Страници: (13) [1] 2 3 ... последна »  ( Първото ново съобщение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Фитнес тренировки и здравословно храненe
Darth Fury
Публикувано на: 09 Jul 2010, 15:22
Quote Post

Prophet of the Dark Side

Група: Citadel
Съобщения: 13531
Потребител # 1329
Дата на регистрация: 29-July 08

Та и тази моя тема ще изчезне забравена (все пак е в раздел спорт и не е свързана с гледане ми с вършене на нещо) , ама аз да си е направя biggrin.gif diablo.gif

Това е канала в youtube ( http://www.youtube.com/user/scooby1961#g/u ) на един пич , който се занимава повече от 24 години с бодибилдинг. Та препоръчвам на всички , които се интересуват да проверят клирчетата му има страшно много полезна информация относно тренировки и хранителни режими , вредата от алкохол , наркотици и други боклуци върху тялото на човек. А това му е web страницата http://www.scoobysworkshop.com/ , където има още повече полезна информация , има и форум , където може да ви отговори на въпросите. diablo.gif

Аз също се занимавам от години с тренировки и мога да бъда полезен на желаещите да научат нещо. Ако пък си знаете нещата може да споделите нещо интересно (някое упражнение или диета).

Лично аз съм установил , че за да станеш наистина здраво и зло копеле вдигането на тежести не e eдинственото нещо. Много силен ставаш също и от стандартни упражнения без тежести (набирания , лицеви , клякания , катерене на стълби и коремни ). Има и друг вариант дългогодишен тежък физически труд. Спрях да ходя на фитнес преди повече от година и почнах тренировки в домашни условия. Резултатите бяха зашеметяващи.

Та ако ви интересува нещо питайте. diablo.gif

Това съобщение е било редактирано от Darth Fury на 25 Jun 2011, 17:48

--------------------
user posted image
PMEmail Poster
RRSunknown
Публикувано на: 09 Jul 2010, 18:23
Quote Post

Барон

Съобщения: 4919
Потребител # 1141
Дата на регистрация: 23-April 08

ИНтересно ми е как тренираш за корем - замислил съм се дали планковете правят нещо или са заблуждение

user posted image
PM
Darth Fury
Публикувано на: 09 Jul 2010, 18:53
Quote Post

Prophet of the Dark Side

Потребител # 1329

Планкове не правя , но опр имат ефект не толкова за вадене на плочки , колкото за тяхната издръжливост. Това е упражнение за напреднали тоест вече имаш изразени коремни мусколи и искаш по здрави да ги направиш.

Аз правя 4 вида коремни преси за четирите части от коремните мусколи. За горна част лягам и си свивам само горните коремни мусколи като по този начин повдигам леко горната част от тялото нз дали има в нета картинка за това. За средни коремни мусколи лягам на земята и си слагам краката на леглото и почвам да правя цели свивания (тоест колкото мога). За долни коремни мусколи лягам по гръб и си вдигам двата крака едновременно като ръцете са ми изпънати назад , така се опъват коремните мусколи и натоварването/ефекта е по-голям. Понякога слагам и тежести на краката докато го правя за още по-голямо натоварване и ефект. За странични коремни мусколи хващам дъмбел и почвам наклони и връщания в изходно положение , което е изправено тяло. В началото докато ходех още на фитнес , лежанката за коремни е пусках до доло и хващах дискове да държа докато правя коремни по-този начин коремните ми мусколи станаха големи и изпъкнали. Когато правиш коремните с тежести стават по-големи , а с повече повторения по изразени. Когато вече си ги направил достатъчно големи , че да ти харесват спираш да правиш коремни с тежести и почваш само за релеф и поддържане да работиш.

Много важно при ваденето на плочки е да се намяли мазнотията , която се яде. Аз затова само до някъде съм изкарал последния ред , защото си похапвам яката biggrin.gif Друго нещо , което е важно е през колко време да ги правиш. Аз ги правя през ден , защото като ги правя всеки ден ги пренатоварвам и нямат време да се възстановят изцяло , тоест не са толкова изразени. Но има хора , при които и всеки ден не е проблем. Като тренираш и си преценяваш сам за тези неща.

