Страници: (2) [1] 2   ( Първото ново съобщение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Пущинакът на Смог, тема за филма
Darth Sparhawk
Публикувано на: 21 Jan 2014, 09:33
Quote Post

The Prime

Група: Sith
Съобщения: 55185
Потребител # 2
Дата на регистрация: 10-October 06

С доста голямо закъснение пускам тема за "Пущинакът на Смог", вторият филм от трилогията "Хобит". Хареса ли ви?
Аз лично бях във възторг, което е огромна изненадата, понеже първият филм не ми хареса ама никак. Изобщо. Дали е заради новата технология 3Д, от която ме боли глава (гледах втория филм на IMAX) или по обективни причини не съм убеден, но е факт, че в първия филм основно имаше джуджета, хобити и орки, на които не съм фен, а във вторият елфи и дракон, които са ми любимите същества.
Като цяло обаче целият филм ми хареса повече. Джуджетата бяха много обогатени като образи и далеч не идеализирани. Торин си беше лош на практика във финала на историята. Самият Билбо показа учудваща агресия и при най-малкия намек да се отдели от Пръстена изпадна в total rage. Това беше силен момент.
Елфите бяха развити прекрасно. Гордите и надменни обитатели на Мраколес ми допадат много повече от сладникавите покровители от Лотлориен, а Трандуил бе идеалният владетел, арогантен и величествен. Леголас е направен като отличен войн и това ми допадна много. Тауриел, срещу която много се викаше в началото на филма, беше страхотна.
Много добре бяха развити и хората. Езерният град бе изключително живописен, а Люк Евънс разви образа на Бард по чудесен начин. Старейшината и неговият блюдолизец също бяха колоритни, макар и неприятни образи.
Голямата награда обаче е за дракона, наистина феноменално озвучение на Къмбербач и прекрасно изграден образ като дизайн, ефекти, но и като диалог. Сцената в съкровищницата ми е любима.
Като бонус бих отбелязал колко добре са направени орките, особено Болг и това, че получих малък нърдгазъм, когато говореха на Черната реч. А сцената, в която Мрачния владетел разкри истинския си лик пред Гандалф ме докара до екзтаз.
Като цяло перфектен филм, поне за мен. Вашето мнение?

Това съобщение е било редактирано от Darth Sparhawk на 21 Jan 2014, 09:39

--------------------
user posted image
www.citadelata.com - Българският сайт за фентъзи и фантастика
PMEmail PosterUsers Website
Arvandor
Публикувано на: 21 Jan 2014, 10:21
Quote Post

Chaos Sorcerer

Група: Citadel
Съобщения: 6113
Потребител # 2814
Дата на регистрация: 16-March 11

Нека сумирам в 3 точки
1.Билбо е по-добър авантюрист от Фродо във всяко отношение. Спор за това няма - ако се замислите Фродо почти нищо не е правил.
2.Опасявах се че горските елфи от мраколес ще бъдат поредните елфи ала Мери Сю и Гари Стю(И да цялостната ми неприязън към доста видове елфи си има причини), е било е напразно - това са интересни елфи. Въпреки че Леголас е малко твърде перфектен във всичко което върши - изгледайте Властелина на Пръстените 1 и ще забележите че там елфът не би могъл да стъпи и на малкия пръст на представянията си в другите 2 филма или на тези в Хобита. Джуджетата бяха издърпани доста забавно всъщност.
3. Колкото до края - Драконът е ЕПИК! Еребор като цяло съдържаше най-изобретателните сцени които съм виждал от няколко месеца(Но как да му се не види успяха да направят статуя от течно злато и при това да я задържат във формата и толкова дълго? Утрепете ме не знам)
Bottom Line - MUST WATCH 9/10
Единствения ми проблем с цялата работа - онази второстепенна романтична сюжетна линия с Тауриел и Кили. Most.Contrived.Romance.Ever. Nuff Said

--------------------
user posted image

Change is inevitable
The dark gods have been welcoming towards me, surely I am not in cruel fate - striving to understand all things...
PMEmail Poster
Darth Sparhawk
Публикувано на: 21 Jan 2014, 11:20
Quote Post

The Prime

Потребител # 2

Хм, не зная да ти кажа за Леголас. Във Властелина той изби огромно количество орки и бе много прецизен в боя, а начинът, по който свали Харадския Мумак си беше поезия.
Тук се биеше много по-зрелищно, но няколко пъти мисля, че Тауриел го спаси. Във Властелина бе по-дисциплиниран.

