Страници: (75) 1 [2] 3 4 ... последна »  ( Първото ново съобщение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Въпроси и отговори, за сайта
Razael
Публикувано на: 04 Apr 2007, 17:59
Quote Post

Тъмен Бог на Цитаделата

Група: Moonlight Memmory
Съобщения: 8388607
Потребител # 7
Дата на регистрация: 10-October 06

Аз пък ще бъда директен. Баннатия беше Хевънли Баунд. Лично на него му бях вдигнал мерника от бая време на сам smile.gif Той беше баннат след като се наложи да изтрия поредният му провокативен пост.

И понеже ся съм прекалено зает от бачкане, ще отговоря по подробно довечера

Това съобщение е било редактирано от Razael на 04 Apr 2007, 18:15

--------------------
user posted image
PMEmail Poster
Darth Sparhawk
Публикувано на: 04 Apr 2007, 18:16
Quote Post

The Prime

Група: Sith
Съобщения: 55185
Потребител # 2

Еранел, категорично не мога да се съглася с вас с мнението ви относно произведенията на семейство Едингс. Според мен стилът им е чудесен и те заслужават всяко внимание, което аз или феновете им обръщам. Не мога да преценя защо решихте, че то е много, като във всички новини на сайта откак е на пхп има всичко на всичко новини свързани със смъртта на Лий, Бог да я прости. Във форума просто има много мнения за него. Ако и това ви се струва цензура не знам.
Относно другите ви забележки:
1. Направи ми негативно впечатление фактът, че в раздела "Фентъзи светове" е обърнато твърде малко внимание на световете на други автори, изключая Едингс, Луис, Толкин, Брукс и Роулинг.
Ами това са някои от най-популярните и обичани автори. Тях съм избрал, за тях има. Другия вариант беше за никой да няма отделно и всичко да е в общ гювеч.
2. 2. Другото, което ме издразни - ако ще се прави раздел "Фентъзи светове", трябва или да се пишат авторите (което е по - практично), или да се пишат съответните произведения, към които спадат въпросните светове.
В някои случаи произведенията са по известни от авторите, в други обратното. Това е продиктувало този стил на подреждане.
За точка 3 вече отговорих.

Що се отнася до бана. Това е моя форум. Той си има тези и тези правила. Ако на вас те не ви допадат, демократичното ви право е да си намерите друг. За този форум аз съм отделил време и пари и бих искал в него да има такива хора, с които бих си изкарвал добре.

Надявам се да съм отговорил изчерпателно на въпросите ви.
Д. Спархоук

--------------------
user posted image
www.citadelata.com - Българският сайт за фентъзи и фантастика
PMEmail PosterUsers Website
Razael
Публикувано на: 04 Apr 2007, 18:20
Quote Post

Тъмен Бог на Цитаделата

Група: Moonlight Memmory
Съобщения: 8388607
Потребител # 7

За този форум аз съм отделил време и пари и бих искал в него да има такива хора, с които бих си изкарвал добре.

И не само за хорума ами за Сайта като цяло....

--------------------
user posted image
PMEmail Poster
Darth Sparhawk
Публикувано на: 04 Apr 2007, 18:22
Quote Post

The Prime

Потребител # 2

За цялото нещо... винаги съм казвал - ако не ви харесва, има още стотици форуми из нета, в БГ включително, където може да намерите това, което търсите. Тук е както аз бих искал да бъде според правата, които аз съм преценил, че трябва да са.

--------------------
user posted image
DARTH_SIDIOUS
Публикувано на: 04 Apr 2007, 19:25
Quote Post

