Страници: (4) « първа ... 2 3 [4]   ( Първото ново съобщение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Дан Браун
The God of tears
Публикувано на: 27 May 2013, 13:58
Quote Post

Херцог

Група: Moon's Children
Съобщения: 9701
Потребител # 1510
Дата на регистрация: 20-November 08

QUOTE (belvito_86 @ 26 May 2013, 23:27)
Между другото и при мен първата книга беше Шифъра,но за разлика от теб аз го исках много.Бях се запалил след превъртането на първата част на Assassin creed,която ме запали по конспирации и тайни общества-тамплиери,асасини и др.Беше въпрос на време да стигна до Шифъра и след него нямах спирка с Браун

Аз Assassin creed го открих след Браун tongue.gif
Страхотна поредица, иначе, а Black Flag също изглежда отлично wink.gif

--------------------
user posted image
PMEmail PosterUsers WebsiteYahoo
geishata
Публикувано на: 27 May 2013, 14:07
Quote Post

Барон

Съобщения: 3010
Потребител # 2666
Дата на регистрация: 1-December 10

Аз разбира се ще си купя "Ад" тъй като имам всички романи на Дан Браун (не че са толкова много де) wink.gif и като цяло ми е приятно да го чета. Не колкото Ролинс,Райли,Егеланд или Даниъл Силва но и Браун става. До момента "Ангели и демони" е може би най-добрата му книга.Тя,и Шифърът.Филмите въпреки участието на Том Ханкс когото много уважавам,не ми допаднаха особено.
А "Метеоритът" често казано съм я чела с мъка..хич не можа да ме грабне.

--------------------
user posted image
PM
The God of tears
Публикувано на: 27 May 2013, 14:15
Quote Post

Херцог

Потребител # 1510

QUOTE (geishata @ 27 May 2013, 14:07)

"Метеоритът", честно казано, не беше толкова зле, но е доста под нивото на останалите книги на Браун - всъщност е сравнително слаба и за жанра изобщо. Така че не се учудвам, че не ти е допаднала - на мен също, въпреки че чинно си я изчетох (мразя да зарязвам нещо - книга, филм или абсолютно каквото и да е), без да му дам шанс докрай.

--------------------
user posted image
belvito_86
Публикувано на: 27 May 2013, 14:16
Quote Post

Барон

Група: Dragon Riders
Съобщения: 4320
Потребител # 3660
Дата на регистрация: 23-November 12

QUOTE (geishata @ 27 May 2013, 14:07)
Аз разбира се ще си купя "Ад" тъй като имам всички романи на Дан Браун (не че са толкова много де) wink.gif и като цяло ми е приятно да го чета. Не колкото Ролинс,Райли,Егеланд или Даниъл Силва но и Браун става. До момента "Ангели и демони" е може би най-добрата му книга.Тя,и Шифърът.Филмите въпреки участието на Том Ханкс когото много уважавам,не ми допаднаха особено.

Май Метеора само на мен ми е харесал smile.gif мойта класация общо взето е:
1.Изгубения символ
2.Шестото клеймо
3.Шифърът на леонардо
4.Метероитът
5.Цифрова крепост
като последната седи на доста голямо разстояние от останалите
Иначи въпреки,че от скоро чета Ролинс,и на мен мисля ми харесва повече.По-увлекателен и четивен е.А след Амазония и Кръвта на сатаната ми стана направо незаменим.Общо взего и двамата автори ми спадат в топ 10,наред с Реймънд Фийст,Агата Кристи,Стивън Кинг,Толкин,Мартин,Гришам,Пузо и др.

--------------------
user posted image
PMEmail Poster
The God of tears
Публикувано на: 27 May 2013, 14:18
Quote Post

Херцог

Потребител # 1510

QUOTE (belvito_86 @ 27 May 2013, 14:16)
Иначи въпреки,че от скоро чета Ролинс,и на мен мисля ми харесва повече.По-увлекателен и четивен е.А след Амазония и Кръвта на сатаната ми стана направо незаменим.Общо взего и двамата автори ми спадат в топ 10,наред с Реймънд Фийст,Агата Кристи,Стивън Кинг,Толкин,Мартин,Гришам,Пузо и др.