--------------------
user posted image
Arvandor
Публикувано на: 21 Jan 2014, 11:37
Quote Post

Chaos Sorcerer

Потребител # 2814

Говоря за първия от филмите конкретно.

--------------------
user posted image

Change is inevitable
The dark gods have been welcoming towards me, surely I am not in cruel fate - striving to understand all things...
PMEmail Poster
Darth Sparhawk
Публикувано на: 21 Jan 2014, 11:40
Quote Post

The Prime

Потребител # 2

Според мен в края на третия Хобит Леголас ще преживее лична трагедия, тъй като подозирам, че Болг или Азог ще убият Кили и Тауриел.

--------------------
user posted image
The God of tears
Публикувано на: 21 Jan 2014, 16:34
Quote Post

Херцог

Група: Moon's Children
Съобщения: 9701
Потребител # 1510
Дата на регистрация: 20-November 08

QUOTE (Darth Sparhawk @ 21 Jan 2014, 11:40)
Според мен в края на третия Хобит Леголас ще преживее лична трагедия, тъй като подозирам, че Болг или Азог ще убият Кили и Тауриел.

Подозирам, че ще е Болг, но да видим. Защото Азог си има разправия най-вече с Торин. Освен това ми е интересно да видим как ще изглежда Битката на Петте Армии.

--------------------
user posted image
PMEmail PosterUsers WebsiteYahoo
Arvandor
Публикувано на: 21 Jan 2014, 18:53
Quote Post

Chaos Sorcerer

Потребител # 2814

Или това или е време да кажем "Здрасти" на джуджелфите в Средната Земя

--------------------
user posted image

Change is inevitable
PMEmail Poster
BlackCat
Публикувано на: 21 Jan 2014, 19:56
Quote Post

Паладин на Цитаделата

Група: Ralmians
Съобщения: 2674
Потребител # 3317
Дата на регистрация: 28-December 11

QUOTE (Darth Sparhawk @ 21 Jan 2014, 09:33)
С доста голямо закъснение пускам тема за "Пущинакът на Смог", вторият филм от трилогията "Хобит". Хареса ли ви?
Аз лично бях във възторг, което е огромна изненадата, понеже първият филм не ми хареса ама никак. Изобщо. Дали е заради новата технология 3Д, от която ме боли глава (гледах втория филм на IMAX) или по обективни причини не съм убеден, но е факт, че в първия филм основно имаше джуджета, хобити и орки, на които не съм фен, а във вторият елфи и дракон, които са ми любимите същества.
Като цяло обаче целият филм ми хареса повече. Джуджетата бяха много обогатени като образи и далеч не идеализирани. Торин си беше лош на практика във финала на историята. Самият Билбо показа учудваща агресия и при най-малкия намек да се отдели от Пръстена изпадна в total rage. Това беше силен момент.
Елфите бяха развити прекрасно. Гордите и надменни обитатели на Мраколес ми допадат много повече от сладникавите покровители от Лотлориен, а Трандуил бе идеалният владетел, арогантен и величествен. Леголас е направен като отличен войн и това ми допадна много. Тауриел, срещу която много се викаше в началото на филма, беше страхотна.
Много добре бяха развити и хората. Езерният град бе изключително живописен, а Люк Евънс разви образа на Бард по чудесен начин. Старейшината и неговият блюдолизец също бяха колоритни, макар и неприятни образи.
Голямата награда обаче е за дракона, наистина феноменално озвучение на Къмбербач и прекрасно изграден образ като дизайн, ефекти, но и като диалог. Сцената в съкровищницата ми е любима.
Като бонус бих отбелязал колко добре са направени орките, особено Болг и това, че получих малък нърдгазъм, когато говореха на Черната реч. А сцената, в която Мрачния владетел разкри истинския си лик пред Гандалф ме докара до екзтаз.
Като цяло перфектен филм, поне за мен. Вашето мнение?

+ 1

--------------------
user posted image

The clouds above the mountains broke, bathing all with the silvery light of Sariour in full bloom. Where there had been darkness and shadow, now stood a figure swathed in black, face hidden within a deep hood. It stood immobile, arms crossed, head bowed.
All around the camp, wolf howls split the air.
“Who are you?” Tharion demanded, sword in hand. “What do you want?”
“I am the Shadow King,” said Alith Anar, pulling back his hood, “and I want vengeance.”
PMEmail Poster
Elina Santoriiska
Публикувано на: 21 Jan 2014, 23:41
Quote Post

Барон

Съобщения: 3089
Потребител # 3425
Дата на регистрация: 4-March 12

QUOTE (Darth Sparhawk @ 21 Jan 2014, 11:40)