Dark Lord of the Sith

Съобщения: 21454
Потребител # 6

user posted image

Аз също бих искал да кажа нещо, защото поста на Еранел ме провокира макар в малка степен. Колежке, виждам, че вие имате един поглед върху нещата. Ние имаме друг поглед върху нещата. По първия ви въпрос аз бих искал да кажа, че във форума е отделено достатъчно място на основните фентъзи светове. Съществуват страхотни теми и чудесни дискусии, където всички се учим един от друг и си прекарваме чудесно. Сега, че има други автори, има. Но при структурирането на един форум законодателят е решил да отдели място на точно определени автори като основни. Това си е негово лично право и аз смятам, че чрез него се получава един страхотен поглед върху основните фентъзи творби. Другите автори също имат място за едни по-кратки анализи. В крайна сметка и в живота винаги отделяме място на основното пред второстепенното нали?
Вторият ви въпрос е ясно насочен, но погрешно осмислен. При създаването на форума законодателят е предвидил гъвкава структура така че да могат всички да дискутират всичко без да има някакъв твърде строг ред. Една структура, която да им позволи по-разчупена, по-свободна, по-комфортна дискусия. Смятам, че този метод действа с пълна сила тук и ние сме така доста добри свидетели на нейните успехи.
Трето, аз не смятам, че Едингс има второстепенно значение за фентъзито. Четох Белгариадата и смятам, че този автор е основен както за фентъзито, така и че трябва да се прочете, защото той е един от малкото автори, които така красиво успява да съчетае хумор, фентъзи, живот, герои в една книга. Този автор заслужава основно внимание, получава го и ще продължава да го получава независимо от каквито и да било други твърдения.
Четвърто, аз мисля колежке, иначе нямаше да стигна дотук. И замисляйки се над вашите думи смятам, че твърде много омаловажавате правилата на този форум. Те са създадени с цел едно пространство, където фентъзи феновете да споделят мнения, така да се каже, също така обменят опит и т.н. Но не може да няма съвсем никакви правила. И в живота е така. Е, в случая правилата са строги, но затова са правила за да се спазват. Аз обичам Цитаделата и няма да позволя да наричат приятелите ми, моето второ семейство тук в този град да бъдат наричани овце. Форумът се отличава със определени изисквания, критерии за поведение, начин на тон и т.н. Законодателят е предвидил тези правила и те ще се спазват независимо от обстоятелствата. Както лорд Спархоук се изрази всеки може да си намери свое собствено място. Така че аз коренно не съм съгласен, че тук става дума за маса овце. В този форум членуват най-добрите, най-умните, най-интелигентните. Всеки си има принос и това е видно. Който не зачита правилата би следвало да загуби публичните си характеристики и да си изяде баничката с достойнство. Лорд Разаел го каза много просто - провокация. А аз не мисля, че провокацията е начин на изразяване на мнение. Тя е начин да засегнеш, тя е начин да уязвиш, но не и начин да изразиш мнение. И когато тя бъде направена по особенно нелеп или хейтърски начин е възможно да засегне не само човека, но и самото фентъзи произведение.
За конкретната личност, аз ще кажа само, че действително неговите постове бяха не цензурирани, а оптимизирани. Има разлика, цензурата е забрана, а оптимизицията - изтриване. Сметнато е, че има провокиране, че има проблем, че има нарушение, взети са мерки. Това е. Затова си има хора в екипа да ги вземат тия решения. Ние ще се борим за принципите каквито ги виждаме ние. И това, че не се провокира мисленето на отделния индивид не е вярно. Ами ето сега вие провокирате моето мислене. Остана да отречете, че съм индивид. Още повече, че вие използвате термина насилствено мислене, което е неприятно. Тук всеки мисли каквото си иска. Изразява своята свободна воля и мнение. Но едно е да изразяваш свободно мнение, друго да хейтиш на воля и да провокираш наред. Свободата си има граници. И тези граници се поставят от индивида. В случая са поставени едни граници, които наскоро бяха надминати. Всеки, който влиза тук декларира с регистрацията, че декларира, че ще спазва правилата, откъдето следва, че той декларира автоматично спазването на границите на свободата, наложени от в случая праводателя. Нарушавайки тази граница той си носи последствията си. Правилата са публично упоменати във форума. Прозрачността е пълна. Мисля, че и аз бях изчерпателен.
Лорд Спархоук е правил и прави много и страшно много за фентъзито в България, а ние, неговите приятели му помагаме и няма да позволим на никого и нищо да застане на пътя на това развитие на фентъзито.

--------------------
user posted imageuser posted image

ПРЕДСЕДАТЕЛ НА БЕЛИЯ СЪВЕТ САРУМАН: Втори път няма да Ви дам да се върнете. Казвам Ви. Моля Ви се! Аз няма да Ви дам думата отново.

(САУРОН) се втурва към лейди Галадриел

ПРЕДСЕДАТЕЛ НА БЕЛИЯ СЪВЕТ САРУМАН: Щом Вие нарушавате и аз ще нарушавам правилника.

