Страници: (8) 1 2 [3] 4 5 ... последна »  ( Първото ново съобщение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Книги игри?, Някога играли ли сте?Харесват ли ви?
RRSunknown
Публикувано на: 14 Jul 2008, 23:45
Quote Post

Барон

Група: Citadel
Съобщения: 4919
Потребител # 1141
Дата на регистрация: 23-April 08

5 книжка разкрива Елементалиста - магосник който е нещо средно между друид/ шаман и сенчест прийст от WOW.
Разбира се системата му е коренно различна от на останалите. На първо време трябва да си избере от схемата на елементите 1 основен и 2 подчинени. Те са в такава зависимост:
===============ОГЪН

ВЪЗДУХ--------------ТЪМНИНА-----------------ЗЕМЯ

================ВОДА
По тази логика Елементалист специализиран в Огън не може да вземе вода за вторичен елемент, Въздуха не може да вземе Земя. Тъмнината не може да бъде вторичен елемент- или е основен , или не участва.
Елементалиства каства като Заклинателите със точки Мана, разликата обаче е че има отделна маназа всеки от трите си елемента- за основния 3 точки за всеки нов ранг като почва с 3 и с по 1 точка мана за ранг във вторичните. По тази логика на 2 ранг елементалиста може да кастне 6 магии 1 кръг от основния си елемент и по 2 от 1 кръг от вторичните.
Зареждането на маната не става автоматично както при Заклинателя а при извършване на даден ритуал в различен час за всеки елемент. С ритуала се зареждат напълно точките в дадената категория. По тази логика ако елементалист си е използвал всичките въздушни магии преди обяд може да извърши ритуала точно на обяд и да презареди, ако е изразходил огнените си трябва да изчака до другия ден на изгрев. Друго интересно нещо е че има право да зарежда САМО ако всички точки в категорията са свършили.
Една от особеностите е че за да прави магии от даден елемент Елементалиста трябва да разполага с даден предмет който канализира енергията ( и логочно в бой замества нещо което по принцип се носи). Жезъл за земя,Арфа за въздух, епруветка с чиста вода за вода, вулканична скала за огън и Кълбо на тъмнината за тъмнина. Врътката тука е кълбото не се продава никъде и само мналцина знаят как се намира.
Ако човек няма дадените предмети или въобще не може да кастен дадена магия която ги изисква или ги каства с двойна цена на маната.
Магиите са най- разнообразни- от бъфчета, през защита, невидимости и призовавания до директни атааки.
Има обаче няколко особености
1. Има магии които могат да се извършват само на дадено място при определени условия- например светкавицата се каства само ако има буря, корените само ако сме в гора, водната вълна само ако има море или река и т.н. Това води до факта че водния магосник е особено недъгав в пустиня а въздушния в подземие например, където пък владее земята. Тъмнината се прави най добре през ноща
2. Тъмната магия действа СПЕЦИАЛНО- ако някой играе с нея за основна (а тя не може да е вторична) магиите от вторичните елементи действат не както както действат по принцип а по различен начин, това е дадено като описание към всяка магия но в примерно там където се създава плод нормално, във варианта със тъмнина се създава отровни плодове, там където магията е летене , тъмния елементалист я каства на враговете запращайки ги в безтегловност,там къедто огнената магия е временно заслепяване, тъмната версия е постоянно. някои магии са засилени и по полезни но за сметка на това други са прецакващи за кастъра. Рискован бизнес.
PM
RRSunknown
Публикувано на: 15 Jul 2008, 00:54
Quote Post

