Страници: (2) [1] 2   ( Първото ново съобщение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Битката на Петте Армии, любимият филм
Darth Sparhawk
Публикувано на: 21 Dec 2014, 00:44
Quote Post

The Prime

Група: Sith
Съобщения: 55185
Потребител # 2
Дата на регистрация: 10-October 06

Тема за "Битката на Петте Армии", великолепният, емоционален последен филм от трилогията "Хобит". Споделете мнение!

--------------------
user posted image
www.citadelata.com - Българският сайт за фентъзи и фантастика
PMEmail PosterUsers Website
Спартак
Публикувано на: 21 Dec 2014, 03:33
Quote Post

God of the Arena

Група: Citadel
Съобщения: 1476
Потребител # 3971
Дата на регистрация: 21-December 13

Изпревари ме! biggrin.gif Ами станах свидетел на Дъ дефайнинг чаптър... Но само да кажа, че мини ревюто може да съдържа спойлери.

Така, стигнахме до края на филмите по Средната земя, краят на една ера! Краят на филмите, които ще останат завинаги в историята на киното, а именно адаптациите на дебеличкия новозеландец Пешо Джаксън по книгите на Оксфордския Професор(задължително с главна буква). Питър Джаксън се доказа. Доказа, че щом се захване със Средната земя, прави чудеса...

Още не съм се съвзел от... От СУПЕРМЕГАХИПЕР якия филм! Беше... Просто спийчлес! Разрухата на Езерния град в началото беше пир за окото и душата, да не говорим за сцените с Галадриел и Белия съвет в Дол Гулдур. Кейт Бланшет просто много ме радва, а владетелката на Лориен е доста могъща, и красива също така. Изобщо цялата магьосническа битка там, на Белия съвет с Деветте... Получих душевен оргазъм, то да беше само един през целия филм... Драконовата болест на Торин беше нещото, заради което изпаднах в най-голям екстаз. Ричард Армитидж доказва за пореден път колко е добър в ролята. Това беше развито повече от добре, отлично! А Билбо... Няма смисъл да казвам как Мартин Фрийман прави чудесна роля като професионалния разбойник, нали така? Няма смисъл, защото си е чист факт. А Иън МакКелън Е Гандалф. Но както и да е, ще ви спестя това кой актьор коя роля играе, защото сигурно вече ги знаете наизуст. Да се върнем към филма и нещата, които ми направиха силно впечатление в него, макар че едва ли ще ги напиша всичките, защото ако тръгна да го правя, то тогава трябва да изброявам всяка сцена поотделно, защото филмът целия си беше великолепен!

Сега няма как да не спомена Даин Железноноги със супер якия му шотландски акцент! Не съм сигурен дали някой ме чу тогава, но на няколко пъти изкрещях тихо: Dwarvish power! Толкова се радвах на Даин, просто нямам думи! И на това как нареждаше елфите. biggrin.gif Хич не му пукаше от тях, нищо, че неговата армия беше по-малката. Четох уж, че бил CGI, но такова нещо не забелязах... Явно CGI-то е било доста добро, ако изобщо Били Конъли е бил дигитализиран. Филмът е изпълнен с много емоционални сцени, много. Насълзиха ми се очите, но имаше няколко идиота, които не се спряха през цялото време и разваляха доста от моментите, но такива винаги има. Мръсни копелдаци! Мислех си да извикам: ''SILENCE!'', но аз щях да изляза виновния, удържах се. Щях да им кажа да си запушат приказливите плювалници, но уви, бяха далеч, което не пречеше да чувам какви тъпотии ръсят. Да ти иде да ги убиеш, мамицата им мръсна! На емоционалните моменти: ''Кис-кис-кис!'' Въпреки това не можах да удържа емоцията си и се просълзих на сцената, когато Билбо покани приятелите си на чай, ако минават през Торбодън. Азог, много ясно, че ще спомена Азог Осквернителя! Крикса се е справил чудесно, нищо, че виждаме единствено движенията и чуваме гласа му. Азог е много badass злодей! Също така винаги е пир за окото да видиш маршируващи войски. А тук не бяха малко. Самата битка, самата битка... BEYOND FOOKIN' EPIC! Битката не можеше да бъде по-яка! Хареса ми повече от битката при Черноден, ще трябва да го гледам втори път, за да преценя дали ми е харесала и повече от тази пред Минас Тирит. Но ако не, то тогава й съперничи и то доста. Моментът, когато Бомбур наду рога, камбаната разби барикадата и Съдружието се втурна на помощ на брат'чеда Даин и джуджетата от Железните хълмове... Безценно. Хайде няма да пускам повече спойлери.