САУРОН (стои пред лейди Галадриел): Вие се държите като... Вие сте никоя.

ПРЕДСЕДАТЕЛ НА БЕЛИЯ СЪВЕТ САРУМАН: Лорд Саурон, седнете си на мястото, моля Ви се! Седнете, аз се държа по-добре от Вас, много Ви моля. Заемете мястото си, много Ви моля. Напуснете дол Гулдур!

ЛЕЙДИ ГАЛАДРИЕЛ (станала права): Хайде да си ходим всички!
PMEmail Poster
~Авиенда~
Публикувано на: 04 Apr 2007, 20:11
Quote Post

Барон

Група: Potter's Army
Съобщения: 3002
Потребител # 163
Дата на регистрация: 13-February 07

QUOTE (Razael @ 04 Apr 2007, 17:59)
Аз пък ще бъда директен. Баннатия беше Хевънли Баунд. Лично на него му бях вдигнал мерника от бая време на сам smile.gif Той беше баннат след като се наложи да изтрия поредният му провокативен пост.

И понеже ся съм прекалено зает от бачкане, ще отговоря по подробно довечера

затова ли не разбрах защо е баннат? ohmy.gif Трил си му постовете.Сега ми се изясни.колкото до мнението на Eranelle и аз мисля че е доста критично.Признавам че и аз не съм съгласна с някой неща,обаче ако си изложа мнението изцяло ще ме бамнат не ами незнам.Аз не го излагам щот знам че абсолютно всички са на различно мнение от мен поне в повечето случаи,Но както и да е.Колкото до това кого бамват модераторите то винаги си има причина,а не е за едното нищо.Явно Хевънли Баунд наистина е пускал много провокативни постове щом Razael така твърди.

--------------------
user posted image
Darth Sparhawk
Публикувано на: 04 Apr 2007, 20:33
Quote Post

The Prime

Потребител # 2

Аз благодаря на всички, които ме подкрепиха и така смятам, че оттук-нататък трябва да гледаме по-позитивно и прагматично на нещата.

--------------------
user posted image
~Авиенда~
Публикувано на: 04 Apr 2007, 20:37
Quote Post

Барон

Група: Potter's Army
Съобщения: 3002
Потребител # 163
Дата на регистрация: 13-February 07

QUOTE (Darth Sparhawk @ 04 Apr 2007, 20:33)
Аз благодаря на всички, които ме подкрепиха и така смятам, че оттук-нататък трябва да гледаме по-позитивно и прагматично на нещата.

съгласна съм smile.gif

--------------------
user posted image
DARTH_SIDIOUS
Публикувано на: 04 Apr 2007, 22:48
Quote Post

Dark Lord of the Sith

Потребител # 6

И много добре казано наистина smile.gif .

--------------------

ПРЕДСЕДАТЕЛ НА БЕЛИЯ СЪВЕТ САРУМАН: Втори път няма да Ви дам да се върнете. Казвам Ви. Моля Ви се! Аз няма да Ви дам думата отново.

ПРЕДСЕДАТЕЛ НА БЕЛИЯ СЪВЕТ САРУМАН: Щом Вие нарушавате и аз ще нарушавам правилника.

ПРЕДСЕДАТЕЛ НА БЕЛИЯ СЪВЕТ САРУМАН: Лорд Саурон, седнете си на мястото, моля Ви се! Седнете, аз се държа по-добре от Вас, много Ви моля. Заемете мястото си, много Ви моля. Напуснете дол Гулдур!

PMEmail Poster
eragon16
Публикувано на: 05 Apr 2007, 11:48
Quote Post

Аргетлам

Група: Dragon Riders
Съобщения: 7335
Потребител # 136
Дата на регистрация: 27-January 07

QUOTE (Eranelle @ 04 Apr 2007, 16:39)
Добре... Нека давам направо.
1. Направи ми негативно впечатление фактът, че в раздела "Фентъзи светове" е обърнато твърде малко внимание на световете на други автори, изключая Едингс, Луис, Толкин, Брукс и Роулинг.
2. Другото, което ме издразни - ако ще се прави раздел "Фентъзи светове", трябва или да се пишат авторите (което е по - практично), или да се пишат съответните произведения, към които спадат въпросните светове.
3. Обръща се твърде голямо внимание на Едингс (пак в същия раздел) . Няма лошо, но смея да твърдя, че има поне двама, които заслужават да бъдат в графата. Иска ми се да кажа, че Едингс не е нещо особено, с прекалено детински стил, незадълбочен поглед над емоциите на героите си, повтарящи се случки в отделни книги и още много други, но с това си твърдение, зад което категорично заставам, рискувам да бъда нахулена.

