Страници: (14) [1] 2 3 ... последна »  ( Първото ново съобщение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Героите на Средната земя, ои са любимците ви?
rumjanzev
Публикувано на: 18 Nov 2006, 02:15
Quote Post

Гвардеец

Група: Citadel
Съобщения: 447
Потребител # 42
Дата на регистрация: 26-October 06

Я да видим кой ви допада или пък кой не?Има изобилие от личности в книгата/филма,така че избор дал Господ!Ще помоля за по-изчерпателни отговори за да направим дискусията по-интересна.Моите любимци са:ГАНДАЛФ(Олорин)-Маяр,изиграл(според мен)най-важната роля в третата епоха побеждаваики Саурон на два пъти(втория фатален).Нагърбва се с най-голямата отговорност(ако не броим Фродо и пръстенът)и поема мисията изцяло на свой гръб!САРУМАН-Също Маяр,но предава мисията като се впуска в самостоятелно издирване на пръстенът и се прави на Създателя,като собственоръчно "произвежда"нова раса-"Урук Хай" и се съюзява със Саурон.Kрисофър Лий изигра ролята перфектно(както винаги!)и превърна Саруман в "симпатичния злодей".ГИМЛИ син на Глоин--Вироглавото джудже с остър език и брадва.Безкрайно храбър,смучещ ейл деведесет сантиметров великан!(О,и"голям приятел на конете")Смешен момент от кариерата му-играта с Леголас при Шлемово Усое".БИЛБО БЕГИНС-Откривателя на пръстенът!Отначало страхлив и неуверен-накрая смел и хитър(успява да измами Смок и дори приятеля си Торин Дъбощит с диаманта АРЕН).За разлика от наследника си Фродо,Билбо показва характер и става истинския лидер на дружината си!(още един плюс в негова полза-издържа на злото влияние на пръстена най-много от всички които са го носили!!!!)KОЙ НЕ МИ ДОПАДА:ФРОДО-Защото се подаде на злото и ако Ам-Гъл не се бе намесил щяхме да имаме нов мрачен владетел,не по-добър от Саурон.Все пак издържа почти до края и това трябва да му се признае.САМ МАЙТАПЕР-МНОГО РЕВА!Иначе показа дух и спаси господаря си от много неприятни ситуации(заслужи си кметското място).

--------------------
user posted image
"Ако науката е стълба,то литературата е размах на криле"!
PMEmail Poster
Darth Sparhawk
Публикувано на: 18 Nov 2006, 10:38
Quote Post

The Prime

Група: Sith
Съобщения: 55185
Потребител # 2
Дата на регистрация: 10-October 06

Признавам си, че от оригиналните герои в книгата по ми допадат по-веселите образи, тъй като те имат повече характер - значи Билбо, джуджетата от "Хобит" и най-вече Балин, Бомбур и Торин, Ам-гъл (но само в Хобит!!!) и най-вече драконът Смог, който е любимия ми Толкинов персонаж. Гандалф ми допада понякога, друг път ме не чак толкова, същото важи и за Саруман. Гимли и Леголас ми допадат във филма.
Фродо и Сам определено не са ми любимци..

Това съобщение е било редактирано от Darth Sparhawk на 18 Nov 2006, 13:56

--------------------
user posted image
www.citadelata.com - Българският сайт за фентъзи и фантастика
PMEmail PosterUsers Website
Lord Annorion
Публикувано на: 18 Nov 2006, 13:11
Quote Post

