Страници: (3) [1] 2 3   ( Първото ново съобщение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Най-яки и най-излишни персонажи от Песента, ВНИМАНИЕ СПОЙЛЪРИ!
Razael
Публикувано на: 14 Jun 2008, 13:17
Quote Post

Тъмен Бог на Цитаделата

Група: Moonlight Memmory
Съобщения: 8388607
Потребител # 7
Дата на регистрация: 10-October 06

Така, нещо напоследък м грабва старата мания и започнах да препрочитам Песен за Огън и лед, ще изчета отново всичк от 1 до 3 и после, най-накра, ще прочета 4тата част. И така дай боже съм убил времето до петата книга delf2_2.gif
Не е тайна, че Мартин су борави с тонове персонажи, повечето от който напълно излишни, нямащи никаква роля в развитието на сюжета. Ще направя един мой Топ 5, на най-яките и най-излишните и ненужни герой в цялата история. После вие можежете да ме оборите или да напишете ваша такава класация.

Топ 5, най-готини герой от Песен за Огън и Лед (редът на подредбата не е от значение):
1. Джайм Ланистър - изцяло драматургично простроен персонаж. От гадното и нагло копеле, читателят започва силно да му съчуства към края, че дори го заобичва. Мисля, че той ще е един от последните живи Ланистъри, който ще изиграят роля в книгата. Освен ако не умре геройчно, или не го отровят. Все пак от Мартин Мога да очаквам всичко.
2. Джон Сняг - Може би най-отличителният герой в цялата история. Единствено неговото вълчище остана живо, докато на останалите ги изклаха, нещо за което на Мартин няма да му простя. Макар и да тъпче на едно място в 4та книга, пред него има още много възможности.
3. Тирион - гнусен и отвратителен за много хора, Джуджето постъпи изключително мъжки като гътна отвратителният си баща. Нещо, което малцина биха сторили. Според мен Тирион ще изиграе голряма роля в бъдещето и според мен ще обедини сили с Кейтлин Старк в братсвото без знамена.
4. Денерис - Майката на Драконите. Само това мога да кажа за нея, на път е да събере огромна армия под знамената си и да накаже лошо злите момчета. Само се надявам драконите й да не свършат както и вълчищата на Старките, тоест окачени на някой замък.
5. Станис - колкото и да не ви се вярва, според мен това е човекът, който ще изигриае мажна роля. На два пъти разбит, веднъж при Черен Замък - окончателно. Той се оттегля във Вала, където напрактика спира походът на Манс Райдър. Неговата червена вещица според мен има много общо със Другите и техният бог. Според мен Брандан също ще е замесен.

Топ 5, най-излишни герой, до този момент.
1. Роб Старк - другата изненада в тази класация. Мисля, че правилно Робърт не му е посветил глава в книгите си. Това момче бе геройзирано като последна надежда на старките, а в крайна сметка свърши с отрязана глама зашита за туловището на собственото му вълчище. Защо се издига един персонаж, който после умира? Това така и не разбрах.
2. Теон Греджой - цели 3 книги за да може да пукне накрая по тъпият начин. До трета книга, той няма собствена глава. В трета вече си има такава, и според мен неговата сюжетна линия е излишно пълнене на обем. Теон умря за една от най-излишните и ненужи за сюжета каузи. Цялата поредица можеше да мине и без него.
4. Санса - най-тъпият, дразнещ и смотан персонаж в цялата поредица. На края малката красавиця избяга в Орлово Гнездо. Какво ще произтече от това тъпо момиче по нататък само мога да гадая. Но ако е видя някъде в кщраян а поредицата яхнала кон с меч в ръка ще умрем от смях.
5. Аря/Бран/Рикон - Другите деца на старките, половината обречени на смърт, поне до този момент. На бран поне вълчището още е живо. Да се надяваме, че сакатият Бран, ще изиграе някоя по-важна, защото ако умре от сняг отвъд вала, ще е просто тъпо и невлепо.

Има и още, но за този момент са достатъчни.

Това съобщение е било редактирано от Razael на 18 Jun 2008, 16:09

--------------------
user posted image
PMEmail Poster
Моридин
Публикувано на: 14 Jun 2008, 13:58
Quote Post

Паладин на Цитаделата

Група: Banned
Съобщения: 1601
Потребител # 1134
Дата на регистрация: 20-April 08

Първо - страхотна тема.

Сега по същество. За най-яките персонажи съм много сгласен, особено за Джейми, когото много хора така и не можаха да харесат и разберат. Обаче за останалите...
Първо - Теон е пич и поради тази причина не е мъртъв delf2_21.gif Мога да си заложа главата, НИКЪДЕ не се казва, че е мъртъв, а и да се казваше - щеше да бъде същото като с Давос - обявиха го за екзекутиран в книгата, но в Уйкипедията пише, че ще е един от героите в Танц с Дракони.

Второ - Санса доста се промени, вече не е същия персонаж, с който се запознахме в първата книга. На мен лично започна и да ми харесва.

