: 19 Jun 2014, 09:20
Quote Post

Паладин на Цитаделата

Група: Dragon Riders
Съобщения: 1839
Потребител # 3518
Дата на регистрация: 2-June 12

- Че съм съмнителен, съмнителен съм. Ако желаете да знаете нещо за мен, ще ви отговоря. Стига да е в областа на позволеното ми да кажа.- Реназион извади меча си и го метна на пода.- Дано този жест да ви успокои.
Слушайте, господин графе и... не знам дали сте госпожица или госпожа Визара. Заплаха тегне над графството. Опасни създания са се пробудили на юг. Водени са от некроманти- магьосници, владеещи всичко що е тъмно и що е подчинено на смъртта. Но не говоря за имперски некроманти, а за странен орден, подчинен на други сили. Едно от съседните графства вече е прогнило и почти всички се дърпа от некромантите. Дошъл съм тук за специална мисия, и съм пратен от специален поръчител. Друго не мога да ви кажа, но може да ме питате, ако искате детайли. Желаех само да ви предупредя, защото ако завладеят съседното графство, Аранор може да е следващата цел. Аз ги забавям и отслабвам контрола им, но сам човек не стига.

--------------------
user posted image
PMEmail Poster
palata11
Публикувано на: 20 Jun 2014, 02:37
Quote Post

Скуайър
**

Съобщения: 155
Потребител # 3606
Дата на регистрация: 9-September 12

Ездачът слезе от коня и се представи.
-Принц Рeон от Среброград. Тук съм, за да помогна, относно проблема тук. А и търся сестра си, която я няма от доста време.
PMEmail Poster
Кондьо Варварина
Публикувано на: 20 Jun 2014, 14:12
Quote Post

Паж
*

Съобщения: 68
Потребител # 4093
Дата на регистрация: 16-June 14

Здравейте, аз съм нов в този форум, но се надявам да пасна в него.
Колктото до героя ми.
Име: Бериол
Вид: Човек
Клас: (тъмен) Маг
Инвентар: Кама намазана с парализираща отрова и дървен жежъл с кристал огоре.
Външен вид: Висок е около 1,90, има дълга до раменете руса коса, сини очи, издължена прадичка и остри черти на лицето. Носи отгоре черно наметало с качулка която ако сложи скрива горната част на лицето му, черна риза отдолу и черни панталони. Въпреки, че изглежа на 35 той всъщност е на 82 благодарение на ритуал който му позволява да удължава собствения си живот със жертвата на друг. Ритуала обаче не е перфектен и за това на жертва удължава живота си само с до 3-4 години.

Малко история: Бериол е некромант който е живял на около 500 км севетно от Аранор. Казвам живял, защото местните разбрали с какво се занимава и никак не го харесали. Имал време само колкото да събере няколко неща от лабараторята си и да се измъкне. Главно е взел записки на иследванята си които вклучват: записки за анатомия, иследваня върху души, подобряване на ритуала за безмъртие и малко пари.
Това се е случило преди 2 години, от тогава той скита из имерята вършеики разнообразни работи за прехрана. Най-накрая попада в Аранор. Тук той смята да се засели и да продалжи иследванята си. Магията която използва е главно нектомантия и илюзия, знае също алхимия и има известни знания как да омагьосва предмети.

--------------------
user posted image
PMEmail Poster
Кондьо Варварина
Публикувано на: 20 Jun 2014, 15:04
Quote Post

Паж
*

Потребител # 4093

Тази нощ на смърт се отрази добре за Бериол. Главно защото никой нямаше да забележи няколко трупа повече. Мислеики си това, Бериол се изправи над трупа на 3-тата си жертва за тази нощ която щеше да е последната защото пазачите най-накрая успяха да отблъснат нападателите.Първата беше жена на около 20 години която направи фатална грешка като побягна от клането на главната улица в тъмните странични улици. Втората беше младеш на същата възраст. Този обаче имаше придрожител, а именно 40 годишния му баща нат който сега се извисяваше Бериол.
Той прибра в сака си трите издаващи бледа бяла светлина камъни. Тази светлина са душите на тези трима човека. Макар да не може да направи ритуала за удалжаване на живота с тях, (защото за него жертава трябва да е жива) можеше да ги използва за енергия, омагьосване на предмети и други полезни неща.
Излезе от тъмнита странична уличка на главата. Същинско клане: имаше трупове навсякъде, повечето на младежи и моми които участваха в празненстово, навсякъде тичаха хора в истерия а други седяха на земята и плачеха с цяло гърло нат трупа на някой ближен. Мина едина строена в две редици група стражи. Първия ред бяха с пики а втория с арбалети. Не го забелязаха защото бяха заети да изловят последните облечени в бяло нападатели.
Бериол се беше насочи към двореца на графа. Когато влезе във залата на вече замрялото празнство завари много страна картина.
Залата беше пълна със стажи носещи герба на Аранор. Група благородници се бяха скрили зат някакъв човек държащ пръчка със син камък отгоре който явно беше маг защото подържаше защитен щит пред себе си и благородниците. На пода лежаха един от облечените в бяло нападатели и някакъв войн в черна броня. Също имаше и някъкъв елф застанал до сестрата на везира (която позна по описанията на местните хора) която на свой ред разговаряше с някакъв тип в черна лека броня.
Обаче това което най-приблече вниманието на Бериол беше репликата на типа с черната броня:
ʼʼОпасни създания са се пробудили на юг. Водени са от некроманти- магьосници, владеещи всичко що е тъмно и що е подчинено на смъртта. Но не говоря за имперски некроманти, а за странен орден, подчинен на други сили. Едно от съседните графства вече е прогнило и почти всички се дърпа от некромантите.ʼʼ
Без да се замисля се обади.
-Какви нектоманти?

