Страници: (9) « първа ... 7 8 [9]   ( Първото ново съобщение ) Closed TopicStart new topicStart Poll

> Гандалф vs. Дъмбълдор
ZipFail
Публикувано на: 24 Feb 2013, 15:18
Quote Post

Паладин на Цитаделата

Група: Moon's Children
Съобщения: 2406
Потребител # 3088
Дата на регистрация: 18-August 11

QUOTE (Adenosine @ 24 Feb 2013, 14:58)
1. Няма как да е по-могъщ от ВСЕМОГЪЩАТА пръчка. Добре тогава, щом Sword>Wand. Извади си меча, аз ще стрелям по тебе от 2 км. с 50. кал. Берет М82.
2. Не няма нужда. И пак Дъмби може да се справи с него хиляди пъти.
4. От къде знаеш, че Снейп не е открил тайната пред Дъмби, или че Дъмби не се е досетил, когато Снейп отряза ухото на Джордж. Снейп е измислил проклятието в ученическите си години. От къде знаеш, че тогава е можел да си защити съзнанието, за да не може Дъмби да му чета мислите на воля, като види че си драска в учебника? И щом едно учениче може да го измисли това проклятие, мислиш ли, че Дъмби не знае за какво иде реч. Най-малкото, защото може да се защити от него.
5. Пак повтарям - докажете го.
6. Прочети по-горния ми аргумент по точка 6.
7. И без непростими проклятия Дъмби може да убива, повярвай ми. Ми не, няма да го усети, когато не го очаква, И дори да го очаква, пак няма да знае в коя посока да се обърне. И как ще го
усети ако Дъмби си го трепа от да кажем - 20 метра. Защото има Wand, а Wand>Sword.

1. А ако пропуснеш, докато стреляш с пръчката? Не малко такива случаи сме виждали в книгите.
2. Не мисля така
4. Защото никъде не е казано изрично. Казано е, че е запазена мярка на Снейп следователно само Снейп знае за него. Когато видя някъде да се каже, че Дъмбълдор знае за заклинанието, тогава ще се съглася .
Снейп отряза ухото на Джордж в седма книга. Тогава Дъмби вече беше мъртъв.
5. Доказано е smile.gif
6. Питам те какво щеше да прави, след като убие Хари? Силен е,но не е велик. Ако беше велик и малко по-умен нямаше да позволи на едно хлапе да го победи. Просто като тръгна да го сравнявам с един Палпатин примерно, който мисли с години, години напред и..ме избива на смях.
7. От колкото по-далеч стреляш толкова по-голям шанс ще има Гандалф да избегне магията. С коя магия точно ще го убие?

--------------------
user posted imageuser posted image[/URL]
PMEmail Poster
Adenosine
Публикувано на: 24 Feb 2013, 15:19
Quote Post

Паж
*

Група: Potter's Army
Съобщения: 74
Потребител # 3735
Дата на регистрация: 21-February 13

QUOTE (ZipFail @ 24 Feb 2013, 14:06)
1.Не, просто не ми се занимава да обяснявам, че преди да си извадиш меча от ножницата, за да пръцнеш с него, вече ще си убит от a WAND! Малко common sense е, но ти явно нямаш от него.
2. Твърдението ти е невярно.
4. Къде се казва черно на бяло "запазена марка" на Снейп? А и този аргумент беше да добавя, че има повече от една магия, която те убива директно в света на Хари. Когато ми кажеш точна страница или ми я снимаш, тогава ще ти повярвам. Защото вече се беше опитал лекинко да излъжеш.
5. "С една дума нищо направено от джуджета не е обикновенно!" Можеш да видиш по-нагоре къде е написано и от кой. Та, когато видя черно на бяло къде пише, че стрелата е магическа. Тогава ще ти повярвам.
6. Да, никога не е бил велик. Нищо, че имаше армия и взе контрол от правителството. Това въобще не е велико. Чудя се, някой който продава зарзават на пазара, дали ще може да го постигне това? А пък хората от света на Толкин, се нуждаят от цял набор от ангели, за да могат да спечелят войните си. Колко могъщо е това? Чудя се, доколко ли бяха подготвени в Рохан или в Хобитово за война? Много подготвени, нали?

