Страници: (38) [1] 2 3 ... последна »  ( Първото ново съобщение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Препоръчайте някое яко фентъзи, Препоръчайте някое яко фентъзи
belvito_86
Публикувано на: 23 Nov 2012, 20:42
Quote Post

Барон

Група: Dragon Riders
Съобщения: 4320
Потребител # 3660
Дата на регистрация: 23-November 12

Здравейте препоръчайте някое яко фентъзи.Като малък съм чел Властелинът на пръстените и поредиците Хроники на драконовото копие и песен за огън и лед и много ми харесаха,но други не съм чел а и не съм много запознат с тази тематика понеже четях книги от друг стил.Та препоръчайте нещо интересно

--------------------
user posted image
PMEmail Poster
Betrayer
Публикувано на: 23 Nov 2012, 21:05
Quote Post

Рицар

Група: Devil Hunters
Съобщения: 1077
Потребител # 2049
Дата на регистрация: 10-September 09

Прочети Легенди на Драконовото копие и Войната на душите продължение на Хрониките ако са ти харесали.

--------------------
user posted image
PMEmail Poster
MrEragon
Публикувано на: 23 Nov 2012, 21:29
Quote Post

Скуайър
**

Съобщения: 150
Потребител # 3650
Дата на регистрация: 10-November 12

Напоследък са много харесвани Хари Потър, Ерагон, Пърси Джаксън, но и има и много други фентъзи книги.
Харесват ми книгите за Влад Талтош, който са 5 книги мисля и във всяка има по три разказа като не са подредени по хронологичен ред, но пак е много интересно.
В момента чета и Първият крал на Шанара и много ми харесва wink.gif те общо са 8 книги като май се водят две отделни поредици, но първата е Първият крал на Шанара.
Надявам се да съм бил поне малко полезен.

А тези Хроники за драконовото копие хубави ли са? Виждал съм ги няколко пъти, но не съм ги прочитал (колебаех се).

--------------------
user posted image
PMEmail Poster
belvito_86
Публикувано на: 23 Nov 2012, 22:29
Quote Post

Барон

Потребител # 3660

Да мен ми харесаха Хрониките на драконовото копие

--------------------
user posted image
PMEmail Poster
BlackCat
Публикувано на: 23 Nov 2012, 23:23
Quote Post

Паладин на Цитаделата

Група: Ralmians
Съобщения: 2674
Потребител # 3317
Дата на регистрация: 28-December 11

Сага за войната на разлома от Реймънд Фийст. Хрониките на Амбър от Роджер Зелазни. Има още много, много, но на първи време това бих ти препоръчала.

--------------------
user posted image

The clouds above the mountains broke, bathing all with the silvery light of Sariour in full bloom. Where there had been darkness and shadow, now stood a figure swathed in black, face hidden within a deep hood. It stood immobile, arms crossed, head bowed.
All around the camp, wolf howls split the air.
“Who are you?” Tharion demanded, sword in hand. “What do you want?”
“I am the Shadow King,” said Alith Anar, pulling back his hood, “and I want vengeance.”
PMEmail Poster
Darth Sparhawk
Публикувано на: 23 Nov 2012, 23:41
Quote Post

The Prime

Група: Sith
Съобщения: 55185
Потребител # 2
Дата на регистрация: 10-October 06

Ако обичаш фентъзи в стила на Толкин ти препоръчвам "Камъните на елфите" от Тери Брукс.

--------------------
user posted image
www.citadelata.com - Българският сайт за фентъзи и фантастика
PMEmail PosterUsers Website
belvito_86
Публикувано на: 24 Nov 2012, 09:52
Quote Post

Барон

Потребител # 3660

Благодаря ви много за отговорите и за съветите,мисля да започна или с Ерагон или с книгите на Тери Брукс,а може би с хрониките на Амбър. За пърси джаксън не е ли прекалено детска?какво мислите по въпроса

--------------------
user posted image
PMEmail Poster
belvito_86
Публикувано на: 24 Nov 2012, 10:03
Quote Post

Барон

Потребител # 3660

А о още нещо да попитам какво ще кажете за поредицата Вещерът и коя е първата книга от поредицата?и също от книгите на Тери Брукс коя е първата,че не мога да разбера

--------------------
user posted image
PMEmail Poster
belvito_86
Публикувано на: 24 Nov 2012, 10:06
Quote Post

Барон

Потребител # 3660

А и от сага за войната на разлома коя е първата,че не мога да им схвана последователността на тези поредици smile.gif

--------------------
user posted image
PMEmail Poster
MrEragon
Публикувано на: 24 Nov 2012, 11:33
Quote Post

Скуайър
**

Съобщения: 150
Потребител # 3650
Дата на регистрация: 10-November 12

QUOTE (Darth Sparhawk @ 23 Nov 2012, 23:41)
Ако обичаш фентъзи в стила на Толкин ти препоръчвам "Камъните на елфите" от Тери Брукс.

