Страници: (13) 1 [2] 3 4 ... последна »  ( Първото ново съобщение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Фитнес тренировки и здравословно храненe
Darth Fury
Публикувано на: 10 Jul 2010, 00:13
Quote Post

Prophet of the Dark Side

Група: Citadel
Съобщения: 13531
Потребител # 1329
Дата на регистрация: 29-July 08

кофички няма къде да правя правя нещо подобно на лоста горната част на тялото ми е над лоста и от там като кофички все едно обаче е по-трудно или по неудобно , което го прави по-трудно. diablo.gif Освен това лоста дето ползвам за набирания е всъщност лост за детски люлки тоест е много неудобен(много е дебел) на нормален лост мисля , че ще мога повече набирания да направя.

--------------------
user posted image
PMEmail Poster
ELDEST
Публикувано на: 10 Jul 2010, 00:18
Quote Post

Паладин на Цитаделата

Група: Potter's Army
Съобщения: 1578
Потребител # 138
Дата на регистрация: 28-January 07

Фитнесът и като цяло спортната активност е хубаво нещо. Важно е да се спортува. Спортът е здраве.

--------------------
user posted image
PMEmail Poster
Darth Fury
Публикувано на: 10 Jul 2010, 12:28
Quote Post

Prophet of the Dark Side

Потребител # 1329

QUOTE (ELDEST @ 09 Jul 2010, 23:18)
Фитнесът и като цяло спортната активност е хубаво нещо. Важно е да се спортува. Спортът е здраве.

wink.gif неска пробвах dragon flags ама не съм свикнал на движението още опр напрягат много diablo.gif

--------------------
user posted image
PMEmail Poster
ELDEST
Публикувано на: 10 Jul 2010, 14:54
Quote Post

Паладин на Цитаделата

Потребител # 138

QUOTE (Darth Fury @ 10 Jul 2010, 12:28)

wink.gif неска пробвах dragon flags ама не съм свикнал на движението още опр напрягат много diablo.gif

Навремето Сталоун ги е правил в една от сцените на един от филмите за Роки и е получил страшна контузия в гърба. Оперирали са го 4 часа. Затова според мен такива упражнения искат наблюдение от опитни фитнес треньори и професионалисти, за да се усвои правилното движение и максималната безопасност на изпълнение. Упражнението не е за самоуки и начинаещи, даже и за средно напреднали не е.

--------------------
user posted image
PMEmail Poster
Darth Fury
Публикувано на: 10 Jul 2010, 17:30
Quote Post

Prophet of the Dark Side

Потребител # 1329

Наистина не е добре толкова трудни упражнения да се пробват без надзор от по-опитен. Изобщо не е хубавода си пробват нови упражнения без да има някой , който ги разбира , за да те следи , защото можеш грешно да го запомниш , а ако е сложно и натоварващо упражнението се получават тежки травми , както каза ти. Аз обаче имам силно развити мусколи на кръста тоест не е чак толкова опасно да пробвам такова упражнение сам , а и внимавам много. Мерси за съвета. diablo.gif

Малко инфо по-темата. Вредата от алкохола и цигарите e огромна и повечето са наясно до какво води употребата на тези две отрови. Катрана в цигарите запушва белите дробове това води до намаляне на обема въздух , който те могат да поемат. От тук намяля и издръжливостта , която е ключова за кардио упражнения (тичане например). Друго нещо самия кислород се смесва с тези боклуци и не е толкова качествен. Все едно да ви сложат в бензина вода. Алкохолът пък отпуска мусколите тоест като си пил не можеш да тренираш. Освен това прецаква черния дроб , който причиства кръвта тоест започва да не си върши , както трябва работат от тук кръвта не е толкова чиста , което пречи на кислорода да достига лесно до мусколите.

ВАЖНО !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Не взимайте химии изобщо , а ако сте дастатъчно слаби и глупави да го правите не пийте алкохол изобщо не приемайте каквито и да е било други хиликали (кока кола например) , защото водят до ТЕЖКИ чернодробни проблеми , които изискват ХИХУРГИЧЕСКА НАМЕСА ! Знам за такива идиоти и да ви кажа след нещо такова не могат да тренират изобщо ! Не си струва просто.

