Страници: (12) 1 [2] 3 4 ... последна »  ( Първото ново съобщение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Най-епичен Върховен бог, Гръцко-римски, Египетски и Скандинавски
Darth Sparhawk
Публикувано на 29 May 2013, 18:14
Quote Post

The Prime

Група: Sith
Съобщения: 55185
Потребител # 2
Дата на регистрация: 10-October 06

Амон Ра

--------------------
user posted image
www.citadelata.com - Българският сайт за фентъзи и фантастика
PMEmail PosterUsers Website
Arvandor
Публикувано на 29 May 2013, 19:18
Quote Post

Chaos Sorcerer

Група: Citadel
Съобщения: 6113
Потребител # 2814
Дата на регистрация: 16-March 11

QUOTE (Grim_ @ 29 May 2013, 16:34)
Tushnoto v cqlata rabota e , che istoriqta veche e provela tazi anketa i e spechelil kandidat , koito dori go nqma tuk s reshavashtiqt glas na konstantin veliki, ne ponq veche, koq godona tochno. wink.gif (izvinqvam se za latinicata)

Я конкретизирай щото ако някой пак ми каже че господ е най-велик във въображението ми веднага изскача образ в който съответната личност губи целостта на костите си в следствие силен удар със боен чук.
user posted image

--------------------
user posted image

Change is inevitable
The dark gods have been welcoming towards me, surely I am not in cruel fate - striving to understand all things...
PMEmail Poster
Grim_
Публикувано на 31 May 2013, 20:28
Quote Post

Рицар

Съобщения: 709
Потребител # 3776
Дата на регистрация: 11-April 13

хахаха, аз съм атеист. за мен няма най- велик бог. всички са просто метафори създадени, за да изпълнят определена функнкция, в определен социум, в определено врем. и точно това е идеята на думите на к' рул в края на "лунните градини"- "Всеки бог пада в ръцете на някой смъртен. Такъв е единственият край на безсмъртието.". така че единствения обективен критерий по който може да сравняване боговете е чия религия в момента е все още активна и кой има най- много поклонници. направи сметките сам...
... иначе ако говорим просто кой най- ми харесва от изброените, ра. древният египет винаги ме е привличал адски много. smile.gif

--------------------
"Никоя борба не е твърде непосилна, ничие превъзходство не е твърде непреодолимо, защото дори да се провалим, дори да паднем, ще знаем, че сме живели." Аномандър Рейк Син на Тъматаuser posted image
The God of tears
Публикувано на 31 May 2013, 20:31
Quote Post

Херцог

Група: Moon's Children
Съобщения: 9701
Потребител # 1510
Дата на регистрация: 20-November 08

QUOTE (Grim_ @ 31 May 2013, 20:28)
хахаха, аз съм атеист. за мен няма най- велик бог. всички са просто метафори създадени, за да изпълнят определена функнкция, в определен социум, в определено врем. и точно това е идеята на думите на к' рул в края на "лунните градини"-  "Всеки бог пада в ръцете на някой смъртен. Такъв е единственият край на безсмъртието.".  така че единствения обективен критерий по който може да сравняване боговете е чия религия в момента е все още активна и кой има най- много поклонници. направи сметките сам... 
... иначе ако говорим просто кой най- ми харесва от изброените, ра. древният египет винаги ме е привличал адски много. smile.gif

Абсолютно съгласен с поста. Аз също съм атеист, така че те разбирам напълно. Въпросът е, че дори при това положение можем да подредим боговете според приписваната им мощ wink.gif
Иначе аз харесвам египетската митология, но и африканската и южноамериканската такива са много готини wink.gif

--------------------
user posted image
PMEmail PosterUsers WebsiteYahoo
Grim_
Публикувано на 31 May 2013, 20:42
Quote Post