Скуайър
**

Група: Banned
Съобщения: 297
Потребител # 33
Дата на регистрация: 14-October 06

Сега по темата- харесвам:
Арагорн: Защото е развиващ се образ и се изгражда постепенно, от войник към крал на хората. Може да се каже, че той е перфектния персонаж и перфектният човешки образ, който е непостижим.
Боромир: Това е най-близкият до истинският човешки образ. Неговият персонаж преминава през няколко важни етапа, за да се стигне до героичната му смърт в защита на обречената кауза. Смърта му е поучителна и с нея образът претърпява своята трансформация от зъл и алчен към смел и мъжествен. В него Толкин е съградил човекъ, който се поддава, а после се преборва с трудностите
Гандалф: Той игра най-важната роля в сагата, защото се бори от началото до края й. Бори се независимо от цената и шансът за успех. Бори се за свобода, за идеология и за Средната Земя. Той е причината изобщо да съществува успешна съпротива и да успее Задругата. Многократно спасява героите в трилогията и многократно прави невъзможното и се жертва в името на общата кауза.
Самознай- почти толкова важен колкото Гандалф. Той е опората, която речи на злото да пречупи Фродо. Той е като адютант на генерал, защото успява от слуга да се превърне във верен приятел на Фродо. Захвърля мечтите си и слабостите си, за да стане стълб на доброто на който Фродо да се опре. Превръща се в безстрашен войн и непоколебим приятел. Побеждава противници десетки пъти по-силни от него, само със своята смелост и кураж.
Мери и Пипин- забавни и хитри приятели, които дори на прага на смърта се държат по-мъжки от много други. От двамата страхливци се изграждат войни и "препъни камъчета" за злото, които не губят кураж и се жертват за дома и приятелите си. Славата ги следва, защото са непоколебими глупци в някои случаи и умни страхливци в други. Изиграват важна роля във войната. заедно както и поотделно.

За другите ще пиша, ако стане дума за тях или после, защото сега нямам време...

П.С. Спар и да не земеш да ми изтриеш поста!

Това съобщение е било редактирано от Darth Sparhawk на 18 Nov 2006, 13:55
PMEmail Poster
Darth Sparhawk
Публикувано на: 18 Nov 2006, 13:57
Quote Post

The Prime

Потребител # 2

Засега само го редактирах, както и моя.
Подчертавам - засега.

--------------------
user posted image
Lord Annorion
Публикувано на: 18 Nov 2006, 14:41
Quote Post

Скуайър
**

Група: Banned
Съобщения: 297
Потребител # 33
Дата на регистрация: 14-October 06

Ами, че изтрий го, защото мисля различно.
PMEmail Poster
ArYa
Публикувано на: 18 Nov 2006, 14:45
Quote Post

RPG Champion

Съобщения: 1794
Потребител # 15

Леголас и Гимли най-ми харесват,заради приятелството което съществува между двамата smile.gif

--------------------
Dovie'andi se tovya sagain!
~One with the Wind~
PMEmail Poster
Darth Sparhawk
Публикувано на: 18 Nov 2006, 14:47
Quote Post

The Prime

Потребител # 2

Да, то наистина е много красиво. wink.gif

--------------------
user posted image
rumjanzev
Публикувано на: 18 Nov 2006, 16:31
Quote Post

Гвардеец

Потребител # 42

QUOTE (ArYa @ 18 Nov 2006, 14:45)
Леголас и Гимли най-ми харесват,заради приятелството което съществува между двамата  smile.gif

Само заради приятелството ли ти харесват двамата?Не ти ли допада да речем някое тяхно качество или действие което ти е направило впечатление?Също можеш да ни кажеш кой не ти допада отгероите и защо?

--------------------
user posted image
PMEmail Poster
ArYa
Публикувано на: 18 Nov 2006, 22:22
Quote Post

RPG Champion

Съобщения: 1794
Потребител # 15

Ами харесват ми главно за това че са приятели въпреки расите си.Също така ми харесва че винаги се подкрепят(а подкрепят и Арагорн).Но за други качества не се сещам(а и в книгата те са по-скоро второстепенни образи и доколкото помня не бяха описвани особено подробно...или просто съм забравила книгата rolleyes.gif )

--------------------
Dovie'andi se tovya sagain!
~One with the Wind~
PMEmail Poster
Darth Sparhawk
Публикувано на: 18 Nov 2006, 23:17
Quote Post

The Prime

Потребител # 2

Е, Рум, във филма бяха суперяки, Гимли с лафовете си, а Леголас с уникалния начин, по който се биеше.

--------------------
user posted image
DARTH_SIDIOUS
Публикувано на: 19 Nov 2006, 00:57
Quote Post

Dark Lord of the Sith

Съобщения: 21454
Потребител # 6

Героите, които ми харесват, ще изредя няколко, но ми се струва, че трудно ще приключа с тях.
Дървобрад - харесва ми, защото за мен той се грижи най-добре за расата си, защитава се и се намесва, когато е необходимо. Могъщ войн е и много го харесвам.
рал Теоден - учудващо добър за възрастта си войн, който обича и брани народа си, харесва ми за изключителната си доблест и смелост, с която се опълчи дори на назгулите.
Леголас - красив, млад, снажен елф, който обичам заради изключителната му прецизност в битка. Никога не съм го видял да действа необмислено, въпреки че е допускал грешки. Обичам го и заради толерантността му към джуджетата в името на борбата срещу злото.
Гимли - много ми харесва заради бойният му опит и удоволствието, с което се хвърля в битка, страхотен войн е.
Саурон - мрачният господар ми харесва заради умният начин, по който ръководи войските си, но слабостта му е пръстенът. И все пак хитрите му планове ме удивляват.
Аз бих посочил тези като първостепенни.