Чел ли си Матю Райли? - Ето това е чист екшън, без почти нищо друго. Един от най-забавните и отпускащи автори в жанра.

--------------------
user posted image
geishata
Публикувано на: 27 May 2013, 14:23
Quote Post

Барон

Потребител # 2666

"Метеоритът" на доста хора не допада,поне тези с които съм говорила и са го чели.
"Цифрова крепост" не беше толкова зле,но отново не успя да ме впечатли. Общо взето сюжета във всички книги на Браун е един и същ.

П.П. Райли е много луд..в добрия смисъл разбира се. tongue.gif При него скука няма.

--------------------
user posted image
PM
The God of tears
Публикувано на: 27 May 2013, 14:26
Quote Post

Херцог

Потребител # 1510

QUOTE (geishata @ 27 May 2013, 14:23)
"Метеоритът" на доста хора не допада,поне тези с които съм говорила и са го чели.
"Цифрова крепост" не беше толкова зле,но отново не успя да ме впечатли. Общо взето сюжета във всички книги на Браун е един и същ.

П.П. Райли е много луд..в добрия смисъл разбира се. tongue.gif При него скука няма.

Това, че сюжетите на Браун са си подобни - е, да, това си е ясно. Иначе стилът му е добър.
"Цифрова крепост" не беше зле, но има и далеч, далеч по-добри книги в жанра.

П.П. Райли е велик! biggrin.gif
След Ролинс, де... wink.gif

--------------------
user posted image
belvito_86
Публикувано на: 27 May 2013, 14:40
Quote Post

Барон

Потребител # 3660

QUOTE (The God of tears @ 27 May 2013, 14:26)
QUOTE (geishata @ 27 May 2013, 14:23)

П.П. Райли е много луд..в добрия смисъл разбира се. tongue.gif  При него скука няма.

Това, че сюжетите на Браун са си подобни - е, да, това си е ясно. Иначе стилът му е добър.
"Цифрова крепост" не беше зле, но има и далеч, далеч по-добри книги в жанра.

П.П. Райли е велик! biggrin.gif
След Ролинс, де... wink.gif

Не съм го чил Райли,но ми го препорахте вие двамата.В списъка за четене е smile.gif Храмът на инките стои на първо място и после трилогията дето започва със Седемте чудеса
Иначе на вас цифровата крепост повече ли ви харесва от метеора?

--------------------
user posted image
PMEmail Poster
The God of tears
Публикувано на: 27 May 2013, 14:45
Quote Post

Херцог

Потребител # 1510

Бе те и двете не ми допадат особено, но ако трябва да избирам между "Цифрова крепост" и "Метеоритът" - избирам "Метеоритът" tongue.gif

--------------------
user posted image
geishata
Публикувано на: 27 May 2013, 14:47
Quote Post

Барон

Потребител # 2666

QUOTE (belvito_86 @ 27 May 2013, 14:40)

На мен лично "Цифровата крепост" ми допадна повече. Междудругото,Метеоритът започва доста интересно и обещаващо,поне за мен и те подлъгва,че и нататък е същото.Но пък какво толкова,не е най-добрата работа на Браун но всичко е въпрос на вкус.

Белвито,мисля,че Райли ще ти допадне много! Когато ти остане време му хвърли едно око. wink.gif Особено романите за Плашилото за убийствени..

--------------------
user posted image
PM
belvito_86
Публикувано на: 27 May 2013, 18:01
Quote Post

Барон

Потребител # 3660

QUOTE (geishata @ 27 May 2013, 14:47)
QUOTE (belvito_86 @ 27 May 2013, 14:40)

На мен лично "Цифровата крепост" ми допадна повече. Междудругото,Метеоритът започва доста интересно и обещаващо,поне за мен и те подлъгва,че и нататък е същото.Но пък какво толкова,не е най-добрата работа на Браун но всичко е въпрос на вкус.