ВАЖНО !!!!!!!!!! Пийте всеки ден поне по 2 литра вода. Първо ако не пиете редовно вода ще имате проблеми с бъбриците , които могат да доведът до нуждата от трансплантация поради липсата на работещи ваши !!! Признък , че не пиете достатъчно вода е цветът на урината ви ако е много тъмен (говорим за жълт цвят) значи не пиете достатъчно вода и има много боклуци в тялото ви (не се брои сутринта след ставане тогава е толкова тъмна понеже се е насъбрало от вечерта). Бъбреците са като машита ако не работят клеясват и се прецакват. Второ ако не пиете редовно вода кръвта се сгъстява и сърцето се напряга повече като помпа съчетано с тежко физическо натоварване може да доведе до сериозни проблеми. Дори и да не се натоварвате физичиски пак не е хубаво да се напряга така сърцето. diablo.gif

--------------------
user posted image
PMEmail Poster
ELDEST
Публикувано на: 11 Jul 2010, 00:17
Quote Post

Паладин на Цитаделата

Потребител # 138

Някои мислят, че приемането на много вода води до задържане на вода в организма и подпухване, но е точно обратното. Колкото повече вода приемаме, толкова по-добре и по-лесно тя се отделя от организма.

--------------------
user posted image
PMEmail Poster
mITAka
Публикувано на: 11 Jul 2010, 00:49
Quote Post

Pirate Lord

Група: Pirates of the Caribbean
Съобщения: 5726
Потребител # 285
Дата на регистрация: 7-April 07

Евала за темата!Дано пушачите и наркоманите да разберат какво ги очаква по-нататък.
Та аз тренирам от 2 години някъде с тук там някое прекъсване.Никаква химия не използвам,но за сметка на това си хапвам стабилно tongue.gif и от това се дължи част от успеха ми.Използвах масата която имах и направих добро тяло за тези 2 години.

Darth Fury видях снимките и не се чувствай убиден,но според мен си малко слаб.Препоръчвам ти да ядеш стабилно ама от всичко и да натрупаш маса с която да си набъбнеш мускулите (ръце,гърди и гръб)wink.gif

--------------------
user posted imageuser posted image
PMEmail Poster
ELDEST
Публикувано на: 11 Jul 2010, 01:40
Quote Post

Паладин на Цитаделата

Потребител # 138

Стабилното ядене не означава тъпчене, все пак. wink.gif

--------------------
user posted image
PMEmail Poster
Darth Fury
Публикувано на: 11 Jul 2010, 11:41
Quote Post

Prophet of the Dark Side

Потребител # 1329

Приятно съм изненадан , че има интерес към темата по-късно ще сложа още инфо. diablo.gif

--------------------
user posted image
PMEmail Poster
mITAka
Публикувано на: 11 Jul 2010, 12:24
Quote Post

Pirate Lord

Потребител # 285

Естествено,че стабилно ядене не означава тъпчене просто яж колкото ти е нужно за да си направиш една супер тренировка.
Аз съм 80-90 кила което не означава,че съм пълен - точно обратното.Изпъкнали гърди,широк гръб и големи ръце.

След това спрях фитнеса и почнах у нас , тоест не съм ги правил тези упражнения повече от година и не знам сега колко ще мога само знам , че съм увеличил силата поне 5 пъти от тогава.

Въобще не се надявай да дигнеш повече от 150 когато отидеш на зала.
За мен лостовете,лицевите опори и т.н са само за поддържане.В залата упражненията са къде по-прецизни и по-тежки.