ВАЖНО !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! За тези , които не знаят , когато тренираш мусколите се разграждат и след това като си хапнеш белтъчени (градивният материал на мусколите) те се възстановяват и понеже тялото е в шок от загубата като защитна реакция плюс възстановеното се добавя още. Това е магията!!!

Eто това е най-тежкото упражнение за корем , което прави чудеса http://www.youtube.com/watch?v=mjCMq2zkbOo dragon flags ! Bruce Lee го е използвал в своите тренировки , а той е известен с уникалния си корем. Още не съм го пробвал поради липсата на подходящи условия , но на някоя пейка вънка трябва да стане.

Сега за вредата на пърженото и мазното освен , че ставате дебели , а от там много проблеми , които засега няма да обяснавам , ви се затлачва кръвта , което пречи на кислорода да се достига до мусколите.

ВАЖНО !!!!!!!!!!!!!!!!!! Когато трениране дишането е супер важно , особено ако тренирате за издръжливост (кардио(сърце) упражнения). Мусколите бачкат с кислород без кислород не работят , когато се натоварвате много например с тежести на лежанката вените ви изкачат (с постоянни тренировки стават и по-големи) това става така заради нуждата от повече кислород. Като при колите като дадете газ гори повече. Тука идва вредата от мазнотиите ако ви е затлачена кръвта няма да можете да използвате пълната си сила , което забавя прогреса.

Тичането е едно от най-добрите упражнения за тялото , което работи за голяма част от мусколите в тялото (не само за краката , ми и за корем например). Това е и най-доброто кардио упражнение , а сърчицето е много важен орган. С тичането ще стане по-здраво и ще помпа повече кръв , по-бързо и по-силно от тук ще ставате по издръжливи и можете да тренирате повече и да се напъвате с тежестите повече. Освен това по трудно ви лови инфаркт.

ВАЖНО !!!!!!!!!!! Когато спортувате активно стареете по-бавно , много по трудно ви ловят болести (аз не съм се разболявал от както почнах да тренирам) , температурните промени не ви влият толкова много , имате повече енергия , по-силни сте , имате красиво тяло от тук и самочувствие (но не прекалявайте с последното). diablo.gif

--------------------
user posted image
PMEmail Poster
ELDEST
Публикувано на: 09 Jul 2010, 23:00
Quote Post

Паладин на Цитаделата

Група: Potter's Army
Съобщения: 1578
Потребител # 138
Дата на регистрация: 28-January 07

Тренирам от края на 2008, но по-сериозно от юли месец на 2009 с отделни периоди на прекъсване. Преди летния сезон се хващам здраво месем, два... после по-разпуснати тренировки.
Иначе спортувам футбол, волейбол, веднъж в седмицата карам по 30 км с колелото, ходя на басейн.
В яденето се ограничавам в шоколадовите изделия. А банички, милинки и подобни съм ги забравил от много отдавна, както и чипсовете. Не пуша, не пия алкохол. Единствената течност, която приемам е вода и фрешове от плодове. Ям доста месо, както салати и плодове. Също и млечни продукти. На ден облизвам и по няколко лъжици мед.

Юли 2010:
user posted image

Браво за темата!!!

--------------------
user posted image
PMEmail Poster
Darth Fury
Публикувано на: 09 Jul 2010, 23:06
Quote Post

Prophet of the Dark Side

Потребител # 1329

бравос wink.gif личи си , че блъскаш здраво ей такива пичове ме кефят cool.gif само да не се откажеш , че отива цялата работа ! diablo.gif чисто ли е това тоест без химикали ?

--------------------
user posted image
PMEmail Poster
ELDEST
Публикувано на: 09 Jul 2010, 23:14
Quote Post

Паладин на Цитаделата

Потребител # 138

Не бих рискувал да вкарвам нещо съмнително в организма. Няма химия. Дано не споделяш остарялото виждане, че обикновения протеин е химия. Защото не е. Използвам една доза протеин след всяка тренировка за спомагане почивката на мускулите. А знаеш, че когато мускулите почиват, те растат. Иначе не съм и помислял да спирам с фитнеса. Преди три години, когато го открих бях доста слабичък, а съм висок на ръст. Покрай брат ми се запалих, започнах с тежести вкъщи, постепенно преминах във фитнеса, а впоследствие си купих и няколко уреда вкъщи.