Барон

Потребител # 1141

И да завърша темата за Драконовите войни, в шестата книга освен че има яко карти на Света Легенда , история, известни персонажи, митове, закони, социални отношения, турнири и не знам още колко други неща има и последния клас - Warlock - няма адекватен превод на български затова ще го оставя Воин магьосник. А той си е точно това в играта - Самурай със магии.
За разлика от воините и убиеца обаче ВМ ( за по кратко) не може да използва всички оръжия както си иска. До 3 ранг има негативи за бой при всяко оръжие. На 3 Ранг има право да си избере 2 групи оръжия в които се специализира от 6 възможни.
те са например 1 група: едноръчни боздугани. 2 група: едноръчни мечове, 3 група: тояги, копия и алебарди, 4 група: двуръчни мечове, 5 група: брадва, 6 група: Лък, 7 група: останалите метателни оръжия, 8 група: тояжка и невъоружен бой.
Когато си използват оръжия от една от двете избрани групи негативни сатистики няма и боя е еквивалентен на всеки воин. Може да се сменят по желание групите но отнема цял месец за респецилазация. Най хубавото за вискокте рангове е меч, после ще напиша защо.
ВМ може да носи пълня броня като рицаря като освен това спокойно си каства магиите без да има шанс да ги сбърка както другите магове в брони.
Колкото и да специализира обаче ВМ винаги е леко по зле от воините по чисти статистики като атака, защита и ловкост.
Магиите му се кастват както на Заклинателя - с мана и точки. За разлика от Заклинателя обаче ВМ печели само по 2 точки мана за всеки ранг - 2 на 1 ранг, 4 на втори и т.н. По тази логика там където Заклинателя каства 4 магии първи ранг ВМ каства само 2.
Точките му се зареждат всеки ден по залез. няколко особености:
1. Времетране на магиите- за разлика от другите видове магове които чекват с два зара шесторки дали магията спира като зацелта трябва да се хвърли 12 което е 2.78 % шанс или другояче казано- пада се веднъж на 36 пъти , докато магиите на ВM се чекват с 20 стенен зар на който трябва да се падне 20 което значи че шанса е 5% или веднъж на 20 пъти (почти два пъти по често отколкото другите магии).
2. ВМ може да кастне 2 магии за един ход , разбира се не каквито си иска а по една таблица с общото условие че са бъфове за самия него.
магиите са доста - по 3-4 във всеки кръг и са както магии за поражения (повечето за време) така и бъфове и призвавания.
ВМ НЕ може да използва или пише скролове, но може да ползва (без да може да прави) отвари и магически предмети както всеки друг клас.
Подобно на воините на 8 ранг и на всеки следващ може да си избере специално умения от един списък.
Преценяване- може да разкрие класа на видян човек и уменията му, това е физически скил , не се влияе от подлъгващи магии но пък се влияе от маскировката на убийците.
Отбиване на стрели- това го имаше в Пътя на тигъра smile.gif, тука действа много ефективно позволявайки да си прилага защитата срещу стрели при положение че по принцип защитата не важи а само факторите като отдалеченост, осветеност и т.н.
Бой със затворени очи- позволява да използва само 50% от накзанията за бой при абсолютен мрак или невидими врагове
Невъоръжен бой- задължително това трябва да е една от специализираните групи. При това условие този скил добавя МНОГО хубави бонуси.
има възможност подобно на мистика да създаде енчантнати предмети. Разликата е че се искат различни умения
Малък енчант на оръжие- позволява +1 оръжия
Малък енчант брони - позволява +1 брони
Ако иска да прави +2 или + 3 предмети трябва да вземе СЪЩИЯ скил 2 или 3 пъти съответно за оръжия и предмети. По тази логика + 3 боздуган може да прави най- малко 10 ранг ВМ.
Майстор на енчанта на оръжия- за да се вземе този скил задължително трябва да има наличие на Малък енчант трето ниво , тоест най- рано на 11 ранг се взема.
Позволява изработка на 3 вида уникални енчанти САМО за мечове- единия добавя щети, втория винаги пробива броните, третия краде живот ( но не кой знае колко).
Майстор на енчанта на брони- за да се вземе трябва да има наличие на малък енчант на брони на 3 ниво което ще рече най - рано на 11 ранг. Позволява 3 уникални енчанта САМО на рицарска броня- най тежката демек. Първия енчант защитава от магии като задавам лимит през който или мага трябва да инвестира много мана да пробие защитата или въобще не цели , втория прави автоматично силата 20 ( а тя най много е 18 по принцип) , третия директно редуцира магическите щети с МНОГО за индиректните атаки.

Има много хляб в класовете опрделено са оригинални.
Утре ще напиша някой ред за сетинга на Легенда и за географията и историята му.

PM
crematory
Публикувано на: 21 Jul 2008, 22:45
Quote Post

Паж
*

Съобщения: 2
Потребител # 1310
Дата на регистрация: 19-July 08

Здравейте

Първо искам да изразя възхищението си от този форум - личи си,че е пипано с много любов и отношение.Аз лично никога не съм се възприемал като просветен към материите които изграждат това общество,но пиша във връзка с една страст която споделям и аз - книгите игри.