Срещу по-тежък и по-корав от теб опонент единствено бойните ти способности могат да те спасят.Той ще има къде повече сила от теб wink.gif
Например един доста пълен мъж (над 110 кила примерно) може да хване мен,теб и хората около нашите килограми и да ни сгъне на две.Срещу такъв човек само бягането може да те спаси biggrin.gif

--------------------
PMEmail Poster
Darth Fury
Публикувано на: 11 Jul 2010, 13:08
Quote Post

Prophet of the Dark Side

Потребител # 1329

Виждам , че ти липсва физическа грамотност . Повече такива коментари не пиши можеш да заблудиш някой. Ако пък продължиш да пишеш грешна информация ще помоля да ти бъдат изтрити коментарите. НЯМАМ НАМЕРЕНИЕ ДА ТИ ОБЯСНЯВАМ ДОРИ ЗАЩО УПРАЖНЕНИЯ КАТО НАБИРАЯНИЯ И ЛИЦЕВИ СА В ПЪТИ ПО-БЕЗОПАСТНИ И ТЕ ПРАВЯТ В ПЪТИ ФИЗИЧЕСКИ ПО-СИЛЕН , ОТ КЪДЕТО И ТЕГЛОТО В ФИТНЕС ЗАЛАТА , КОЕТО МОЖЕШ ДА ВДИГНЕШ , БУТНЕШ ИЛИ ДРЪПНЕШ СЕ УВЕЛИЧАВА. diablo.gif тествано и научно доказано е! и изпитано от мен и от много други. Да не говорим , че тук не се получават доживотни травми то изобщо травми не трябва да се получават. От мъртва тяга се ебава кръста като спреш да тренираш ще разбереш за какво ти говоря. Баща ми има такива проблеми и много други бивши машини в фитнеса. Дори аз имах проблеми като спрях. От кляканията се скапват колената. От лежанки и други дивотий се правят страшни трамви ако не си загрял или се напънеш повече. И ред други проблеми си създаваш от фитнеса и тия тежести. И ако си толкова отворен и смяташ , че да правиш набирания , тоест да си издърпваш цялото тегло е лесно и само поддържа бегай пробвай и ще ахнеш. Прави над 50 лицеви в серия пък нека да видим дали само ще те поддържат , да не говорим ако правиш модифицирани лицеви дето са за най-яките и зли копелета.Разни пъпеши дето не могат да направят 20 лицеви бутали 100 на лежанка е браво бе а тия дето правят лицеви яко , бутат къде къде повече. Имам много такива познати помпат си яко лицеви скача в залата и изкъртва от тежести леженката. А тоя дето не може да прави лицеви седи и се пули. Street fitness знаеш ли какво е ей виж в нета как си "поддържат" формата и какви тела имат пичовете. Все едно ще ми кажеш , че един ковач , дървар или миньор е слаб така ли понеже не вдига тежести. Пълни изроди са! Същото е и с street fitnessa няма тежести но ставаш изрод. Ей такива пичове като отидат в залите и правят чудеса. Налага ми се често да мъкна тежки предмети и след като почнах да си помпам у нас много по-лесно ми стана да ги пренасям тези неща. Да не говорим , че дори у нас си имам тежести и на тях съм увеличил много.