1. Мечът се вади за секунда wink.gif
2. Да, ама не. Напълно вярно е.
4. Измислено от него е. Не разбра ли? Никога не го е показвал на Дъмбълдор, следователно Дъмби няма как да знае за него. А "Запазена мярка на Снейп" се използва в началото на седма книга, когато Снейп уцелва Фред/ Джордж .
Само дето не те убива директно. Да ти припомням ли, че Драко пое директно Сектумсемпра, но още си е жив и здрав?
Опитал съм се да излъжа? Къде?
5. Сега ме караш да се ровя в книгите ли?
6. Великият злодей мисли и анализира с много ходове напред. При Волдемор подобно нещо няма. Може да е бил силен, но никога не е бил велик.

1. С пръчката се замахва за части от секундата. И може да се ползва от далече.
2. Това мое мнение беше в отговор на Arvandor, не към теб.
4. Дай ми точна страница + прочети по-горното ми мнение, което беше насочено към ТЕБ. Драко е още жив, защото Снейп го излекува. И да, убива директно, защото умираш от проклятието, а не защото някакъв рандом камък ти е паднал върху главата. Виждаш ли разликата? За лъженето - това мнение ми беше насочено към Arvandor.
5. Да.
6. Да направиш хоркрукси, да вземеш контрол-а от министерството и други институции, изисква интелект и внимателно планиране. Както и познанието на толкова магии и силата им. Ако тези елементи ги нямаше, никой нямаше да позволи на Волди да се издигне на такова ниво. Ще си позволя да цитирам Оливандер - "After all, He-Who-Must- Not-Be-Named did great things — terrible, yes, but great."

--------------------
user posted image
PM
ZipFail
Публикувано на: 24 Feb 2013, 15:28
Quote Post

Паладин на Цитаделата

Потребител # 3088

1. Знам, но пак повтарям, че колкото си по-далеч, толкова по-възможно е да пропуснеш.
2. Досетих се, че не е към мен, но вече го бях пуснал. Съжалявам
4. Ами ще трябва да ме изчакаш да се поровя тогава. И , да, така е, но при Авада Кадавра се умира моментално, докато при другите проклятия имаш шанс да бъдеш излекуван.
5. Прочети началото на 4.
6. Всъщност изисква просто знания и сила.

--------------------
PMEmail Poster
Adenosine
Публикувано на: 24 Feb 2013, 15:33
Quote Post

Паж
*

Потребител # 3735

QUOTE (ZipFail @ 24 Feb 2013, 14:18)
QUOTE (Adenosine @ 24 Feb 2013, 14:58)
1. Няма как да е по-могъщ от ВСЕМОГЪЩАТА пръчка. Добре тогава, щом Sword>Wand. Извади си меча, аз ще стрелям по тебе от 2 км. с 50. кал. Берет М82.
2. Не няма нужда. И пак Дъмби може да се справи с него хиляди пъти.
4. От къде знаеш, че Снейп не е открил тайната пред Дъмби, или че Дъмби не се е досетил, когато Снейп отряза ухото на Джордж. Снейп е измислил проклятието в ученическите си години. От къде знаеш, че тогава е можел да си защити съзнанието, за да не може Дъмби да му чета мислите на воля, като види че си драска в учебника? И щом едно учениче може да го измисли това проклятие, мислиш ли, че Дъмби не знае за какво иде реч. Най-малкото, защото може да се защити от него.
5. Пак повтарям - докажете го.
6. Прочети по-горния ми аргумент по точка 6.
7. И без непростими проклятия Дъмби може да убива, повярвай ми. Ми не, няма да го усети, когато не го очаква, И дори да го очаква, пак няма да знае в коя посока да се обърне. И как ще го
усети ако Дъмби си го трепа от да кажем - 20 метра. Защото има Wand, а Wand>Sword.

1. А ако пропуснеш, докато стреляш с пръчката? Не малко такива случаи сме виждали в книгите.
2. Не мисля така
4. Защото никъде не е казано изрично. Казано е, че е запазена мярка на Снейп следователно само Снейп знае за него. Когато видя някъде да се каже, че Дъмбълдор знае за заклинанието, тогава ще се съглася .
Снейп отряза ухото на Джордж в седма книга. Тогава Дъмби вече беше мъртъв.
5. Доказано е smile.gif
6. Питам те какво щеше да прави, след като убие Хари? Силен е,но не е велик. Ако беше велик и малко по-умен нямаше да позволи на едно хлапе да го победи. Просто като тръгна да го сравнявам с един Палпатин примерно, който мисли с години, години напред и..ме избива на смях.
7. От колкото по-далеч стреляш толкова по-голям шанс ще има Гандалф да избегне магията. С коя магия точно ще го убие?