--------------------
user posted image
PMEmail Poster
Darth Fury
Публикувано на: 09 Jul 2010, 23:46
Quote Post

Prophet of the Dark Side

Потребител # 1329

а така wink.gif а за протеина нищо лошо стига да е качествен иначе пак си става химия diablo.gif

--------------------
user posted image
PMEmail Poster
RRSunknown
Публикувано на: 09 Jul 2010, 23:50
Quote Post

Барон

Потребител # 1141

Някой от вас тренира ли с лостове - набирания, коремни, набирания с широк хват за гръб и т.н.

Ако случайно някой се интересува в казармата на изпита за отличен се изискваха 20 набирания, 100 метра за за 12 секунди и 5000 метра - не помня вече за колко но никой не го избяга освен иван заека който тренираше лека атлетика smile.gif
PM
Darth Fury
Публикувано на: 09 Jul 2010, 23:59
Quote Post

Prophet of the Dark Side

Потребител # 1329

аз помпам на лостове много 20 правя и 100 метра ги правя 5000 не са проблем тичам от 10 000 нагоре diablo.gif а 20 набирания не са ли много оО в казармата трябва да е било доста тежко щото аз 20 правя ама като съм си починал добре , а там ако ви натоварват постоянно нз как сте успели мисля , че 10 набирания са достатъчни diablo.gif иначе на лостовете правя много неща 6-7 упражнения някъде

--------------------
user posted image
PMEmail Poster
RRSunknown
Публикувано на: 10 Jul 2010, 00:04
Quote Post

Барон

Потребител # 1141

Имай предвид че в казармата всички упражнения се правят с кубинките и шубата.
PM
ELDEST
Публикувано на: 10 Jul 2010, 00:05
Quote Post

Паладин на Цитаделата

Потребител # 138

Аз се преместих да тренирам вкъщи от около 6 месеца. Нямам лост за набиране. Преди това правих около 20 набирания с хват (на растоянието на рамената) за бицепс. С една ръка се набирах около 5-6 пъти. Гърбът често ми прави проблеми и на лоста не обичах да го натоварвам много, затова и не се опитвах.

--------------------
user posted image
PMEmail Poster
Darth Fury
Публикувано на: 10 Jul 2010, 00:07
Quote Post

Prophet of the Dark Side

Потребител # 1329

охо biggrin.gif тогава не мога да кажа аз набирания правя от няколко месеца има време докато стигна до истинска сила diablo.gif бравос и на теб тогава , а сега тренираш ли

зли сте ей 20 набирания не са шега работа cool.gif

--------------------
user posted image
PMEmail Poster
ELDEST
Публикувано на: 10 Jul 2010, 00:08
Quote Post

Паладин на Цитаделата

Потребител # 138

На мен бащата ми е говорил, че в казармата понякога са стояли по 2 часа на лоста. Най-малкото са висяли, като се уморят. Показвал ми е снимка, как се превърта отгоре.

--------------------
user posted image
PMEmail Poster
Darth Fury
Публикувано на: 10 Jul 2010, 00:09
Quote Post

Prophet of the Dark Side

Потребител # 1329

Слънце се нарича това аз такива неща не правя ще се убия biggrin.gif diablo.gif

--------------------
user posted image
PMEmail Poster
RRSunknown
Публикувано на: 10 Jul 2010, 00:09
Quote Post

Барон

Потребител # 1141

Сега се сетих как по цял ден правехме кофички - то и без това нямаше какво да се прави по цял ден освен да блъскаш на лостовете и да ядеш smile.gif.

Слънцето е задължително - но трябва да се прави в зала да не се пребиеш в началото преди да знаеш какво правиш.
PM

Topic Options Страници: (13) [1] 2 3 ... последна » Reply to this topicStart new topicStart Poll

Skin "The Secret of Art" © Andrea 2004 :: Site