Страници: (10) [1] 2 3 ... последна »  ( Първото ново съобщение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Да ги порицаем!, За едни глупави дечица и Бризингр!
eragon16
Публикувано на: 10 Mar 2010, 22:58
Quote Post

Аргетлам

Група: Dragon Riders
Съобщения: 7335
Потребител # 136
Дата на регистрация: 27-January 07

Не знам дали темата е за тук, може би ще ви се стори детинска и несериозна, но искам да изкажа проблема с който се сблъсках наскоро. Преди време бях занесъл в класната стая, един плакат от тези с корицата на Бризингр. Отдавна бях забелязал, че много хора не харесваха плаката, като наричаха златния дракон Глаедр "грозен", "смешен" и какво ли още не. Наскоро обаче, пред очите ми плаката беше свален със снежни топки от стената на класната стая, която исках да раздвижа с нещо свежо и да накарам поне един от малоумните ми съученици да чете. Уви, аз живея насред същества, по-низши дори и от животните. Не ми е за плаката, нито пък за труда, който положих и желанието с което закачих плаката на любимата си книга там. Проблема беше, че тези подобия на хора унищожиха не само един плакат. Те показаха, какво биха направили с всяко литературно произведение, което се изпречи на пътя ми. За мен те показаха истинските си лица, спрямо този вид произведения, а й спрямо четенето като цяло. Надявам се повече хора да ме подкрепят, и да видят колко грозно са постъпили тези няколко човека.

--------------------
user posted image
user posted image
PMEmail PosterUsers Website
Darth Sparhawk
Публикувано на: 10 Mar 2010, 23:00
Quote Post

The Prime

Група: Sith
Съобщения: 55185
Потребител # 2
Дата на регистрация: 10-October 06

За съжаление не съм изненадан. В последните години се насажда лошо отношение към книгата и четяшите изобщо, а фентъзито не е обичано и отпреди това. Аз затова никога не бих занесъл сериозен плакат на нещо което обичам на публично място, в училище или в университета. sad.gif

--------------------
user posted image
www.citadelata.com - Българският сайт за фентъзи и фантастика
The God of tears
Публикувано на: 11 Mar 2010, 01:11
Quote Post

Херцог

Група: Moon's Children
Съобщения: 9701
Потребител # 1510
Дата на регистрация: 20-November 08

По принцип, Спар, това, което казваш е вярно. Имам няколко познати, които са срещнали същите проблеми, като eragon16 и го разбирам. Странното е, че в моето училище (гимназията) отношението бе съвсем различно - едва ли не цялото даскало бе от фентъзи фенове... а тези, които не обичаха фентъзито, си пазеха мненията за себе си. Нашата стая винаги бе украсена с плакат - я на Властелина, я на Междузвездни войни или Карибски пирати...
Иначе, eragon16, не знам какво да ти кажа, освен едно - в митологията на ашанти (племе в Африка) съществуват създания, наречени Киши - Двуликите. Те имат прекрасни лица... ала зад тези лица, скрити сред дълги коси, имат и други - лицата на хиени, готови да разкъсат всичко по пътя си. Струва ми се, че си се сблъскал с еквивалент на тези създания... за жалост има доста като тях - и все пак нито порицанието, нито нещо друго могат да им навредят... най-тежкото наказание за подобни индивиди би било просто да не им обръщаме внимание и да ги оставим да тънат в забвение.

--------------------
user posted image
PMEmail PosterUsers WebsiteYahoo
DARTH_SIDIOUS
Публикувано на: 11 Mar 2010, 01:13
Quote Post

Dark Lord of the Sith

Съобщения: 21454
Потребител # 6

Падението и дълбокия трус в културния упадък на младеждта остава следи, видими в реакциите на твоите съученици, Ерагон. Но ние лесно можем да се досетим откъде дохожда такова презрително отношение към книгата. Това са младежи, които не четат, а се интересуват единствено от упадъчни занимания. Докато вижте четящите фенове в Цитаделата - образовани, културни млади хора, които, наред с многобройните забавления в живота обогатяват своя речник и културен арсенал с чудния свят на фентъзито. Не се учудвай, когато видиш твоите съученици да правят така с плакатите, Ерагон. Те вече са направили своя избор в този живот и ако продължават така няма да стигнат далеч наистина. Колко похвално е, че си се опитал да влееш разум в тези аватари на незнанието. За жалост обаче гласът е гласът на викащ в пустиня. Моят съвет е да не хабиш нервите си с тези хора. Като се замисля те с нищо не се отличават от анархистите в следвоенна Германия, които са горяли книги.

--------------------
user posted imageuser posted image

ПРЕДСЕДАТЕЛ НА БЕЛИЯ СЪВЕТ САРУМАН: Втори път няма да Ви дам да се върнете. Казвам Ви. Моля Ви се! Аз няма да Ви дам думата отново.

(САУРОН) се втурва към лейди Галадриел

ПРЕДСЕДАТЕЛ НА БЕЛИЯ СЪВЕТ САРУМАН: Щом Вие нарушавате и аз ще нарушавам правилника.

САУРОН (стои пред лейди Галадриел): Вие се държите като... Вие сте никоя.