С по-малко думи: това беше един прекрасен и епичен, много емоционален край на един незабравим филмов епос. Докато изкачвах стълбичките нагоре, за да изляза от кино салона, пеех заедно с Били Бойд: ''I saw the light fade from the sky... On the wind I heard a sigh'' и така нататък, все още хлипайки. Сега ще спомена единственото, което не ми хареса: орязаните сцени. Нищо повече! Но това ще бъде поправено в удължената версия. Както и да е, да, тези филми ще ги гледам пак и пак, и пак, докато един ден не ги пусна и на децата си. Ах... Сигурен съм, че чух и други хлипания в киното освен моето собствено, макар че биваха заглушени от непрестанното кикотене на онези гореспоменати кретени, на които ми се искаше да направя хватка стил: ''Елия Мартел'', палци в очите! Много беше изнервящо. А сега ще изчакам и EE на филма, след което познайте какво следва? Маратон на шестте филма-удължени версии! О, да! 24/7!

--------------------
user posted image
Blood makes you related. But... loyalty makes you family.
PMEmail Poster
Darth Sparhawk
Публикувано на: 21 Dec 2014, 12:35
Quote Post

The Prime

Потребител # 2

Страхотно ревю, Спартак, мога да се подпиша под всяка твоя дума. Аз също харесах страшно сцената, в която Дайн нареждаше Трандуил, а кралят на елфите се хилеше самодоволно, докато войските стоят на нокти. Прекрасно пресъздава отношенията между двете раси - бих обаче вметнал сцената, в която джуджетата образуваха костенурка и елфите изскочиха към орките към тях - mindblowing, абсолютно невероятна. Най-великите фентъзи раси една до друга срещу третата най-мощна, нърдгазъм за всеки истински фен!
Съгласен съм и за Азог, черно отчаяние ме хвана като се измъкна от леда!

--------------------
user posted image
Спартак
Публикувано на: 21 Dec 2014, 13:13
Quote Post

God of the Arena

Потребител # 3971

О, да! Да, да! Определено! Не очаквах точно това, беше едно такова напрегнато, пълчищата на Осквернителя напредваха към стената от щитове и изведнъж елфите излязоха отпред. Много силен момент също! А какво му викаше Даин на Трандуил: горски дух. biggrin.gif И нещо от сорта на: ''Ще го видим как ще се смее, когато му разбия черепа''. Такъв кеф! biggrin.gif И главичките, които удряше на орките, разчиствайки пътя си към Торин. AWESOME! Но Трандуил също си беше много як. Пък двубоят на Азог и Торин беше много добре направен, всичко във филма беше добре направено, дори Тауриел+Кили+Леголас не ме издразни както в предишния филм. Беорн обаче... Много ми се щеше да има повече екранно време, но както вече казах и това ще се случи в удължената версия. И честно казано, бях забравил за смъртта на Фили, докато не я видях на екран. biggrin.gif За смъртта и на тримата всъщност. Така беше по-добре, просто не това ми беше в ума и дойде като изненада. Спар, ако трябва да направиш класация на филмите по Средната земя, как ще ги подредиш?