"Срещу по-тежък и по-корав от теб опонент единствено бойните ти способности могат да те спасят.Той ще има къде повече сила от теб
Например един доста пълен мъж (над 110 кила примерно) може да хване мен,теб и хората около нашите килограми и да ни сгъне на две.Срещу такъв човек само бягането може да те спаси" Ти наред ли си бе като си с 30-40 % телесни мазнини и тежиш 100 кила 30-40 % са 30-40 кила аз съм 65 кила с 10 % телесни мазнини това са 6.5 килограма. Тоест ти си с 40 килограма тежести върху теб аз съм само с 6.5. Кокали + мусколи при мен са 58.5 килограма при теб 60-70 тоест разлика голяма няма особено ако си в горната граница на мазнините. Тоест ти си натоварен с много повече тежести , които те забявят и изморяват много по-бързо. Мусколната сила която генерираш е почти равна на моята обаче ти си и допълнително наторавер от мазнините си. Разбира се тези мазнин натоварват и мен (ако говорим за борба ако пък е за бой ще ти спукам дебелия гъз без никакви проблеми) , но пък съм много по-свободен в движенията и силата си. АЗ СЕ ЗАНИМАВ С бОЙНИ ИЗКУСТВА И ТИ ГО КАЗВАМ КАТО ЧОВЕК С МНОГО МНОГО ПО-ГОЛЯМ ОПИТ ОТ ТЕБ!. Тоя пич дето ти разправям , че е 110 кила и съм го бил на борба от права позиция го мачках тоест всеки път го забивах в земята колкото е да се напъваше да стои прав , затова пробвахме ако е легнал върху мен , а аз съм с лице към земята легнал изправих се от легнало положение с 110 килограмов човек на гърба. Не си участвал в такива неща , защото тогава нямаше да пишеш такива глупости. Тоест нямаш опит не пиши , затова защото е невярно и подвежда незнаещите. Виж ако си 100 кила с 10% мазнини тогава е някъде 90-10% шенса ти да биеш. Но само супер луд атлет може да тежи толкова и да има такъв процент телесни мазнини , а те са рядкост , тоест теглото е пречка , когато има много мазнини. А пък в бой особено уличен теглото почти няма значение. НЕ МИ ГУБИ ВРЕМЕТО ДА ТИ ОБЯСНЯВАМ ПОВЕЧЕ. Ако не си съгласеk по-добре не пиши , защото очеизвадно е кой от двама ни има повече опит и знания.

Нямах намерение , но взех , че ти обясних...

По темата тялото , за да е здраво и да сте в кондиция да тренирате се нуждаете и от витамини. Най-дорият начин да си ги доставите е чрез храната , най-вече чрез плодове , зеленчуци , ядки и млечни продукти. Предимство на хранителни групи , които изброих пред синтетичните витами , които се продават в аптеките е че тези са естествени , по-здравословни (химията си е химия това си е real) са и се усвояват по-добре от тялото. В различните плодове и зеленчуци има различни витами. Всичките те са необходими на тялото , затова разнообразявайте менюто си.

Сетих се за яйцата нещо не яжте жълтъците или поне не го правете често , защото жълтъците съдържат много холестерол , който затлачва кръвта и създава проблеми на тялото. По-голямата част от белтъчините и без това се съдържа в белтъка , който си 100%. Бобените храни (боб , леща , грах) също съдържат много белтъчени. Ядките и те. Предимство на тези храни (като изключим ядките) е че почти не съдържат мазнини (или изобщо липсват) тоест няма да вкарвате и мазнини в тялото си докато приемате нужните белтъчини. Пилешкото месо и рибката са най-чистите меса (от към мазнини) тоест е препоръчително да наблягате на тях.

ВАЖНО !!!!!!! белтъците стават на мазнини , когато се прекали с тях или не се изразходват в тренировки.

--------------------
user posted image
PMEmail Poster
ELDEST
Публикувано на: 12 Jul 2010, 00:27
Quote Post

Паладин на Цитаделата

Потребител # 138

Darth Fury, прави си донякъде.
"Има един уред във фитнеса лег преса се нарича 3 месеца след като почнах фитнес бутах по 350 килограма а уреда можеше да носи макс 200-220. По същото време правех трапец с 150 килограма щанга. След това спрях фитнеса и почнах у нас , тоест не съм ги правил тези упражнения повече от година и не знам сега колко ще мога само знам , че съм увеличил силата поне 5 пъти от тогава."

Не знам с какъв акъл си ги правил, понеже тежките килограми водят до жестоки травми, както ти сам каза.

Смея да отбележа, че лицевите опори, набиранията на лост и т.н. са добри упражнения за развиване физиката на тялото и укрепване на костната система и ако си човек, който тренира за тонус, здраве и красива фигура, да, това са упражненията. Но когато искаш да налееш повече мускули в играта влизат и свободните тежести.
А огромните килограми са за профитата дето се наливат с растежни хормони.