ПРЕДСЕДАТЕЛ НА БЕЛИЯ СЪВЕТ САРУМАН: Лорд Саурон, седнете си на мястото, моля Ви се! Седнете, аз се държа по-добре от Вас, много Ви моля. Заемете мястото си, много Ви моля. Напуснете дол Гулдур!

ЛЕЙДИ ГАЛАДРИЕЛ (станала права): Хайде да си ходим всички!
PMEmail Poster
Darth Fury
Публикувано на: 11 Mar 2010, 01:52
Quote Post

Prophet of the Dark Side

Група: Citadel
Съобщения: 13531
Потребител # 1329
Дата на регистрация: 29-July 08

ne se y4ydvam diablo.gif humans are decaying diablo.gif

--------------------
user posted image
PMEmail Poster
eragon16
Публикувано на: 11 Mar 2010, 08:11
Quote Post

Аргетлам

Потребител # 136

Благодаря ви за подкрепата. Имах нужда от нея. Наистина се радвам, че поне тук има хора на които мога да разчитам. Иначе God Of Tears, моето училище е пълно с подобни киши. Вече поне знам как да ги наричам. tongue.gif

--------------------
user posted image
user posted image
Darth Sparhawk
Публикувано на: 11 Mar 2010, 09:15
Quote Post

The Prime

Потребител # 2

Малко ми напомнят на Сюзан, която е загърбила Нарния заради глупости. Само дето, за разлика от Сюзан, те никога не са били в света на приказното. Иначе Годи, страхотен пример даде.

--------------------
user posted image
RRSunknown
Публикувано на: 11 Mar 2010, 14:10
Quote Post

Барон

Съобщения: 4919
Потребител # 1141
Дата на регистрация: 23-April 08

Ние хубаво ги порицаваме от форума но както казват турците - "Файда Йок , полза Ич" и на хората за които говорим вероятно им е през центъра за нас.
Иначе подобни прояви изобщо не ме учудват - само дават информация за нивото на сганта която с криворазбрана гордост наричат
PM
eragon16
Публикувано на: 11 Mar 2010, 16:59
Quote Post

Аргетлам

Потребител # 136

Наричат? Иначе нямам нищо против и явно да ги порицаем, стига да има желаещи. tongue.gif

--------------------
user posted image
user posted image
jamespotter
Публикувано на: 11 Mar 2010, 17:06
Quote Post

Херцог

Съобщения: 5159
Потребител # 1847
Дата на регистрация: 3-May 09

Хората все по-малко четат, а злобата и завистта в тях постоянно расте. Според мен вече няма какво да се направи, техните сърца са пропити от ярост, мъст, а времето не може да се върне. Такива хора са много, но не се отчайвате, Цитаделци, и в най-мрачните времена грее някаква надежда. smile.gif

--------------------
user posted image
PMEmail Poster
Darth Sparhawk
Публикувано на: 11 Mar 2010, 17:13
Quote Post

The Prime

Потребител # 2

да, например в тоя форум сме все готини хора!

--------------------
user posted image
RRSunknown
Публикувано на: 11 Mar 2010, 18:07
Quote Post

Барон

Съобщения: 4919
Потребител # 1141
Дата на регистрация: 23-April 08

QUOTE (eragon16 @ 11 Mar 2010, 15:59)
Наричат? Иначе нямам нищо против и явно да ги порицаем, стига да има желаещи. tongue.gif

наричат ученици исках да кажа , после редактирах и забравих tongue.gif
PM
mim4etobg
Публикувано на: 11 Mar 2010, 19:42
Quote Post

Скуайър
**

Съобщения: 165
Потребител # 2076
Дата на регистрация: 29-September 09

Похвално е ерагон, това което си се опитал да направиш. Но някои хора наистина им доставя огромно удоволствие да рушат, това което са направили другите. Постъпката на твоите съученици не ме учудва, просто не им се връзвай. Не губи обаче и надежда, макар и малка, че може и да се променят. wink.gif

--------------------
PMEmail Poster
milady
Публикувано на: 11 Mar 2010, 20:56
Quote Post

Скуайър
**

Група: Pirates of the Caribbean
Съобщения: 157
Потребител # 2124
Дата на регистрация: 2-November 09

Съчувствам ти, Ерагон, но за съжаление няма какво друго да направиш освен да се възутиш и да потъсиш подкрепа от малцината четящи - цитаделците. Наистина страхотен опит от твоя страна, че си се опитал все пак да намериш лъч светлина у тях. Нещо подобно ми се беше случило и се бях отчаяла, но един фентъзи фен ми върна надеждата за хората. Все още има мислещи хора и е жалко, че им се налага да понасят такива потънали в забвение мозъци.

--------------------
„Благородство“ е само една от думите за оцветяване на баналните неизбежности в живота..." - Дъглас Адамс [COLOR=green]
PMEmail Poster
eragon16
Публикувано на: 11 Mar 2010, 21:10
Quote Post

Аргетлам

Потребител # 136

Ние сме като последните оцелели хора насред свят от зомбирани същества, опорочени от манията си по гримове, роклички и така нататък. Радвам се, че тук срещнах упора. За пореден път, това е мястото, където единствено намирам покой. Благодаря ви приятели.

--------------------
user posted image
user posted image

Topic Options Страници: (10) [1] 2 3 ... последна » Reply to this topicStart new topicStart Poll

Skin "The Secret of Art" © Andrea 2004 :: Site