Преди няколко месеца започнах да събирам книги-игри.Успях сравнително бързо да намеря повечето заглавия,които ми бяха любими докато издаването на този вид литература беше рентабилно за родните издателски къщи.Но ми остават още малко.Ако случайно някой от аудиторията на този сайт има някое (или някои) от изброените заглавия в запазен вид и е склонен да я продаде,моля нека ми пише на и мейл svejk@abv.bg за да се разберем за попдробностите.

Търся следните книги-игри:

Замъка на таласъмите (ИК Плеяда)
Отмъстителя на Шангри (ИК Плеяда)
Бездната на обречените (ИК Хермес)
Звездолетът скитник (ИК Селекта)
Леговището на Снежната вещица (ИК Селекта)
Градът на крадците (ИК Селекта)
Мечът на самурая (ИК Селекта)
Храмът на ужасите (ИК Селекта)

PMEmail Poster
MasterChief43
Публикувано на: 21 Jul 2008, 22:47
Quote Post

Time Lord

Група: Devil Hunters
Съобщения: 11163
Потребител # 839
Дата на регистрация: 21-December 07

Бърз въпрос: Тъй като възнамерявам да си купя първата книга-гра в близкото бъдеще, има ли нещо, което бихте препоръчали на един новак?

П.П Добре дошъл във форума, crematory! smile.gif

--------------------
user posted image
PMEmail Poster
RRSunknown
Публикувано на: 21 Jul 2008, 22:51
Quote Post

Барон

Потребител # 1141

crematory
Таласъмите едва ли ще намериш някой да ти я продаде- това е класиката все пак, но може да я сканирам и я пусна в нета.
Шангри- не знам откъде може да се намери освн ако не я чопнеш от бибиотеката smile.gif
Останалите може да си ги изтеглиш от интернет без проблем, даже съм обяснил преди 2 страници откъде и как.
Аз разбира се ги имам но едва ли са в запазено състояние- нямат корици smile.gif

Бърз въпрос: Тъй като възнамерявам да си купя първата книга-гра в близкото бъдеще, има ли нещо, което бихте препоръчали на един новак?

изтегли си тези които съм препоръчал в линка- те са най- добрите чужди.
От Българските мога да ти препоръчам твърде много - въпроса е нямам никаква идея откъде би ги купил - все пак това са книги от преди 10 години че и повече.

PM
crematory
Публикувано на: 22 Jul 2008, 13:33
Quote Post

Паж
*

Съобщения: 2
Потребител # 1310
Дата на регистрация: 19-July 08

Привет отново smile.gif

Първо благодаря за бързия и изчерпателен отговор.Забелязах,че темата не е занемарена из архивите на форумът,но не очаквах толкова бърз отговор.

Относно намирането на книги-игри мога да ви кажа,че за три месеца успях да събера 40 заглавия,сред които са "В лабиринта на времето", "Тайната на светещият мъх", "Варварският Бог" (оригиналното издание на ИК Плеяда), цялата поредица за Суперагента на Майндкрайм, "Тъмната страна на земята", "Футболът - тактическа игра", "Сонора", "Професия ченге", "Синът на пустинята", "Завръщането на наследника", "Конникът на апокалипсиса", "Сянката на Сатаната", "Ледено безмълвие", "Вамприте на Флавия (Ловците & Вкусът на кръвта) "Небето ви чака", "Напревара във Формула 1", "Прибив в NBA", поредицата "Кървав меч", преведените части на "Пътя на тигъра" и още книги-игри.При това всички книги са в идеално запазено качество с два-три изключения,които също не са чак толкова зле.Когато започвах да събирам отново книгите си мислех,че трудно ще ги намеря но се оказа,че когато човек търси наистина намирал.Ако се разтърсите из интернет ще намерите,че доста хора продават книги-игри.От тук,от там почти успях да събера каквото търсех.Разбира се остават и книги-игри които мога да купя,харесвали са ми но няма да го направя понеже все пак не искам да се заривам с вещи.

Както вече споменах сега се опитвам да си завърша поредицата за Шангри и тази за Самотния вълк.Иначе бих купил и книги от поредицата "Битки безброй" или пък поредицата за Хлапето.

"Замъка на таласъмите" също съм я намерил (и купил) но просто не е в идеално качество.И понеже към тази книга питая особен сантимент продължавам да я търся в максимално добро качество.

А съветът ми относно човека който иска да си купи първата книга-игра е да ли е наясно какъв стил би искал да е играта.Защото разнообразието е голямо.Но както вече споменах за да си купиш книга-игра трябва да търсиш хора които продават из интернет.Другият начин са антикварните магазини,но и там не е особено сигурно.