--------------------
user posted image
PMEmail Poster
Darth Sparhawk
Публикувано на: 21 Dec 2014, 13:19
Quote Post

The Prime

Потребител # 2

Е това вече е трудно. Задругата на Пръстена даде началото на всичко и е специален според мен. Пущинакът на Смог и Битката на Петте Армии са великолепни и са ми веднага след това. После идват Двете Кули и Завръщането на краля. Накрая Неочаквано пътешествие.

--------------------
user posted image
Спартак
Публикувано на: 21 Dec 2014, 13:22
Quote Post

God of the Arena

Потребител # 3971

Ако трябва да го направя може би ще бъде така:

1. ROTK/ BOTFA
2. FOTR/ DOS
3. TTT
4. AUJ, на последно място не защото не ми хареса. Напротив, хареса ми и то МНОГО първия ''Хобит'', но просто другите според мен са по-добри от него.

И все пак класацията ми не е много точна. В смисъл, трудно е да се подредят.

--------------------
user posted image
PMEmail Poster
Darth Sparhawk
Публикувано на: 21 Dec 2014, 13:36
Quote Post

The Prime

Потребител # 2

Да, в крайна сметка всички филми са много добри.

--------------------
user posted image
Alagaesia
Публикувано на: 21 Dec 2014, 14:35
Quote Post

Гвардеец

Съобщения: 648
Потребител # 2006
Дата на регистрация: 18-August 09

Аз ще направя кратко включване, тъй като още съм прекалено емоционално разтърсена от гледането на филма вчера, за да кажа повече. Битката на Петте армии за мен е филм без еквивалент и никога няма да излезе втори като него. Най-добрият филм за Средната земя, по мое скромно мнение. Перфектен от първата до последната минута.

--------------------
user posted image
PMEmail Poster
Спартак
Публикувано на: 21 Dec 2014, 14:35
Quote Post

God of the Arena

Потребител # 3971

user posted image
Даин мачка! И, Алагезия, да, ако не най-добър, то поне си съперничи с другите за първото място. Невероятен филм!

--------------------
user posted image
PMEmail Poster
Darth Sparhawk
Публикувано на: 21 Dec 2014, 14:52
Quote Post

The Prime

Потребител # 2

Дайн е яко уорхамърски персонаж

--------------------
user posted image
Alagaesia
Публикувано на: 21 Dec 2014, 14:55
Quote Post

Гвардеец

Съобщения: 648
Потребител # 2006
Дата на регистрация: 18-August 09

Аз съдех най-вече по нивата на емоция, която съм изпитвала по време на всеки от филмите. Тук определено беше най-силна! Тотално спиращ дъха на моменти.

--------------------
user posted image
PMEmail Poster
Спартак
Публикувано на: 21 Dec 2014, 14:59
Quote Post

God of the Arena

Потребител # 3971

QUOTE (Darth Sparhawk @ 21 Dec 2014, 14:52)
Дайн е яко уорхамърски персонаж

Как така?

Аз всъщност съм се просълзявал и на LOTR. И ако ме пита някой коя трилогия харесвам повече, ще кажа LOTR, но ''Хобит'' в никакъв случай не пада по-ниско. А бе филмът си беше мастърпийс.

--------------------
user posted image
PMEmail Poster
Darth Sparhawk
Публикувано на: 21 Dec 2014, 15:12
Quote Post

The Prime

Потребител # 2

ами прическата и целият вид много приличат на Готрекс от книгите на Бил Кинг. Къде е сега Арв да помогне?laugh.gif

--------------------
user posted image
Спартак
Публикувано на: 21 Dec 2014, 15:18
Quote Post

God of the Arena

Потребител # 3971

Актьорът беше разправял какъв страшен бил. laugh.gif С mohawk-а, червената брада, дрънкулките по нея и завъртените като бивни мустаци. Много як дизайн има.

--------------------
user posted image
PMEmail Poster
Darth Sparhawk
Публикувано на: 21 Dec 2014, 15:49
Quote Post

The Prime

Потребител # 2

и като удряше с чело орките беше много забавно

--------------------
user posted image