Белвито,мисля,че Райли ще ти допадне много! Когато ти остане време му хвърли едно око. wink.gif Особено романите за Плашилото за убийствени..

Ще му хвърля задължително smile.gif в списъка ми седи smile.gif

--------------------
user posted image
PMEmail Poster
Katerina
Публикувано на: 14 Jul 2013, 15:47
Quote Post

Паж
*

Група: Citadel
Съобщения: 61
Потребител # 1456
Дата на регистрация: 22-October 08

Искам да попитам като цяло какви са ви впечатленията от новата книга "Ад". Принципно съм му фенка на Браун, но помня, че като излезе "Изгубеният символ" доста хора не бяха особено очаровани(въпреки, че на мен ми се стори добър роман). Сега се чудя какво мислят за новата му книга?...
PMEmail Poster
The God of tears
Публикувано на: 14 Jul 2013, 18:38
Quote Post

Херцог

Потребител # 1510

QUOTE (Katerina @ 14 Jul 2013, 15:47)
Искам да попитам като цяло какви са ви впечатленията от новата книга "Ад". Принципно съм му фенка на Браун, но помня, че като излезе "Изгубеният символ" доста хора не бяха особено очаровани(въпреки, че на мен ми се стори добър роман). Сега се чудя какво мислят за новата му книга?...

Не знам, на мен лично "Изгубеният символ" ми хареса най-много от цялата серия като излезе. Но "Ад" е някак по-различна от предните му книги - това не я прави по-лоша, на мен ми хареса. Приятен трилър, какъвто всъщност и очаквах.

С други думи - зависи Katerina, какво очаква човек от "Ад". Ако очаква ровене в Църквата и тайни общества като в Шифъра, няма да ги намери, или поне в не толкова голям мащаб. Сега на прицел е Данте и това само по себе си предполага различен подход към историята. Както и да е, издрънках една камара дума, но основното е, че лично аз съм доволен от книгата wink.gif

--------------------
user posted image
Katerina
Публикувано на: 14 Jul 2013, 19:17
Quote Post

Паж
*

Група: Citadel
Съобщения: 61
Потребител # 1456
Дата на регистрация: 22-October 08

Благодаря за мнението ти. tongue.gif Аз смятах така или иначе да си я прочета, но исках и да чуя някое чуждо мнение, нещо евентуално като настройка да получа преди да я започна. Интересно ще ми е да прочета как е включил Данте, като цяло харесвам начина му на писане и дори съм се впечатлявала как успява да омеси реални факти с изсмислица.
Няма и да е зле да си поприпомня и Изгубеният символ, доста време мина и съм я позабравила. biggrin.gif
PMEmail Poster
belvito_86
Публикувано на: 15 Jul 2013, 09:53
Quote Post

Барон

Потребител # 3660

QUOTE (Katerina @ 14 Jul 2013, 19:17)
Благодаря за мнението ти. tongue.gif Аз смятах така или иначе да си я прочета, но исках и да чуя някое чуждо мнение, нещо евентуално като настройка да получа преди да я започна. Интересно ще ми е да прочета как е включил Данте, като цяло харесвам начина му на писане и дори съм се впечатлявала как успява да омеси реални факти с изсмислица.
Няма и да е зле да си поприпомня и Изгубеният символ, доста време мина и съм я позабравила. biggrin.gif

Изгубения символ е много силна книга,Ад още не съм стигнал да я прочета,но четох коментари и имам книгаа и така прелистих набързо и на мен ми се струва невероятна.....

--------------------
user posted image
PMEmail Poster

Topic Options Страници: (4) « първа ... 2 3 [4]  Reply to this topicStart new topicStart Poll

Skin "The Secret of Art" © Andrea 2004 :: Site