Рицар

Потребител # 3776

във всяка митология има доста интересни образи и символи и колкото е по- отдалечена е от европа толкова по- екзотичен начин на мислене отразяват. определено интересно четиво са. smile.gif
... а за подреждането, за да го направиш наистина както трябва, трябва да прекараш доста часове над книгите, сравнявайки митологии. и тук говоря за реалните митологии и тълкуванията им, а не популярните версии, които всички сме чели. smile.gif
а и честно казано е забавно да противореча на арвандор и да го гледам как се пеняви за глупости. ph34r.gif

--------------------
"Никоя борба не е твърде непосилна, ничие превъзходство не е твърде непреодолимо, защото дори да се провалим, дори да паднем, ще знаем, че сме живели." Аномандър Рейк Син на Тъматаuser posted image
The God of tears
Публикувано на 31 May 2013, 20:43
Quote Post

Херцог

Потребител # 1510

QUOTE (Grim_ @ 31 May 2013, 20:42)
а и честно казано е забавно да противореча на арвандор и да го гледам как се пеняви за глупости. ph34r.gif

biggrin.gif tongue.gif

--------------------
user posted image
Arvandor
Публикувано на 31 May 2013, 20:44
Quote Post

Chaos Sorcerer

Потребител # 2814

QUOTE (Grim_ @ 31 May 2013, 19:28)
хахаха, аз съм атеист. за мен няма най- велик бог. всички са просто метафори създадени, за да изпълнят определена функнкция, в определен социум, в определено врем. и точно това е идеята на думите на к' рул в края на "лунните градини"- "Всеки бог пада в ръцете на някой смъртен. Такъв е единственият край на безсмъртието.". така че единствения обективен критерий по който може да сравняване боговете е чия религия в момента е все още активна и кой има най- много поклонници. направи сметките сам...

Все едно аз не съм атеист, атеизмът може да се приеме за религията на нашата епоха - всички знаем че богове няма. Въпрос - какво толкова намираш в египетските богове, аз винаги съм харесвал доволното количество мистика във това но останалото у тях е някакси на заден план

--------------------
user posted image

Change is inevitable
The dark gods have been welcoming towards me, surely I am not in cruel fate - striving to understand all things...
PMEmail Poster
The God of tears
Публикувано на 31 May 2013, 20:50
Quote Post

Херцог

Потребител # 1510

QUOTE (Arvandor @ 31 May 2013, 20:44)
Все едно аз не съм атеист, атеизмът може да се приеме за религията на нашата епоха - всички знаем че богове няма. Въпрос - какво толкова намираш в египетските богове, аз винаги съм харесвал доволното количество мистика във това но останалото у тях е някакси на заден план

Мен лично по-екзотичните митологии и богове като шумерските, египетските и т.н. са ми интересни като легенди и образи, не търся някакъв по-дълбок смисъл в тях и не търся никаква сила или епичност у боговете. wink.gif

--------------------
user posted image
Grim_
Публикувано на 31 May 2013, 20:52
Quote Post

Рицар

Потребител # 3776

за това дали всички го знаят... не бъди много сигурен, такива разговори съм водил, че направо може да ти падне ченето.
относно египетските богове. харесвам, цялата им култура, история и митология... наречи го стара любов. това беше първата митология, която започнах да проучвам по- сериозно и която сложи начало на интересите ми към хуманитарните науки и нещата с които се занимавам последните 5 години вече и косвено към фентъзито. просто си ги харесва, нали знаеш: старата любов ръжда не хваща. smile.gif

--------------------
Arvandor
Публикувано на 31 May 2013, 21:03
Quote Post

Chaos Sorcerer

Потребител # 2814

QUOTE (The God of tears @ 31 May 2013, 19:50)

Мен лично по-екзотичните митологии и богове като шумерските, египетските и т.н. са ми интересни като легенди и образи, не търся някакъв по-дълбок смисъл в тях и не търся никаква сила или епичност у боговете. wink.gif