--------------------
user posted imageuser posted image

ПРЕДСЕДАТЕЛ НА БЕЛИЯ СЪВЕТ САРУМАН: Втори път няма да Ви дам да се върнете. Казвам Ви. Моля Ви се! Аз няма да Ви дам думата отново.

(САУРОН) се втурва към лейди Галадриел

ПРЕДСЕДАТЕЛ НА БЕЛИЯ СЪВЕТ САРУМАН: Щом Вие нарушавате и аз ще нарушавам правилника.

САУРОН (стои пред лейди Галадриел): Вие се държите като... Вие сте никоя.

ПРЕДСЕДАТЕЛ НА БЕЛИЯ СЪВЕТ САРУМАН: Лорд Саурон, седнете си на мястото, моля Ви се! Седнете, аз се държа по-добре от Вас, много Ви моля. Заемете мястото си, много Ви моля. Напуснете дол Гулдур!

ЛЕЙДИ ГАЛАДРИЕЛ (станала права): Хайде да си ходим всички!
PMEmail Poster
Darth Sparhawk
Публикувано на: 19 Nov 2006, 09:57
Quote Post

The Prime

Потребител # 2

добре ги очерта, аз много харесвам и раля Магьосник на Ангмар.

--------------------
user posted image
DARTH_SIDIOUS
Публикувано на: 19 Nov 2006, 13:25
Quote Post

Dark Lord of the Sith

Съобщения: 21454
Потребител # 6

Той е един наистина мрачен персонаж, за мен един от най-мрачните в цялата книга, а и във филма.

--------------------
user posted imageuser posted image

ПРЕДСЕДАТЕЛ НА БЕЛИЯ СЪВЕТ САРУМАН: Втори път няма да Ви дам да се върнете. Казвам Ви. Моля Ви се! Аз няма да Ви дам думата отново.

(САУРОН) се втурва към лейди Галадриел

ПРЕДСЕДАТЕЛ НА БЕЛИЯ СЪВЕТ САРУМАН: Щом Вие нарушавате и аз ще нарушавам правилника.

САУРОН (стои пред лейди Галадриел): Вие се държите като... Вие сте никоя.

ПРЕДСЕДАТЕЛ НА БЕЛИЯ СЪВЕТ САРУМАН: Лорд Саурон, седнете си на мястото, моля Ви се! Седнете, аз се държа по-добре от Вас, много Ви моля. Заемете мястото си, много Ви моля. Напуснете дол Гулдур!

ЛЕЙДИ ГАЛАДРИЕЛ (станала права): Хайде да си ходим всички!
PMEmail Poster
Darth Sparhawk
Публикувано на: 19 Nov 2006, 14:26
Quote Post

The Prime

Потребител # 2

От цялата му същност лъха зле прикрита заплаха.

--------------------
user posted image
rumjanzev
Публикувано на: 19 Nov 2006, 14:28
Quote Post

Гвардеец

Потребител # 42

QUOTE (Darth Sparhawk @ 18 Nov 2006, 23:17)
Е, Рум, във филма бяха суперяки, Гимли с лафовете си, а Леголас с уникалния начин, по който се биеше.

Джон Рис-Дейвис и Орландо Блум направиха страхотно партньорство на екрана.Още когато обявиха актьорския сътав знаех че Дейвис ще се справи чудесно с Гимли.Орландо признавам не го бях чувал преди това,но и той показа че заслужава ролята.Изобщо много съм доволен от филма(меко казано),с едно малко изключение-не трябваше да режат някои от персонажите на Толкин(напр.Том Бомбандил)колкото и незначителна роля да имаха в историята.

--------------------
user posted image
PMEmail Poster

Topic Options Страници: (14) [1] 2 3 ... последна » Reply to this topicStart new topicStart Poll

Skin "The Secret of Art" © Andrea 2004 :: Site