поздрави на всички smile.gif
PMEmail Poster
RRSunknown
Публикувано на: 22 Jul 2008, 13:48
Quote Post

Барон

Потребител # 1141

Самотния вълк я има ЦЯЛАТА поредица на този сайт:
http://www.projectaon.org/en/Main/Home
от тук може да изтеглиш всичките наведнъж и ще се четат като интернет сайт.
На български май- само 2-3 издадоха.
Fighting fantasy ги има всичките в арената като e-book колекция.( на английски са)

Аз също ги имам но нямат корици моите части- по едно време ги използвах за обложки на дискове smile.gif.
Ако имаш принтер спокойно може да си ги принтираш.

PM
Jack1600
Публикувано на: 23 Jul 2008, 14:33
Quote Post

Паладин на Цитаделата

Група: Pirates of the Caribbean
Съобщения: 2727
Потребител # 504
Дата на регистрация: 30-July 07

QUOTE (MasterChief43 @ 21 Jul 2008, 21:47)

Аз ти предлагам да започнеш с Колин Уолъмбъри (Любомир Николов) че него поне го има в нета и на мен преди като преглеждах книгите-игри ми хареса доста. wink.gif

--------------------
Hello, I am the Doctor.
user posted image
PMUsers Website
MasterChief43
Публикувано на: 23 Jul 2008, 14:35
Quote Post

Time Lord

Група: Devil Hunters
Съобщения: 11163
Потребител # 839
Дата на регистрация: 21-December 07

Мерси за съветите. smile.gif

--------------------
user posted image
PMEmail Poster
Infinity
Публикувано на: 23 Jul 2008, 22:39
Quote Post

Гвардеец

Съобщения: 348
Потребител # 1305
Дата на регистрация: 16-July 08

Брат ми, когато беше на около 7-8 години беше луд по тях...Имаше едни картички, режеше си ги внимателно, лепеше, рисуваше карти лелее...Ама къде отидоха тези книжки един Бог знае....

--------------------
user posted image
PMEmail Poster
RRSunknown
Публикувано на: 23 Jul 2008, 23:02
Quote Post

Барон

Потребител # 1141

QUOTE (Infinity @ 23 Jul 2008, 21:39)
Брат ми, когато беше на около 7-8 години беше луд по тях...Имаше едни картички, режеше си ги внимателно, лепеше, рисуваше карти лелее...Ама къде отидоха тези книжки един Бог знае....

това с рязането не са книги- игри а разни опити за board game които закопаха жанра тотално.
PM
Infinity
Публикувано на: 23 Jul 2008, 23:44
Quote Post

Гвардеец

Съобщения: 348
Потребител # 1305
Дата на регистрация: 16-July 08

Ох съжалявам объркала съм се...Той брат ми ми беше внушил, че са такива и явно съм останала с такова впечатление huh.gif

--------------------
user posted image
PMEmail Poster
LaRa CrOfT
Публикувано на: 14 Aug 2008, 22:58
Quote Post

Барон

Съобщения: 3360
Потребител # 1325
Дата на регистрация: 28-July 08

Много як стил са книгите-игри!!! smile.gif

--------------------
user posted image
PMEmail Poster
Dragon_Lady
  Публикувано на: 15 Aug 2008, 09:40
Quote Post

Паладин на Цитаделата

Група: Dragon Riders
Съобщения: 2662
Потребител # 560
Дата на регистрация: 27-August 07

Аз преди време четох една... Беше от не много известен автор, но ми хареса.Забавно беше да я прочета от край до край, но не си спомням как беше името... Та книгите-игри наистина са много готини и ти раздвижват логическото мислене...

--------------------
When I'm 80 years old and sitting in my rocking chair, I'll be reading Harry Potter.
And my family will say to me, "After all this time?" And I will say,
"Always."
~Alan Rickman

user posted image
PMEmail Poster
LaRa CrOfT
Публикувано на: 15 Aug 2008, 18:06
Quote Post

Барон

Съобщения: 3360
Потребител # 1325
Дата на регистрация: 28-July 08

Най-любимата ми е "Барон Муш-мурок"-ама не съм сигурна дали е барон.... smile.gif rolleyes.gif

--------------------
user posted image
PMEmail Poster

Topic Options Страници: (8) 1 2 [3] 4 5 ... последна » Reply to this topicStart new topicStart Poll

Skin "The Secret of Art" © Andrea 2004 :: Site