E, сега си в пълно противоречие с идеята ми за митовете - легендите и митовете са истории, а историите пазят смисъл, философия и разбирания в тях, не бих могъл да погледна мит и да не се замисля.
До Грим:
Ами така е, аз по подобен начин се запознах с нордическата митология и затова ще браня викингската епичност докрай:
user posted image
ДИС ИС МИДГАААААААААААААААРД laugh.gif laugh.gif

--------------------
user posted image

Change is inevitable
PMEmail Poster
The God of tears
Публикувано на 31 May 2013, 21:09
Quote Post

Херцог

Потребител # 1510

QUOTE (Arvandor @ 31 May 2013, 21:03)
QUOTE (The God of tears @ 31 May 2013, 19:50)

E, сега си в пълно противоречие с идеята ми за митовете - легендите и митовете са истории, а историите пазят смисъл, философия и разбирания в тях, не бих могъл да погледна мит и да не се замисля.
До Грим:
Ами така е, аз по подобен начин се запознах с нордическата митология и затова ще браня викингската епичност докрай:
user posted image
ДИС ИС МИДГАААААААААААААААРД laugh.gif laugh.gif

Историите съдържат смисъл, философия и разбиране в тях, вярно е, но аз ги разглеждам по по-различен начин, освен ако нарочно не се опитвам да вникна в смисъла им.
А че Викингите са епични - е, едва ли има някой, който да не е съгласен. От "13-ият воин" насам съм им фен и на тях, и на легендите им wink.gif

--------------------
user posted image
Grim_
Публикувано на 31 May 2013, 21:32
Quote Post

Рицар

Потребител # 3776

никой не успорва епичността на нордическата митология. все пак тя е една от най- заеманите във филми и книги, а и user posted image

...просто от историческа гледна точка, фактите показват едно и не можеш да спориш с тях, а от лична не можеш да промениш предпочитанията на хората. особено ако са свързани и с определен сантимент. smile.gif

--------------------
Arvandor
Публикувано на 31 May 2013, 22:02
Quote Post

Chaos Sorcerer

Потребител # 2814

QUOTE (Grim_ @ 31 May 2013, 20:32)
никой не успорва епичността на нордическата митология. все пак тя е една от най- заеманите във филми и книги, а и user posted image

...просто от историческа гледна точка, фактите показват едно и не можеш да спориш с тях, а от лична не можеш да промениш предпочитанията на хората. особено ако са свързани и с определен сантимент. smile.gif

E повечето са съгласни че нордическата митология и викингите са епични така че всъщност това си е аргумент в моя полза

--------------------
user posted image

Change is inevitable
PMEmail Poster
steny_1912
Публикувано на 31 May 2013, 22:54
Quote Post

Барон

Група: Devil Hunters
Съобщения: 3498
Потребител # 3571
Дата на регистрация: 4-August 12

Meh, че и при мен гръцката беше първата ми любов, така че...
Грим, и аз много обичам да го дразня tongue.gif wink.gif Просто е много забавно tongue.gif wink.gif cool.gif biggrin.gif rolleyes.gif laugh.gif

--------------------
If somebody talks behind my back, he does it because he doesn't have the guts to tell it to me in the face.

user posted image
PMEmail Poster
Arvandor
Публикувано на 31 May 2013, 22:58
Quote Post

Chaos Sorcerer

Потребител # 2814

QUOTE (steny_1912 @ 31 May 2013, 21:54)
Meh, че и при мен гръцката беше първата ми любов, така че...
Грим, и аз много обичам да го дразня tongue.gif wink.gif Просто е много забавно tongue.gif wink.gif cool.gif biggrin.gif rolleyes.gif laugh.gif

Както вече ти казах - Dear child, you are far off

--------------------
user posted image

Change is inevitable
PMEmail Poster

Topic Options Страници: (12) 1 [2] 3 4 ... последна » Reply to this topicStart new topicStart Poll

Skin "The Secret of Art" © Andrea 2004 :: Site