Реално погледнато съм недоволна от консистенцията на гореописания раздел. Знам колко много обичате Едингс, но според мен би било прекрасно, ако се обръщаше някакво внимание и на други, също достойни автори, вместо да бъдат набутани в "Други".

И още нещо. Присъствах на баннването на един потребител, чийто ник не искам да споменавам. Бях бегло запозната с неговата гледна точка на събитията, но прочетох постовете му... Не видях нищо, което да противоречи на каквито и да било закони. Единственото, което видях, бе безмилостната цензура, наложена от модераторите. Точно това води до:
4. Това е форум. Форумът е място, където всички споделят личното си мнение по дадени теми. Цензурирането на постовете е...нека го наречем "противозаконно". Драги модератори, както излиза, вие се опитвате да превърнете това общество в перфектното такова, в което всички или трябва да споделят едно и също мнение и да следват пастирите като овце, или да бъдат изгонени. В този форум не се провокира мисленето на отделния индивид, а се насилва колективното такова.
Замислете се.

Скъпа Erannel
Представи си какво ще стане ако всички започнат да се оплакват като теб? Ще настане хаос и досегашната успешна работа на модератори и админ ще отиде по дяволите. Форума ще се превърне в бойно поле а не в място където човек ще се отпусне и ще поговори с хора на спокойствие. Относно първия ти въпрос смятам че авторите който си избройла са най-добрите и известни заслужили вниманието ни.
А за Едингс поне това което съм видял ми харесва.
Относно бана ами понякога е нужно има ги всякакви. Не познавам въпросния потребител но щом е баннат явно си има причина намеррена от модераторите и админа.
Аз не съм модератор и не трябва да давам такива рецензий но пък и Сид и Спар и Раз са мой приятели и аз не мога да остана безучастен особено като знам че са прави. Нито искам да те обидя нито да се заям с теб просто ти казвам истината другаде такива добри модератори няма да намериш аз влязох в друг форум и за добре дошъл ми направиха мн тъпа забележка! А тук си спомням първия път когато получих съобщението на Спар за добре дошъл. Надявам се случая да се изясни и отново да си спокойна част от нас!!! wink.gif

--------------------
user posted image
user posted image
Darth Sparhawk
Публикувано на: 05 Apr 2007, 13:56
Quote Post

The Prime

Потребител # 2

мерси за хубавите думи, Ерагон 16.

--------------------
user posted image
eragon16
Публикувано на: 05 Apr 2007, 18:13
Quote Post

Аргетлам

Група: Dragon Riders
Съобщения: 7335
Потребител # 136
Дата на регистрация: 27-January 07

QUOTE (Darth Sparhawk @ 05 Apr 2007, 13:56)
мерси за хубавите думи, Ерагон 16.

няма нужда от благодарности wink.gif

--------------------
user posted image
user posted image
DARTH_SIDIOUS
Публикувано на: 06 Apr 2007, 00:53
Quote Post

Dark Lord of the Sith

Потребител # 6

Добре казано, колега ерагон16.

--------------------

PMEmail Poster
mITAka
Публикувано на: 15 Apr 2007, 17:59
Quote Post

Pirate Lord

Група: Pirates of the Caribbean
Съобщения: 5726
Потребител # 285
Дата на регистрация: 7-April 07

kak da si направя подпис снимка

--------------------
PMEmail Poster
Darth Sparhawk
Публикувано на: 15 Apr 2007, 21:42
Quote Post

The Prime

Потребител # 2

пишеш таговете за картинка и адреса и между тях в подписа си.

--------------------
user posted image

Topic Options Страници: (75) 1 [2] 3 4 ... последна » Reply to this topicStart new topicStart Poll

Skin "The Secret of Art" © Andrea 2004 :: Site