Страници: (4) [1] 2 3 ... последна »  ( Първото ново съобщение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Съкровището на сребърното езеро, Карл Май
Morlot
  Публикувано на: 06 Dec 2007, 16:06
Quote Post

24 Кадара в секунда

Група: Citadel
Съобщения: 693
Потребител # 209
Дата на регистрация: 8-March 07

Когато стане въпрос за приключенска литература едно от имената, което изникват в съзнанието ми е Карл Май. Този немски писател е успял, доста увлекателно, да опише живота на "Новият континент", или иначе казано "дивия Запад". В "съкровището на сребърното езеро" се разказва за няколко велики "Уестмани", които се впускат в невероятни приключения в търсене на тайнствено идианско съкровище. Осеяна с колоритни персонажи и големи опасности, преплетени с добродетелни герои тази книга е една от класиките в приключенската литература. Това е роман, който си струва да бъде прочетен, дори и от най - големият противник на жанра, тъй като в нея по изключителен начин са описани любов, приятелство, предателство...

--------------------
user posted image
PMEmail Poster
The Betrayer
Публикувано на: 11 Dec 2007, 16:15
Quote Post

Паж
*

Съобщения: 29
Потребител # 803
Дата на регистрация: 10-December 07

Knigata e strahotna. 4el sam q predi edna godina i mnogo mi haresa. Vyob6te "vinetu" e edna ot lubimite mi knigi

--------------------
In the sheltering shade of the forsest
caling, calming silence
acompanied only be the full moon
howling of night wolf
and the path under my bare feet
the elvenpath.
PMEmail Poster
petri4kov
Публикувано на: 19 Jun 2008, 22:02
Quote Post

Рицар

Съобщения: 1490
Потребител # 1176
Дата на регистрация: 12-May 08

Чел съм всички книги за винету и са едни от любимите ми. Карл Май е ненадминат в приключенската литература!

--------------------
user posted image
PMEmail PosterUsers Website
sesilia
Публикувано на: 20 Jun 2008, 23:41
Quote Post

Гвардеец

Съобщения: 557
Потребител # 1186
Дата на регистрация: 17-May 08

Емилио Салгари също има незабравими неща.

--------------------
user posted image
PMEmail Poster
harrypoter2
Публикувано на: 03 Jul 2008, 19:57
Quote Post

Паж
*

Група: Banned
Съобщения: 2
Потребител # 1286
Дата на регистрация: 3-July 08

wink.gif wink.gif wink.gif wink.gif supersko,iskam samo da kaja mnoo pozdravi na edna fr,kriskata
PMEmail Poster
Arsene Lupin
Публикувано на: 03 Nov 2008, 22:30
Quote Post

Паж
*

Съобщения: 40
Потребител # 1475
Дата на регистрация: 30-October 08

Не случайно Карл Май е един от любимите ми автори. За разлика от повечето творци неговите творби са пълни с действие, което по никакъв начин не си пречи с богатите описания, които изпълват всяка една от неговите книги. Прави сте за Дивия Запад, но под перото на Карл Май са произлезли също така и не един или два шедьовъра, свързани с Ориента. На любителите му препоръчвам "Преследване през Ориента", както и "Детелиновият лист". smile.gif

--------------------
"Предпочитам невъзможното, което убеждава, пред реалното, което звучи неубедително"

[COLOR=red] http://s5.bg.bitefight.org/c.php?uid=106661[SIZE=7]
PMEmail Poster
lubimoto
Публикувано на: 02 Dec 2008, 21:16
Quote Post

Паж
*

Съобщения: 33
Потребител # 1484
Дата на регистрация: 5-November 08

Къде сте намерили "Преследване в Ориента"?. Вече повече от 20 г. чета Карл Май и никога не престава да ми е интресно и весело с неговите герои. Даже преди 2 дни препрочетох "Винету" 2. Мислех да си сваля немските филми от поредицата за "Винету", но ме домързя. Някой гледал ли ги е ?
PMEmail Poster
Darth Sparhawk
Публикувано на: 02 Dec 2008, 21:26
Quote Post

The Prime

Група: Sith
Съобщения: 55185
Потребител # 2
Дата на регистрация: 10-October 06

За жалост филмите са далеч от книгите и като сюжет и като качество. Иначе Карл Май е великолепен автор.