--------------------
user posted image
PMEmail Poster
Кирил Иванов 219
Публикувано на: 20 Jun 2014, 15:48
Quote Post

Паладин на Цитаделата

Потребител # 3518

- Странно.- Азреион се завъртя на пети към странника.- Има ли смисъл за обяснявам за некроманти на некромант? Не питайте от къде зная, господин... Бериол? Ами, разговора трябваше да е само с графа и, мисля, госпожица Визара, но бих се доверил на маг като вас, защото съм чувал лъжите за вас на север, и от достоверен източник знам, че не са верни. Та, става дума за некроманти, призовали от мрака странни създания. В съседното графство срещнах един от тях. Изглеждаше странно дори за некромант- почернели вени, млечнобяла кожа, пожълтели очи... Сякаш беше болен от отравяне в напреднала фаза. Носеше черна роба с някакъв златен знак на гърба. Стигнах до извода, че некромантите са подчинени на друго нещо, което ги владее, но разрушава телата им. Самите създания са чисти чудовища, макар да съм виждал само две, при самия некромант, който извършваше ритуали в една гора. И двете бяха странни- човекоподобни гиганти със същите почернели вени и жълти очи. Кожата им беше мръсно бледо жълта. Не знам как са създадени, може би са ползвали огромно количество души за създаването им. Само това знам, дама и господа.

--------------------
user posted image
PMEmail Poster
Кондьо Варварина
Публикувано на: 20 Jun 2014, 19:38
Quote Post

Паж
*

Потребител # 4093

Бериол се притесни от това как непознатия го разкри, също се учуди от къде знае името му като не се беше още представил.Колко ли още знаеше този тип? Реши обаче да замълчи и да види как ще реагират другите. Особено пазачите.

--------------------
user posted image
PMEmail Poster
Elina Santoriiska
Публикувано на: 21 Jun 2014, 00:39
Quote Post

Барон

Потребител # 3425

Визара се стегна. Проклети некроманити, при това, един в собствения си дворец. Пое си дълбоко дъх. "Имам работа, нямам предразсъдъци."
- Изглежда тази нощ подозрителните личости плъзват наоколо като пчели в кошер. Не, че не оценявам предупреждението ви, лорд Азерион, наистина, но съм сигурна, че вашето зло няма да есе надигне за един ден. А тук имам едни двор, пълрн с ужасени хора, които са имали и ще имат тежка нощ. В момента аз и баат ми се нуждаем от всичката взможна помощ, за да въдворим ред, а по-късно, може би след изгрев, ще можем да ви обърнем подобаващо внимание. - Тя впи поглед в Бериол - Това е, ако нощта мине без повече ициденти. - Погледът й ги напусна. - Лорд Албаб'Кар, споменахте, че онзи тип там се е борил с нападателите.
Тя подмина и двамата, преди да са й отговрили, оставяйки им избора да си стоят там и да си правят каквото там смятаха да правят или да я последват, и се запъти към тежкобронираниния мъж. Един страж я хвана много винимателно за лакътя:
- Милейди, недейте, може да е...
- Само ще говоря с него, преди всички да отидат в тъмицата. - испокои го тя. "Ще ми се да можешх да арестувам цялата зала и да се оправям с тях един по един." - погрижи се на останлите ни гости да бъдат осигурени покои, в които да с въздтановят от шока. Погрижи се брагородниците да разберат, че ще е най-безопасно да останат при нас. Ако ще и с меч. ясно?
- Да, милейди.
- О, и прати някой за вода.
Под лубопитния поглед на всички присъстващи, тя коленичи в и без това съсипаната си рокля до припадналия броненосец. Побутна го нежно, и го повика със спокоен, макар и не много уважителен глас. Той не реагира.
В същото време, по даден знамк, дриг страж го претърсваше.
- Милейди, това е... - той вадеше кинжар със семеен герб от ножницата на кръста му.
В същия момент еди паж и подаде кана с вода. Визара се поколеба за миг, после решително изсипа цялото й съдържание върху главата му. Ъжът вдиша шумно, задави се, захриптя за въздух и накрая започна да кашля, превивайки се о две.
- Какво домъкна в дома ми! - извика Визара. Много, много насстояваше за отговор.