Камъните на елфите не е ли третата по хронологичен ред от поредицата за Шанара? Мисля че първата е първият крал на Шанара. То тя се води като предистория както е и при Star Wars и започнах с нея.
Иначе от мен получаваш най - голяма препоръка за Ерагон. книгите са:
1 Ерагон
2 Първородният
3 Бризинг
4 Наследството

--------------------
user posted image
PMEmail Poster
paladincho
Публикувано на: 24 Nov 2012, 12:39
Quote Post

Паладин на Цитаделата

Група: Moon's Children
Съобщения: 2273
Потребител # 3531
Дата на регистрация: 19-June 12

Това е подредбата на всички книги на Фийст.

Това е за Вещера.

Това за Шанара.

За малко разнообразие ще ти предложа страхотния двутомник "Лъжите на Локи Ламора" и "Червени морета под червени небета". Невероятни истории за крадци и машинации, всяка страница е непредвидима и интересна. Иначе езикът е малко по-грубичът на места, особено началото на втората, това ми е предупреждението ако те притесняват малко ругатни.
"Ангъс първият воин" също е интересна книжка, чел съм я отдавна. Приятна е и има добри битки.
"Лявата ръка на бога" и новоизлязлата "Петата погибел" също са страхотни.
Ако си падаш по по-митологичните фентъзита за теб може би е "Гибелта на боговете", мен лично искрено ме удиви огромния и наситен свят.
Вече "Името на вятъра" и "Страхът на мъдреца" са шедьоври, които всеки трябва да прочете, но не съм чел целите книги, за да дам по-пълно мнение.

--------------------
Тирийски сказания – един епос за възход и упадък на велики нации, за бродещи по смъртните земи богове и опустошителни сражения.

Моето фентъзи местенце...

user posted image
PMEmail Poster
Darth Sparhawk
Публикувано на: 24 Nov 2012, 13:05
Quote Post

The Prime

Група: Sith
Съобщения: 55185
Потребител # 2
Дата на регистрация: 10-October 06

Пърси Джаксън наистина е основно писана за ученици, но има много хумор и приключения, които правят книгите невероятно увлекателни.
За Тери Брукс, Първият крал е прикуъл, а Мечът според мен не е толкова добра история. Камъните на елфите могат да се четат самостоятелно - аз почнах с тях и препоръчвам на теб да направиш същото.

--------------------
user posted image
www.citadelata.com - Българският сайт за фентъзи и фантастика
PMEmail PosterUsers Website
belvito_86
Публикувано на: 24 Nov 2012, 13:09
Quote Post

Барон

Потребител # 3660

Много благодаря за информацията,която ми предоставяте.Напоследък съм се запалил много по фентъзито,а мойто обкръженир въобще не чете такива книги нито гледа такива филми.Също обожавам древните митологии.Та ако някой иска да дискутираме фентъзи или древни митологии и цивилизации скайпът ми е belvito_86,ако някой иска нека ме намери,че ми липсват такива контакти smile.gif

--------------------
user posted image
PMEmail Poster
Arvandor
Публикувано на: 24 Nov 2012, 13:19
Quote Post

Chaos Sorcerer

Група: Citadel
Съобщения: 6113
Потребител # 2814
Дата на регистрация: 16-March 11

QUOTE (belvito_86 @ 24 Nov 2012, 14:09)
Много благодаря за информацията,която ми предоставяте.Напоследък съм се запалил много по фентъзито,а мойто обкръженир въобще не чете такива книги нито гледа такива филми.Също обожавам древните митологии.Та ако някой иска да дискутираме фентъзи или древни митологии и цивилизации скайпът ми е belvito_86,ако някой иска нека ме намери,че ми липсват такива контакти smile.gif

Имам дори по-добра идея, да дискутираме всичко това във форума, все пак всички тук сме много запалени по тия неща пък и ние също нямаме много четящи приятели(тъй де извън форума)

--------------------
user posted image

Change is inevitable
The dark gods have been welcoming towards me, surely I am not in cruel fate - striving to understand all things...
PMEmail Poster
belvito_86
Публикувано на: 24 Nov 2012, 13:27
Quote Post

Барон

Потребител # 3660

Както кажете smile.gif простете,ако бъркам нещо просто съм нов тук и се бях доста въудешевил smile.gif а я кажете какво мислите и за тази новата поредица Сянката на умелите,че в книжарницата най-много ми я препоръчваха нея smile.gif

--------------------
user posted image
PMEmail Poster

Topic Options Страници: (38) [1] 2 3 ... последна » Reply to this topicStart new topicStart Poll

Skin "The Secret of Art" © Andrea 2004 :: Site