И трето - Аря и Бран тепърва ще вземат важно участие в историята според мен. Ето Бран е тръгнал да става маг, има толкова потенциал в този герой, че Мартин няма как да го убие на толкова ранен етап. А Аря е мистерия, не знам какво ще става с нея (между другото на мен тя ми е в пъти по-противна от Санса и искрено и пожелавам да гушне букета, ако още някой от Старките трябва да умре). За Рикън няма какво да говорим, той най-вероятно ще умре, много е малък за да става за каквото и да било друго diablo.gif

П.С. Абе тая дума "вълчище" да не е случайно превод на direwolf? Малеееей, Русинов ща намеря, нечовеко, и ща сложа на кладата бе, ей! Акъл имаш ли бе?! "Вълчище", ОМГ, blink.gif , хахаххахаххахаха
PMEmail Poster
Razael
Публикувано на: 14 Jun 2008, 14:00
Quote Post

Тъмен Бог на Цитаделата

Потребител # 7

Аз като говорех за превода.
Обаче Теон ясно си каза Мартин, че ако не е мъртъв, то поне е здравата загазил. За Бран не знам, но Аря с тая глупава секта... нз.

Това съобщение е било редактирано от Razael на 14 Jun 2008, 14:01

--------------------
user posted image
PMEmail Poster
Моридин
Публикувано на: 14 Jun 2008, 14:30
Quote Post

Паладин на Цитаделата

Потребител # 1134

А как е преведен the Blackfish (чичото на Кейтлин)?
PMEmail Poster
Dante
Публикувано на: 16 Jun 2008, 11:47
Quote Post

Flood Мaster of Citadel

Съобщения: 5166
Потребител # 57
Дата на регистрация: 17-November 06

Jon Snow рлззз. :д

--------------------
But it's been
14 years of silence
It's been
14 years of pain
It's been
14 years that are gone forever
And I'll never have again

user posted image
PMEmail Poster
Razael
Публикувано на: 16 Jun 2008, 12:40
Quote Post

Тъмен Бог на Цитаделата

Потребител # 7

QUOTE (Моридин @ 14 Jun 2008, 14:30)
А как е преведен the Blackfish (чичото на Кейтлин)?

Сир Бриндън, наричан "Черната риба"

--------------------
user posted image
PMEmail Poster
voriax
Публикувано на: 16 Jun 2008, 18:18
Quote Post

Гвардеец

Група: Citadel
Съобщения: 674
Потребител # 142
Дата на регистрация: 31-January 07

Хубава тема наистина.Някой път и аз ще си кажа мнението.Но този път само една забележка-има хора които още не са чели всичките части,според мен разкриването на това какво Тирион е направил на баща му беше ненужно.

--------------------
When you dream there are no rules, people can fly, anything can happen. Sometimes there is a moment as you are awakening when you become aware of the real world around you, but you are still dreaming. You may think you can fly but you do better not try. People can fly.user posted image
PMEmail Poster
Razael
Публикувано на: 16 Jun 2008, 20:05
Quote Post

Тъмен Бог на Цитаделата

Потребител # 7

Нямам опция да крия спойлърите. Но както и да е.

--------------------
user posted image
PMEmail Poster
Моридин
Публикувано на: 17 Jun 2008, 10:09
Quote Post

Паладин на Цитаделата

Потребител # 1134

Ами то по принцип тази тема е за хора, които са чели всички книги, мисля. Какъв е смисълът да я четеш или да пишеш в нея след като не знаеш за какво става дума?
PMEmail Poster
Razael
Публикувано на: 17 Jun 2008, 14:29
Quote Post

Тъмен Бог на Цитаделата

Потребител # 7

Смисъла е да дискутираме ph34r.gif Ще кажеш ли нещо по темата или ще продължиш да ми се дървиш?

Това съобщение е било редактирано от Razael на 17 Jun 2008, 14:56

--------------------
user posted image
PMEmail Poster
RRSunknown
Публикувано на: 17 Jun 2008, 14:46
Quote Post

Барон

Съобщения: 4919
Потребител # 1141
Дата на регистрация: 23-April 08

Интересно че тези които си изброил са единствените които успях да запомня по имена smile.gif- явно се набиват в съзнанието. другите просто им забравям имената и ги помня по длъжности.
Сега се сетих за една която ме радваше- Серсея Ланистър -много перверзна твар- не мога да си смомня обаче дали не я отровиха или още е жива.
PM
Razael
Публикувано на: 18 Jun 2008, 15:31
Quote Post

Тъмен Бог на Цитаделата

Потребител # 7

Жива е, още не умряла. Даже прадължава да мърсува в четвърта книга, но ще трябва да туря 18 + ако тръгна да ти обяснявам delf2_2.gif

--------------------
user posted image
PMEmail Poster
Fantastic Lady
Публикувано на: 18 Jun 2008, 15:55
Quote Post

Барон

Група: Dragon Riders
Съобщения: 3672
Потребител # 753
Дата на регистрация: 22-November 07

Вече свърших първата и много ми харесва tongue.gif скоро ще си взема и останалите.засега най много ми харесва Джон и Тирион.Аря и Кейтлин също ми харесват.Според мин има толкова много второстипенние герои , които са ненужни , че само ме затормозяват да ги помня , което явно не успявам да свърша biggrin.gif

--------------------
user posted image
PMEmail Poster
Razael
Публикувано на: 18 Jun 2008, 16:08
Quote Post

Тъмен Бог на Цитаделата

Потребител # 7

Внимание, тези, които сега почват сагата да не четът, първият пост!

--------------------
user posted image
PMEmail Poster
windstopper
Публикувано на: 24 Jun 2008, 00:19
Quote Post

Паж
*

Съобщения: 89
Потребител # 1258
Дата на регистрация: 23-June 08

нз за вас но по моята класация бриен заема първото място на най безполезен герой просто неможех да и чета главите направо прелиствах напред за да стигне главата на джайм laugh.gif
PMEmail Poster

Topic Options Страници: (3) [1] 2 3  Reply to this topicStart new topicStart Poll

Skin "The Secret of Art" © Andrea 2004 :: Site