"За мен лостовете, лицевите опори и т.н са само за поддържане.В залата упражненията са къде по-прецизни и по-тежки."

mITAka, прав си, но не напълно. Лостът е може би най-тежкото упражнение, което се изпълнява трудно дори без тежести.
А това, че в залата упражненията били по-прецизни и по-тежки зависи много от работната тежест. Няма как едно упражнение да е тежко, ако е с 5 кила. То може да е прецизно, но не и тежко.

Казвам ви всичко, понеже поддържам връзка с фитнес консултант и треньор, пък и брат ми тренира активно от години.

--------------------
user posted image
PMEmail Poster
Darth Fury
Публикувано на: 12 Jul 2010, 11:56
Quote Post

Prophet of the Dark Side

Потребител # 1329

ами не знам и аз с какъв акъл съм ги правил biggrin.gif ама краката са ми много силни и с такава лекота правих с огромни тежести , че реших да бутам колкото се може повече , а това се оказа много biggrin.gif . Опасно е да даже бях близо до травма тоест НЕ ПРАВЕТЕ КАТО МЕН , затова и спрях.

И аз съм съгласен , че за да налееш мусколна маса трябва да вкарваш тежести НО ! не говорихме за казване на мусколна маса ми за сила тя може и да се увеличава без да си променяш теглото. diablo.gif

--------------------
user posted image
PMEmail Poster
mITAka
Публикувано на: 12 Jul 2010, 12:39
Quote Post

Pirate Lord

Потребител # 285

Darth Fury предлагам ти да внимаваш с обидите и като викаш дебел задник бъди сигурен дали е такъв wink.gif клечо!
Каквото и да ми говориш никой ама никой няма да ми промени мнението,че един заладжия има къде повече сила със супер здравите си и напомпени ръце от хърбичка като теб.Успее ли да те изненада с първия удар си просто в нокаут.След първата година тренировка се сдърпахме с един,ударих го само един път и му счупих носа!От тогава ме е страх да удрям който и да е било,че да не стане по-голяма беля.
Съгласен съм,че лицевите и набиранията са къде по-безопасни упражнения от тези в залата (признавам си китките почнаха да ме болят при лежанките със увеличените килограми,кръста ме боли от клековете),но и къде по-неефективни wink.gif

Чувал съм,че за проблемите и болките с костите рибеното масло помагало много.Някой използвал ли го е?

--------------------
PMEmail Poster
Darth Fury
Публикувано на: 12 Jul 2010, 12:48
Quote Post

Prophet of the Dark Side

Потребител # 1329

Не бих пробвал рибено масло biggrin.gif и не бих се пробвал срещу себи си ако беше от Пловдив можехме да направим един спаринг подчертавам спаринг. Не съм те обиждал давах ти пример просто с стандартен човек с тегло от 100 или повече ти като си по-малко от това изобщо не влизаш в групата тоест не съм говорил за теб. Нос може да се счупи и от малко дете. Не говори за КО така все едно става лесно децата правят така , защото неразбират. Не бъркай вдигането на тежести с бойните изкуства двете неща нямат почти нищо общо. Аз съм на много висико ниво в железния юмрук тоест ако ти чупиш хруштял(нос) аз чупя кости , а ако те интересува какво е железният юмрук провери в нета (макар че се подразбира от наименованието). И спри да пишеш , че набиранията и тези неща са неефективни това , че не ти харесват не означава , че трябва да ги хейтиш и да пишеш неверни неща. За широк гръб какво правиш тогава нали викаш , че имаш широк гръб.

Кажи ми колко буташ на лежанка макс и колко пъти колко правиш дъмбел за бицепс и колко повторения (прав или на скотовата). Колко клякаш също.

Чак костите да те болят оО това става от удари не от вдигане на тежести освен ако не се зориш и то да го правиш неправилно. За костите млечни продукти яко мляко , сирене .... diablo.gif

--------------------
user posted image
PMEmail Poster

Topic Options Страници: (13) 1 [2] 3 4 ... последна » Reply to this topicStart new topicStart Poll

Skin "The Secret of Art" © Andrea 2004 :: Site