--------------------
PMEmail Poster
Кондьо Варварина
Публикувано на: 21 Jun 2014, 01:19
Quote Post

Паж
*

Потребител # 4093

Игнорирай Везира, Бериол се насочи към към този лорд Азерион. Искаше да узнае отговорите на няколко въпроса, но за сега ще се задоволи само с един.
-Кажете ми повече за тези същества които сте забелязал господин Азерион. Досега никога не бях чувал за нещо такова, а аз се смятам за компетентен ... некромант.

--------------------
user posted image
PMEmail Poster
the_air_elementalist
Публикувано на: 21 Jun 2014, 16:28
Quote Post

Скуайър
**

Съобщения: 150
Потребител # 4058
Дата на регистрация: 5-April 14

Щом Кондьо се самопокани и аз ще мога.

Име: Рамота Д'Арктенсиз
Раса: човек
Клас: рицар (знаменосец)
Екипировка: броня, направена от кожата на дракон; елфическа блуза с качулка, правеща я невидима; мечът Тохбан, даден `и лично от графа на Гатдеркоф; огледалото на истината, показващо същността на човека; неугасващата факла; знамето на графство Гатдеркоф
Описание: среден ръст, кафяви очи, къдрава червена коса, ромбовидно луничаво лице, слабо телосложение
Характер: жертвоготовна в името на родното си графство, търпелива, но самотна и даже студена
История: Родена в графство Гатдеркоф. Отгледана от баща си, по професия хлебар. Бяга от дома си, защото не е съгласна на уреден брак. Стражите я намират и я отвеждат при графа. Той е много мил с нея ( за разлика от графинята ) и започва да я обучава за рицар. Не след дълго тя става знаменосец.
Графът изпраща група от най-верните си рицари ( в чиято бройка е и Рамота ) на поход в Неизвестните земи, заради някакъв слух относно черни магии и чудовища. Групата се натъква на армия от демони. Само Рамота оцелява и тръгва да се връща, обаче попада в схватка с аспида ( гиганстка отровна змия ) и малко от отровата попада в рана на момичето и постепенно започва да се разпространява в тялото `и. Рамота обърква посоката и се озовава в графство Аранор.

user posted image

--------------------
user posted image
PMEmail Poster
the_air_elementalist
Публикувано на: 21 Jun 2014, 17:01
Quote Post

Скуайър
**

Съобщения: 150
Потребител # 4058
Дата на регистрация: 5-April 14

Рамота тичаше по площада. Беше успяла да се oтърве от досадния селянин, мислещ я за луда, и сега единствената `и цел бе да стигне до цитаделата. Когато започна нападението, тя просто се скри зад две каци с бира. Дори злодеите не посягаха на бирата.
Рамота не ги разбираше-едва не беше умряла от вонята на бирената мая.
От скривалището си наблюдаваше всичко. Веднага щом положението се укроти, момичето стана невидимо и се промъкна покрай "бдителните" стражи. Може би ако не се бяха напили, щяха да забележат, че въздухът пред носовете им се нагъва като копринен воал.
Рамота връхлетя в сградата точно когато се чу плисък на вода. Пред очите `и играеха черни петна.
"Заради змията и тъпата `и отрова." помисли си момичето. Стана отново видима и се сгромоляса на пода. Смътно различи няколко фигури, които я гледаха с почуда.
"Само не припадай" каза си тя.
- Помощ - бе единственото, което успя да промълви.
Само едни топли очи се откроиха преди всичко да потъне в мрак.

user posted image

--------------------
user posted image
PMEmail Poster
Arvandor
Публикувано на: 21 Jun 2014, 17:30
Quote Post

Chaos Sorcerer

Съобщения: 6113
Потребител # 2814
Дата на регистрация: 16-March 11

Дориас просто се беше отказал. Празненството се оказа провал(забележка - трябваше да напише оплакване), сега бързаше да си тръгне без да пренощува или нещо подобно(в крайна сметка кой ще нощува в близост до място където едва ли не са го убили?). Просто щеше да си тръгне, ако трябва да пътува и през нощта с няколкото си стражи и да се прибере колкото може по-бързо в малкия замък на Райст.

