Страници: (3) 1 2 [3]   ( Първото ново съобщение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Препоръчайте добра научна или военна фантастика :), Дайте предложения
The God of tears
Публикувано на: 05 Apr 2014, 22:13
Quote Post

Херцог

Група: Moon's Children
Съобщения: 9701
Потребител # 1510
Дата на регистрация: 20-November 08

QUOTE (DarkstyleR @ 05 Apr 2014, 22:05)
Можете ли да ми препоръчате някоя научна фантастика като "Война на световете" ? Нещо от този тип. Мисля, че тя е научна фантастика де. Битката може да е на земята или в космоса. Ако може да е до 3 книги или по-малко. Благодаря Ви предварително!

Войната на Старците и Призрачните бригади на Джон Скалзи на първо време - те не са точно като Война на световете, а по-скоро военна фантастика с много оригинални идеи и готини извънземни.

Ако обаче искаш книга, центрирана само около войната между хора и извънземни, това са поредиците:

Войната на Завоевателите на Тимъти Зан (не помня колко книги бяха, обаче) и Зона 51 на Робърт Дохърти (седем книги, но доста тънки).

Звездна вълна се надига и като цяло пълната поредица за Ъплифта на Дейвин Брин е много хубава и се центрира върху войната между човечеството и разни извънземни твари.

За тези неща се сещам засега.

--------------------
user posted image
PMEmail PosterUsers WebsiteYahoo
DarkstyleR
Публикувано на: 05 Apr 2014, 22:25
Quote Post

Скуайър
**

Група: Dragon Riders
Съобщения: 264
Потребител # 4008
Дата на регистрация: 29-January 14

QUOTE (The God of tears @ 05 Apr 2014, 22:13)
Можете ли да ми препоръчате някоя научна фантастика като "Война на световете" ? Нещо от този тип. Мисля, че тя е научна фантастика де. Битката може да е на земята или в космоса. Ако може да е до 3 книги или по-малко. Благодаря Ви предварително!

Войната на Старците и Призрачните бригади на Джон Скалзи на първо време - те не са точно като Война на световете, а по-скоро военна фантастика с много оригинални идеи и готини извънземни.

Ако обаче искаш книга, центрирана само около войната между хора и извънземни, това са поредиците:

Войната на Завоевателите на Тимъти Зан (не помня колко книги бяха, обаче) и Зона 51 на Робърт Дохърти (седем книги, но доста тънки).

Звездна вълна се надига и като цяло пълната поредица за Ъплифта на Дейвин Брин е много хубава и се центрира върху войната между човечеството и разни извънземни твари.

Войната на Старците и Призрачните бригади изглеждат добри. Видях откъде мога да си поръчам "Призрачните бридаги", и ако намеря "Войната на старците" може и нея да взема. Мерси за бързия отговор smile.gif

Едит:
Намерих и "Войната на старците"

Само да питам и 2те книги са едични нали ?
PMEmail Poster
The God of tears
Публикувано на: 05 Apr 2014, 22:35
Quote Post

Херцог

Потребител # 1510

QUOTE (DarkstyleR @ 05 Apr 2014, 22:25)
Само да питам и 2те книги са едични нали ?

"Призрачните бригади" е нещо като продължение на "Войната на старците", но може да се чете и отделно.

--------------------
user posted image
WOLVERINE
Публикувано на: 06 Apr 2014, 21:05
Quote Post

Рицар

Група: Citadel
Съобщения: 1270
Потребител # 146
Дата на регистрация: 3-February 07

QUOTE (The God of tears @ 05 Apr 2014, 22:13)

тъкмо се чудих къде без Тимъти Зан?
аз препоръчвам преди трилогията за "завоевателите" трилогията за "Кобрите"
за мен уникална милитъри фантастика,........
аз на Зан, станах фен случайно, преди 15-на години, четох, че някой си Зан, е бащата на Разширената вселена по Star Wars и се запалих да го търся, тогава на една маса за книги на старо видях "Кобра" от автора на бестселъра "Междузвездни войни"........ и му станах фен, а като излезнаха новите версии на класическата трилогия, пуснаха и книгите му по "Войните", и любовта ни стана вечна laugh.gif
PMEmail Poster
DarkstyleR
Публикувано на: 11 Sep 2014, 20:39
Quote Post

Скуайър
**

Съобщения: 264
Потребител # 4008
Дата на регистрация: 29-January 14

Войната на завоевателите нали е тази поредица ?
http://en.wikipedia.org/wiki/Conquerors'_Trilogy
PMEmail Poster
WOLVERINE
Публикувано на: 02 Oct 2014, 17:00
Quote Post

Рицар

Група: Citadel
Съобщения: 1270
Потребител # 146
Дата на регистрация: 3-February 07

QUOTE (DarkstyleR @ 11 Sep 2014, 20:39)
Войната на завоевателите нали е тази поредица ?
http://en.wikipedia.org/wiki/Conquerors'_Trilogy

точно
PMEmail Poster
Tyrion
Публикувано на: 24 Oct 2014, 19:43
Quote Post

Паладин на Цитаделата

Съобщения: 2808
Потребител # 3680
Дата на регистрация: 22-December 12

Разглеждах 9гаг и се случих на това:
user posted image
Та въпроса ми е, някой знае ли книга с такова настроение. Зомби апокалипсис, война или извънземно отвличане и главния герой да се бори сам и да има една идея меланхолия за каквото е било преди. Та знам че малко се забърквам в момента laugh.gif просто много ми се дочете нещо с такова настроение, ако знаете нещо такова моля споделете biggrin.gif rolleyes.gif /може и на английски да е/