1. За да пропуснеш, трябва да стреляш от много, много далече. Изгледай клипчета на динамична стрелба, и виж колко пъти пропускат и от колко далече стрелят.
2. Аз пък мисля така.
4. Добре, тогава се съгласи. Аз пак повтарям - този мой аргумент беше в подкрепа на твърдението, че има повече от 1 магия в света на Хари, която може да те убие.
5. Можеш ли да ми обясниш как си го доказал? Да си снимал или сканирал страница от книга и да си я постнал тук? Не мисля, че си го направил.
6. Технически не го е победил Хари, а Дъмби. Защото точно Дъмби го надхитри. По същия начин, по който и Дъмби мисли с години напред? Btw, докажи мнението си, че мисли с години наред. Черно на бяло, моля.
7. Пак повтарям - как ще я избегне, когато не знае за нейното съществуване. Не можеш да избегнеш нещо, за което не знаеш че съществува. С която си иска. И пак повтарям - може просто да му заличи паметта, да го удави, да го натрови. Много ми е интересно, като му заличи паметта, Гандалф не умира, значин не може да възкръсне. Значи ще е обречен да не помни нищо. smile.gif

--------------------
user posted image
PM
Arvandor
Публикувано на: 24 Feb 2013, 15:37
Quote Post

Chaos Sorcerer

Група: Citadel
Съобщения: 6113
Потребител # 2814
Дата на регистрация: 16-March 11

OH CRYING OUT LOUD дотук изговорихте толкова безсмислици че няма накъде(Всъщност има - Хайде останалите, включвайте се и вие)

Впрочем пич - отпусни се да му се не види, за тебе всяка дума казана против тебе някакси успяваш да я обърнеш че сме казали бог знае какво.Това е форум и въпреки че тук се води словесна война не мисля че е редно да мрънкаш как нямам възпитание защото съм се пошегувал, нямал съм уважение към дедите ми - дрън дрън.Ти като повтаряш едни и същи аргументи 15 пъти аз да кажа ли че си развален грамофон а mad.gif.Просто се успокой че и аз покрай тебе се разбеснях

--------------------
user posted image

Change is inevitable
The dark gods have been welcoming towards me, surely I am not in cruel fate - striving to understand all things...
PMEmail Poster
Adenosine
Публикувано на: 24 Feb 2013, 15:41
Quote Post

Паж
*

Потребител # 3735

QUOTE (ZipFail @ 24 Feb 2013, 14:28)
1. Знам, но пак повтарям, че колкото си по-далеч, толкова по-възможно е да пропуснеш.
2. Досетих се, че не е към мен, но вече го бях пуснал. Съжалявам
4. Ами ще трябва да ме изчакаш да се поровя тогава. И , да, така е, но при Авада Кадавра се умира моментално, докато при другите проклятия имаш шанс да бъдеш излекуван.
5.  Прочети началото на 4.
6. Всъщност изисква просто знания и сила.

1. Аз освен това казах, че Гандалф няма да усети, дори Дъмби да е близо.
2. Има един бутон наречен "Edit", може да го ползваш.
4. Ще те почакам. Аз съм търпелив човек. Хм.. чудя се. Как ли ще бъдеш излекуван, когато някой 1 тонен камък ти падне на главата? Btw, от другите проклятия имаш шанс да бъдеш излекуван, ако лечителя знае точните думи за лекуване на точно това проклятие. Помниш ли какво казваше Снейп, докато лекуваше Драко?
6. Знанията СА интелект. Не може да си идиот и да имаш такива знания, каквито имаше Волди. Иначе всеки щеше да може да постигне това, което Волди направи.

--------------------
user posted image
PM
Adenosine
Публикувано на: 24 Feb 2013, 15:46
Quote Post

Паж
*

Потребител # 3735

QUOTE (Arvandor @ 24 Feb 2013, 14:37)
OH CRYING OUT LOUD дотук изговорихте толкова безсмислици че няма накъде(Всъщност има - Хайде останалите, включвайте се и вие)

Впрочем пич - отпусни се да му се не види, за тебе всяка дума казана против тебе някакси успяваш да я обърнеш че сме казали бог знае какво.Това е форум и въпреки че тук се води словесна война не мисля че е редно да мрънкаш как нямам възпитание защото съм се пошегувал, нямал съм уважение към дедите ми - дрън дрън.Ти като повтаряш едни и същи аргументи 15 пъти аз да кажа ли че си развален грамофон а mad.gif.Просто се успокой че и аз покрай тебе се разбеснях

"Хайде останалите, включвайте се и вие" Помощ ли ти трябва?