--------------------
user posted image

Change is inevitable
The dark gods have been welcoming towards me, surely I am not in cruel fate - striving to understand all things...
PMEmail Poster
Elina Santoriiska
Публикувано на: 21 Jun 2014, 23:20
Quote Post

Барон

Потребител # 3425

Аир, разбира се, че си добре дошла - тук не приемаме с покани - достатъчно е желание wink.gif

(Ако не искаш да съм аз - кажи, някой друг да го изиграе, няма проблем wink.gif но за сега... )
В очите на непознатия се четеше объркване, примесено дори с ужас и Визара разбра само от един поглед, че не, този човек не е убиец - поне не такува, който би нападнал. Изглеждаше толкова неориентиран, че колкото и да му викаше нямаше шанс да й отговори.
В този момент се чи специфичния звук от тупващо тяло. Визара стреснато вдигна глава "Още ли има?" Но не беше нова битка.
- Пазетете този човек, като дойде на себе си - каза на тревожно надвесилите се над нея стражи и се обърна да посрещне новината каквато и да е тя.
Беше момиче, едвали по-голямо от самата нея. При това ранено. В първия момент помисли, че е понесло удар момиче от прасненството, но после видя кожената броня, странната блуза и някои други неща.
Визара хвърли поглед към стражите, които бяха изключително изумени да я видят.
Момичето обаче изглеждаше зле. Нямаше нищо общо с всичките останали нападатели и определено не можеше да навреди на Аранор. От гърдите й се изтръгна стон за помощ.
Коленичила до нея, на Визара й се прииска да й каже, че всичко е наред, но, разбира се, в нощ като тази нямаше как да е наред. Тя положи ръка на горящото т треска чело и почти почувства отровата - чужда или от забрала рана - в кръвта й.
- Лекар! - един от висшите гости се промъкна напред -нисичко човече, за което Визара знаеше от опит, че може да спаси крайник наръган с ръждив пирон (от където и рицарството му).
Докато той псе приближаваше, погледът й поадна върху мещо друго, с което не й се занимаваше. И все пак...
- Барон Райст! Къде си мислите, че отивате?

--------------------
PMEmail Poster
Arvandor
Публикувано на: 21 Jun 2014, 23:25
Quote Post

Chaos Sorcerer

Съобщения: 6113
Потребител # 2814
Дата на регистрация: 16-March 11

- Мисля си че след като явно се оказах ненужен елемент тук, няма да ви затруднявам с присъствието си - отвърна баронът - в крайна сметка предпочитам да не рискувам живота си върху едното нищо

--------------------
user posted image

Change is inevitable
The dark gods have been welcoming towards me, surely I am not in cruel fate - striving to understand all things...
PMEmail Poster
Кирил Иванов 219
Публикувано на: 22 Jun 2014, 10:16
Quote Post

Паладин на Цитаделата

Потребител # 3518

- Господин Бериол, създанията, които видях, бяха подобни на троловете от севера- високи около два метра и половина, с бяло-жълтеникава кожа и почернели вени. Имат единствено групи кожени препаски и не носеха оръжия. По ръцете и краката им имаше обръчи- магически невидими окови. Очите им бяха наситено жълти и с чисто черни ириси. По подробно описание не мога да дам, защото се махнах от там преди да ме забележат.- Азреион се огледа наоколо, сякаш търсеше нещо.- Но извинете ме, имам малко работа.- след това прибра меча си и тръгна към едно ранено момиче, което беше припаднало.
Един доктор промиваше раните ѝ, но щом той се приближи, докторът спря и го погледна със страх за пациента си. Азреион се престори, че не е забелязал този поглед и извади малко шишенце със златна течност вътре. Приведе и го подаде на доктора.
- Намажете раните на момичето с този вълшебен мед, те бързо ще зарастнат. След като се събуди, ѝ дайте още малко мед. Постарайте се да остане- имам само пет останали такива шишенца, а съм ходил на Изток отвъд Реназион за да си набавям този целебен мед. А сега ме извинете- имам разговор да довършвам.- след това се върна към Бериол.
- Е, имате ли нещо за казване, господине?- рече Азреион.

--------------------
user posted image
PMEmail Poster

Topic Options Страници: (10) 1 2 [3] 4 5 ... последна » Reply to this topicStart new topicStart Poll

Skin "The Secret of Art" © Andrea 2004 :: Site