--------------------
user posted image
www.citadelata.com - Българският сайт за фентъзи и фантастика
lubimoto
Публикувано на: 02 Dec 2008, 21:35
Quote Post

Паж
*

Потребител # 1484

Значи подсъзнателно съм била права. Мерси! Лошото е че сигурно никой вече няма да ги филмира отново.
PMEmail Poster
Darth Sparhawk
Публикувано на: 02 Dec 2008, 21:42
Quote Post

The Prime

Потребител # 2

кой знае... днес уестърна като, че ли е загинал като жанр, но кой знае дали няма някой ден да се изправи като феникс от пепелта.

--------------------
user posted image
Arsene Lupin
Публикувано на: 03 Dec 2008, 11:27
Quote Post

Паж
*

Потребител # 1475

Така откъде имам "Преследване през Ориента". Тази поредица почива в библиотеката ми още от времето, когато баща ми е бил на моята възраст, така, че не мога да кажа от къде и как се е сдобил с нея. Колкото до филмите гледал съм няколко от тях, с участието на Гойко Митич. Филмите не са лоши, дори бих казал интересни, до колкото е могло да бъдат направени през ранните стъпки на киното. Ако се гледат, няма да си загубиш времето, а ако не ги гледаш, няма голямо значение. wink.gif

--------------------
"Предпочитам невъзможното, което убеждава, пред реалното, което звучи неубедително"

PMEmail Poster
lubimoto
Публикувано на: 04 Dec 2008, 00:08
Quote Post

Паж
*

Потребител # 1484

Снощи пак си четох за Парано, за моите 37 год. може да е смешно, но това ми харесва. Сигурно трабва да се върна към старото ми хоби-обикаляне на пунктове за вторични суровини и сергии за книги-втора употреба. За съжаление вече, нямам това време. Ще търся по познати. Знаете ли коя книга, не е свързана с Карл Май,прочетох с 20 г. закъснение -"Томек при изворите на Амазонка" от Алфред Шклярски??? Във великото списание "Дъга" имаше откъси от книгата "Томек по военната пътека"/. Много рядко или почти никога съм виждала книги от поредицата за "Томек", а тя си струва.
А за приключенията на Олд Шетърхенд в Ориета,винаги съм чувала,сам от книгите на Карл Май/дано някой ден ги допрочета/.
Сигурно все пак, ще си сваля филмите, когато имав време-но за мен образа на Винету е свързан с Пиер Брис. Четохте ли 4-та част на "Винету"?
PMEmail Poster
lubimoto
Публикувано на: 04 Dec 2008, 00:21
Quote Post

Паж
*

Потребител # 1484

Забравих да допълня, тук можем да си изказваме мнението за книгите, които сме чели! Благодаря! На всички!
PMEmail Poster
Darth Sparhawk
Публикувано на: 04 Dec 2008, 00:44
Quote Post

The Prime

Потребител # 2

Каза, че си фен на книгите-игри! Аз намерих огромна колекция на английски!

--------------------
user posted image
Arsene Lupin
Публикувано на: 04 Dec 2008, 11:44
Quote Post

Паж
*

Потребител # 1475

След като се интересувате от такава тематика ви препоръчвам да прочетете и "Ловецът на елени" от Джеймс Купър и "По ловните пътеки" от Габор Молнар

--------------------

PMEmail Poster

Topic Options Страници: (4) [1] 2 3 ... последна » Reply to this topicStart new topicStart Poll

Skin "The Secret of Art" © Andrea 2004 :: Site