--------------------
user posted image
PMEmail Poster
The God of tears
Публикувано на: 25 Oct 2014, 00:39
Quote Post

Херцог

Потребител # 1510

QUOTE (Tyrion @ 24 Oct 2014, 19:43)
Разглеждах 9гаг и се случих на това:
user posted image
Та въпроса ми е, някой знае ли книга с такова настроение. Зомби апокалипсис, война или извънземно отвличане и главния герой да се бори сам и да има една идея меланхолия за каквото е било преди. Та знам че малко се забърквам в момента laugh.gif просто много ми се дочете нещо с такова настроение, ако знаете нещо такова моля споделете biggrin.gif rolleyes.gif /може и на английски да е/

Може би "Метро 2033" на Дмитрий Глуховски - поне това ми хрумва на първо време. Героят там е сам през повечето време, от време на време има кратки вмъквания на спомени (по-точно разкази за) за онова, което е било преди, но не са много. Има и други, които по-точно отговарят на това, което търсиш, но ще трябва да се поразровя за тях, защото съм ги позабравил. wink.gif

--------------------
user posted image
Tyrion
Публикувано на: 25 Oct 2014, 14:29
Quote Post

Паладин на Цитаделата

Потребител # 3680

Мерси Год, звучи страхотно! Пробвам я в най скоро време! delf2_2.gif

--------------------
user posted image
PMEmail Poster
belvito_86
Публикувано на: 25 Oct 2014, 14:45
Quote Post

Барон

Съобщения: 4320
Потребител # 3660
Дата на регистрация: 23-November 12

QUOTE (Tyrion @ 25 Oct 2014, 14:29)
Мерси Год, звучи страхотно! Пробвам я в най скоро време! delf2_2.gif

Тириончо,подкрепям Год!Книгата метро 2033 е прекрасна!Аз в момнета я чета(и аз по негова препоръка) паралелно заедно с Градът на мрака на Салваторе!С високо вдигнати ръце за книгата! delf2_2.gif

--------------------
user posted image
PMEmail Poster
Tyrion
Публикувано на: 25 Oct 2014, 21:27
Quote Post

Паладин на Цитаделата

Потребител # 3680

Почнах я, много добре върви wink.gif Год ако се сетиш и други подобни казвай smile.gif

--------------------
user posted image
PMEmail Poster
The God of tears
Публикувано на: 25 Oct 2014, 23:32
Quote Post

Херцог

Потребител # 1510

QUOTE (Tyrion @ 25 Oct 2014, 21:27)
Почнах я, много добре върви  wink.gif  Год ако се сетиш и други подобни казвай smile.gif

"Пътят" на Кормак Маккарти (макар че тя е по-тегава и тежка от Метрото), "Сблъсък" на Кинг, "Проходът" и "Дванадесетте" на Джъстин Кронин, "Напаст" трилогията на Гийермо Дел Торо и Чък Хогън. Всяка е различна от другите, но са много готини.
И продължението на Метро, де wink.gif А ако пък изиграеш и игрите "Метро" ще е още по-добре (ако не си ги играл, де).

--------------------
user posted image
Tyrion
Публикувано на: 26 Oct 2014, 00:34
Quote Post

Паладин на Цитаделата

Потребител # 3680

QUOTE (The God of tears @ 25 Oct 2014, 23:32)
QUOTE (Tyrion @ 25 Oct 2014, 21:27)
Почнах я, много добре върви  wink.gif  Год ако се сетиш и други подобни казвай smile.gif

"Пътят" на Кормак Маккарти (макар че тя е по-тегава и тежка от Метрото), "Сблъсък" на Кинг, "Проходът" и "Дванадесетте" на Джъстин Кронин, "Напаст" трилогията на Гийермо Дел Торо и Чък Хогън. Всяка е различна от другите, но са много готини.
И продължението на Метро, де wink.gif А ако пък изиграеш и игрите "Метро" ще е още по-добре (ако не си ги играл, де).

Продължението на Метро? ohmy.gif Здрач ли имаш предвид?
А иначе за играта си прав. Ще се цъка, че и още иска, просто искам малко да напредна с книгата първо за да не си спойлвам laugh.gif
И другите книжки звучат интересни, ако не всичките то поне още една две ще отметна smile.gif

--------------------
user posted image
PMEmail Poster
The God of tears
Публикувано на: 26 Oct 2014, 02:10
Quote Post

Херцог

Потребител # 1510

QUOTE (Tyrion @ 26 Oct 2014, 00:34)
Продължението на Метро? ohmy.gif Здрач ли имаш предвид?

Не - "Метро 2034". wink.gif

--------------------
user posted image
Tyrion
Публикувано на: 30 Oct 2014, 15:44
Quote Post

Паладин на Цитаделата

Потребител # 3680

Някой случайно да знае дали Метро 2034 го има в електронен вариант? За предпочитане на български sad.gif

--------------------
user posted image
PMEmail Poster

Topic Options Страници: (3) 1 2 [3]  Reply to this topicStart new topicStart Poll

Skin "The Secret of Art" © Andrea 2004 :: Site