Страници: (73) [1] 2 3 ... последна »  ( Първото ново съобщение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> "Песен за огън и лед", Невероятно - рицарски роман и фентъзи
Dragon
Публикувано на: 24 Oct 2007, 23:39
Quote Post

Гвардеец

Група: Citadel
Съобщения: 329
Потребител # 687
Дата на регистрация: 24-October 07

Здравейте, някой чел ли е поредицата "Песен за огън и лед". Ако да, какво мислите за нея? Смятате ли, че можем да я причислим към фентъзи романите или не? Кой е любимия Ви герой и защо?

--------------------
user posted image

The winter is coming......
PMEmail Poster
Gelu Etrendal
Публикувано на: 26 Oct 2007, 20:44
Quote Post

Паж
*

Група: Banned
Съобщения: 97
Потребител # 590
Дата на регистрация: 14-September 07

Естествено, че все по някакъв начин идва към фентъзи. Поредицата е велика, единственото кофти е ,че нещо Мартин се бави вече 5 години с прочутия "Танц с Дракони". Въпреки това, Мартин е много добър автор лично за мен cool.gif

--------------------
Three rings for the elven kings...
J.R.R.Tolkien
PMEmail Poster
Razael
Публикувано на: 26 Oct 2007, 20:57
Quote Post

Тъмен Бог на Цитаделата

Група: Moonlight Memmory
Съобщения: 8388607
Потребител # 7
Дата на регистрация: 10-October 06

За мен си е фентъзи. Но Мартин ме разочарова с туткането си. Направо дори успя да ме откаже. Навремето му бях най-лудия фен, сега дори не си купих четвъртата част.
Иначе ето ви да прочетете мойте празни мисли върху поредицата:
http://www.citadelata.com/info/icefire.htm

--------------------
user posted image
PMEmail Poster
voriax
Публикувано на: 26 Oct 2007, 23:21
Quote Post

Гвардеец

Съобщения: 674
Потребител # 142
Дата на регистрация: 31-January 07

Поредицата е страхотна и ми беше любимата преди да попадна на "Малазанска книга на мъртвите".И за мен си е фентъзи от където и да го погледнеш,при това фентъзи от най-голяма класа.Колкото до любимия герой,какво да ви кажа-те са много.Но ще спра избора си на Тирион Ланистър-много ме кефи този индивид.Дано по скоро излезе "Танц с дракони"

--------------------
When you dream there are no rules, people can fly, anything can happen. Sometimes there is a moment as you are awakening when you become aware of the real world around you, but you are still dreaming. You may think you can fly but you do better not try. People can fly.user posted image
PMEmail Poster
darkanion
Публикувано на: 03 Nov 2007, 23:31
Quote Post

Паж
*

Съобщения: 21
Потребител # 520
Дата на регистрация: 7-August 07

Аз четох, за 2 месеца обаче 4те книги.. Трябваше да е за един.... Поредицата е готина, много обаче е тежка, като за мене нали.... smile.gif

Любим герой?...
Ама защо малката ослепя!?!
Таа, любим герой... Не се сещам........

--------------------
The gaTEKeePer is gone. Who runs the world now, and for eternaty, is one other Mind....
One other Mind, but the same..
..sad, but true..
ESneS oN
PMEmail PosterUsers WebsiteICQ
deneris
Публикувано на: 05 Nov 2007, 14:39
Quote Post

Скуайър
**

Съобщения: 182
Потребител # 95
Дата на регистрация: 28-December 06

Според мен определено си е фентъзи,навсякъде я причисляват към него.Книжките са много интересни,Мартин определено си го бива.Колкото до любим герой доста са но сега избирам Джон Сняг.На вас коя ви е любимата част от досега излезлите.Мойта май е "Вихър от мечове"

--------------------
I don't want to be
Anything other than what I've been trying to be lately
All I have to do
Is think of me and I have peace of mind
I'm tired of looking 'round rooms
Wondering what I've got to do
Or who I'm supposed to be
I don't want to be anything other than me
PMEmail Poster
voriax
Публикувано на: 06 Nov 2007, 00:04
Quote Post

Гвардеец

Съобщения: 674
Потребител # 142
Дата на регистрация: 31-January 07

Определено "Вихър от мечове"-просто книгата е нечовешки яка.Особено битката при Кралски чертог и дула на Оберон Дорнски със сир Грегър Клегейн-пълна лудница!

--------------------
When you dream there are no rules, people can fly, anything can happen. Sometimes there is a moment as you are awakening when you become aware of the real world around you, but you are still dreaming. You may think you can fly but you do better not try. People can fly.user posted image
PMEmail Poster
axakovec
Публикувано на: 31 Dec 2007, 19:34
Quote Post

Рицар

Съобщения: 1223
Потребител # 330
Дата на регистрация: 1-May 07

почнах я и още в пролога изтръпнах smile.gif май книгата ще ми хареса

--------------------
- Малко човече - ревна Шага - пак ли ще се подиграваш с брадвата ми , като ти отсека топките и ги хвърля за храна на козите ?
...
- Шага , син на Долф , това не харесва . Шага отиде с момче - човек , и ако момче - човек излъже , Шага ще му клъцне мъжеството ...
- ... и ще нахрани с него козите , да бе - добави отегчено Тирион .
...
- Червена шарчице - изръмжа той - още веднъж да оголиш стомана на Шага , син на Долф , ще ти клъцна мъжеството и ще го хвърля в огъня .
- А козите ? - каза Тирион и отхапа от сиренето .
...
- Шага , син на Долф , ще им клъцне мъжествата и ще ги хвърли на враните .
...
- Не , лорд Станис беше - каза раздразнено Уолдър Фрей - Мислиш ли , че мога да сбъркам лорд Станис с лорд Тивин ? И двамата са едни дупки без чепове м въобразяват си ,че са твърде благородни , за да серат ...