Не...не... защо говриш такива неща... elf1_8.GIF (аз много си ги харесвам)

На мен и двата филма ми харесват много повече от Властелина, по-леки и ориятни са ми. Попринцип не съм голям джуджешки фен, но тези ми прмениха мнението. А специлано в Хобит 2, ссъптножението дбуджета-елфи-хора-хобит ми идва супер rolleyes.gif cool.gif

--------------------
PMEmail Poster
Arvandor
Публикувано на: 22 Jan 2014, 00:12
Quote Post

Chaos Sorcerer

Потребител # 2814

1. Наистина ли?
2.При мен върви наобратно Властелинът е пълен Ownage в сравение с хобита

--------------------
user posted image

Change is inevitable
PMEmail Poster
Darth Sparhawk
Публикувано на: 22 Jan 2014, 12:04
Quote Post

The Prime

Потребител # 2

властелинът просто ми е постен сравнение с Пущинакът на Смог. Просто като имаш дракон това компенсира всичко laugh.gif
А и героите в Хобитът ми допадат повече от тези във Властелина

--------------------
user posted image
Elina Santoriiska
Публикувано на: 23 Jan 2014, 01:53
Quote Post

Барон

Потребител # 3425

Във валстелина не мога да не си мисля постоянно колко много и безсмислен тормоз има там... доколкото в Хобита, най-малкото всичкизнаят, че отиват на приклчение и са довални от това tongue.gif

--------------------
PMEmail Poster
The God of tears
Публикувано на: 23 Jan 2014, 02:05
Quote Post

Херцог

Група: Moon's Children
Съобщения: 9701
Потребител # 1510
Дата на регистрация: 20-November 08

QUOTE (Elina Santoriiska @ 23 Jan 2014, 01:53)
Във валстелина не мога да не си мисля постоянно колко много и безсмислен тормоз има там... доколкото в Хобита, най-малкото всичкизнаят, че отиват на приклчение и са довални от това  tongue.gif

Бе Билбо не беше много доволен в началото, че отива на приключение tongue.gif biggrin.gif

Но мисля, че "До там и Обратно" няма да е изцяло с хепи-енд. По-скоро с леко горчив такъв, с всички онези събития, които има да се случват...

П.П. Във фентъзито няма такова нещо като "много и безсмислен тормоз" - както казва Пух - "Колкото повече, толкова повече" laugh.gif tongue.gif

--------------------
user posted image
PMEmail PosterUsers WebsiteYahoo
Arvandor
Публикувано на: 23 Jan 2014, 18:16
Quote Post

Chaos Sorcerer

Потребител # 2814

QUOTE (The God of tears @ 23 Jan 2014, 01:05)
Във валстелина не мога да не си мисля постоянно колко много и безсмислен тормоз има там... доколкото в Хобита, най-малкото всичкизнаят, че отиват на приклчение и са довални от това  tongue.gif

Бе Билбо не беше много доволен в началото, че отива на приключение tongue.gif biggrin.gif

Но мисля, че "До там и Обратно" няма да е изцяло с хепи-енд. По-скоро с леко горчив такъв, с всички онези събития, които има да се случват...

П.П. Във фентъзито няма такова нещо като "много и безсмислен тормоз" - както казва Пух - "Колкото повече, толкова повече" laugh.gif tongue.gif

Отново ще повторя - Билбо е много по-добър авантюрист от Фродо, може да бъде весел, чаровен и невинно любопитен но може и да се ядоса и да свърши нещо вместо просто да си седи. Това се нарича добре направен триизмерен персонаж.

--------------------
user posted image

Change is inevitable
PMEmail Poster
Elina Santoriiska
Публикувано на: 24 Jan 2014, 00:11
Quote Post

Барон

Потребител # 3425

QUOTE (Arvandor @ 23 Jan 2014, 18:16)
QUOTE (The God of tears @ 23 Jan 2014, 01:05)

Отново ще повторя - Билбо е много по-добър авантюрист от Фродо, може да бъде весел, чаровен и невинно любопитен но може и да се ядоса и да свърши нещо вместо просто да си седи. Това се нарича добре направен триизмерен персонаж.

Арв, знаем - Фродо беше принуден да занесе пръстена, а Билбо сам го реши - сега чета Хобит, такаа че знам biggrin.gif Тъкмо и ще разбера и какъв е енда tongue.gif
Но все се щсещам за онова "как трябваше да свърши" -Властелина.

--------------------
PMEmail Poster

Topic Options Страници: (2) [1] 2  Reply to this topicStart new topicStart Poll

Skin "The Secret of Art" © Andrea 2004 :: Site