Защо да не е редно да коментирам как нямаш възпитание? Това е моето мнение и съм свободен да го изказвам. Ако някой админ има проблем с това и го намира за нередно, нека ме банне. smile.gif Едни и същи аргументи, когато ги дискредитираш тогава ще има нови аргументи. Ама първо ще трябва да ги дискредитираш. Казва се скотома - умът вижда каквото иска да види. Ти ако ме виждаш разгневен, това си е твой проблем. smile.gif

Аз, за сега, ставам.

--------------------
user posted image
PM
ZipFail
Публикувано на: 24 Feb 2013, 16:03
Quote Post

Паладин на Цитаделата

Потребител # 3088

QUOTE (Adenosine @ 24 Feb 2013, 15:33)
1. За да пропуснеш, трябва да стреляш от много, много далече. Изгледай клипчета на динамична стрелба, и виж колко пъти пропускат и от колко далече стрелят.
2. Аз пък мисля така.
4. Добре, тогава се съгласи. Аз пак повтарям - този мой аргумент беше в подкрепа на твърдението, че има повече от 1 магия в света на Хари, която може да те убие.
5. Можеш ли да ми обясниш как си го доказал? Да си снимал или сканирал страница от книга и да си я постнал тук? Не мисля, че си го направил.
6. Технически не го е победил Хари, а Дъмби. Защото точно Дъмби го надхитри. По същия начин, по който и Дъмби мисли с години напред? Btw, докажи мнението си, че мисли с години наред. Черно на бяло, моля.
7. Пак повтарям - как ще я избегне, когато не знае за нейното съществуване. Не можеш да избегнеш нещо, за което не знаеш че съществува. С която си иска. И пак повтарям - може просто да му заличи паметта, да го удави, да го натрови. Много ми е интересно, като му заличи паметта, Гандалф не умира, значин не може да възкръсне. Значи ще е обречен да не помни нищо. smile.gif

1. Само че това не е динамична стрелба, а стрелба с пръчка. Не е като да не сме виждали да се пропуска, нали?
2. Аз пък не
4. Авада Кадавра убива моментално, другите не. Следователно шансът да оцелееш съществува. Това е имал предвид Arvandor
5. Не съм го доказал аз. Казано е в книгите и няма нужда до го доказвам, след като е доказано отдавна.
6. Дъмби го надхитри, така е. Затова Дъмбълдор е гений , а Волдемор глупак и загубеняк. Но ако не беше Хари победата нямаше да е факт. Затова и победата се води за Хари, а не за Дъмби.

Ако си гледал филмите, няма да има нужда да ти доказвам каквото и да било. Ако не си ги гледал няма да има значение колко ще изпиша, тъй като няма да ме разбереш. / за Star Wars говоря, да не стане объркване/

7. По тази логика, как Дъмбълдор ще избегне магиите на Гандалф, след като не знае за тяхното съществуване? Ти какво, да не мислиш, че Гандалф ще си седи и ще чака Дъмбълдор да му изнася лекции на тема магия ?
Дойде ми една интересна идея. Според теб Дъмбълдор може да победи Гандалф хиляди пъти. Не е истина. Ще го победи 1-2-3-4-5 пъти ( не мисля, че може да го победи дори и веднъж, но...) , Гандалф ще възкръсва..докато накрая Дъмби не припадне от изтощение и натам..знаеш.

--------------------
PMEmail Poster
Darth Sparhawk
Публикувано на: 24 Feb 2013, 16:05
Quote Post

The Prime

Група: Sith
Съобщения: 55185
Потребител # 2
Дата на регистрация: 10-October 06

По-кротко с емоциите. Имайте уважение както към героите, които участват в спора, така и към събеседниците.
Давам lock на темата.
П.С. Батман ще победи и двамата. tongue.gif

Това съобщение е било редактирано от Darth Sparhawk на 24 Feb 2013, 16:06

--------------------
user posted image
www.citadelata.com - Българският сайт за фентъзи и фантастика
PMEmail PosterUsers Website

Topic Options Страници: (9) « първа ... 7 8 [9]  Closed TopicStart new topicStart Poll

Skin "The Secret of Art" © Andrea 2004 :: Site