( Песен за Огън и Лед )

- Но проектите бяха изложени ...
- Изложени ли ? В последна сметка се наложи да сляза чак в мазето , за да ги открия .
- Ами там се намира отделът , където са изложени .
- С електрическо фенерче .
- Сигурно са откраднали крушките .
- И стълбището ли ?
- Ама вижте , нали все пак ги открихте ?
- Да - каза Артът - така е . Бяха изложени на дъното на един заключен канцеларски шкаф , забутан в заключена тоалетна с надпис на вратата ВНИМАНИЕ , ЛЕОПАРД !

( Путеводител на Галактическия Стопаджия )
PMEmail PosterUsers WebsiteAOL
axakovec
Публикувано на: 01 Jan 2008, 13:41
Quote Post

Рицар

Потребител # 330

QUOTE (deneris @ 05 Nov 2007, 13:39)
Според мен определено си е фентъзи,навсякъде я причисляват към него.Книжките са много интересни,Мартин определено си го бива.Колкото до любим герой доста са но сега избирам Джон Сняг.На вас коя ви е любимата част от досега излезлите.Мойта май е "Вихър от мечове"

и на мен Джон ми харесва

--------------------
- Малко човече - ревна Шага - пак ли ще се подиграваш с брадвата ми , като ти отсека топките и ги хвърля за храна на козите ?
...
- Шага , син на Долф , това не харесва . Шага отиде с момче - човек , и ако момче - човек излъже , Шага ще му клъцне мъжеството ...
...
- Червена шарчице - изръмжа той - още веднъж да оголиш стомана на Шага , син на Долф , ще ти клъцна мъжеството и ще го хвърля в огъня .
...
...
- Не , лорд Станис беше - каза раздразнено Уолдър Фрей - Мислиш ли , че мога да сбъркам лорд Станис с лорд Тивин ? И двамата са едни дупки без чепове м въобразяват си ,че са твърде благородни , за да серат ...

( Песен за Огън и Лед )

- Изложени ли ? В последна сметка се наложи да сляза чак в мазето , за да ги открия .
- И стълбището ли ?
- Да - каза Артът - така е . Бяха изложени на дъното на един заключен канцеларски шкаф , забутан в заключена тоалетна с надпис на вратата ВНИМАНИЕ , ЛЕОПАРД !

Kel Sinan
Публикувано на: 02 Jan 2008, 16:08
Quote Post

Скуайър
**

Съобщения: 142
Потребител # 828
Дата на регистрация: 18-December 07

Невероятен епос с Невероятни герои wink.gif Има мигове когато просто съм цвилил от кеф докато чета smile.gif

--------------------
user posted image
Sons of Aldarion..... WE ROAM!!!
PMEmail PosterUsers Website
axakovec
Публикувано на: 02 Jan 2008, 16:25
Quote Post

Рицар

Потребител # 330

QUOTE (Kel Sinan @ 02 Jan 2008, 15:08)
Невероятен епос с Невероятни герои wink.gif Има мигове когато просто съм цвилил от кеф докато чета smile.gif

аз намразих книгата , когато бутнаха Бран през прозореца . Идваше ми да я изгоря с тъмен ритуал , но все пак 15 лв струва
книгата има мн покъртващи моменти

--------------------
...
...
...
...

( Песен за Огън и Лед )

- И стълбището ли ?

Kel Sinan
Публикувано на: 03 Jan 2008, 19:05
Quote Post

Скуайър
**

Потребител # 828

Бързо се отказваш.... книгата си заслужава, следващите също.... Именно реализмът и бруталността на този автор ме привличат толкова много smile.gif

--------------------
user posted image
Darth Sparhawk
Публикувано на: 03 Jan 2008, 19:14
Quote Post

The Prime

Група: Sith
Съобщения: 55185
Потребител # 2

не знам, аз реализъм и бруталност чета вестника...

--------------------
user posted image
www.citadelata.com - Българският сайт за фентъзи и фантастика
Kel Sinan
Публикувано на: 03 Jan 2008, 19:19
Quote Post

Скуайър
**

Потребител # 828

Аз лично намирам Мартин за по интересен от 24 часа wink.gif Иначе живота не е само розови мечти, приказки с добър край, любов и геройство.... когато хората в една книга са такива, каквто би следвало да бъдат се получава едно доста по интересно (по мое мнение), афтентично и увлекателно четиво.... Това че детето стана сакато...Санса загуби вълка си, а после и майка си баща си, брат си, дядо си, загубиха Старките земите си, Ланистъррите измряха половината, Баратеоните повечето, Денерис също си носи кръста...това е живота.. за съжаление това че мама и татко са били могъщи магове или някои знаменити крале не винаги ни поставя на легло от рози и феновете на Роулинг го знаят много добре, така че не виждам кое му е лошото....

--------------------
user posted image
Darth Sparhawk
Публикувано на: 03 Jan 2008, 20:14
Quote Post

The Prime

Група: Sith
Съобщения: 55185
Потребител # 2

QUOTE (Kel Sinan @ 03 Jan 2008, 19:19)
Аз лично намирам Мартин за по интересен от 24 часа wink.gif Иначе живота не е само розови мечти, приказки с добър край, любов и геройство....

точно това е 24 часа. Аз имах предвид по-хардкор вестници...

--------------------
user posted image
www.citadelata.com - Българският сайт за фентъзи и фантастика

Topic Options Страници: (73) [1] 2 3 ... последна » Reply to this topicStart new topicStart Poll

Skin "The Secret of Art" © Andrea 2004 :: Site