Страници: (81) « първа ... 79 80 [81]   ( Първото ново съобщение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Колелото на времето
the machine
Публикувано на: 05 Dec 2015, 21:55
Quote Post

Скуайър
**

Група: Citadel
Съобщения: 206
Потребител # 3716
Дата на регистрация: 30-January 13

Тази година реших да наваксам един от многобройните си пропуски в кариерата си на фентъзи читател. От доста време се канех и получавах критики отляво и отдясно, че не съм прочел "Колелото на времето". И ето че през юни тази година сторих решителната стъпка - отидох до градската библиотека и грабнах първите три тома от поредицата.
Още същият ден ми се предостави възможността да се запозная отблизо с героите, чиито имена вече ми бяха познати от приятели и близки, с които сме си говорили за книги. И поредицата ми се стори толкова приказна и увлекателна, че не се усетих как свърших първите три тома и отидох за следващите.
Признавам обаче че по една или друга причина четвъртия том "Силата на сянката" ми бе доста тегав след иначе доброто му начало. Не знам, може и да се дължи на факта, че се преситих със стила на Джордан, след бързото изчитане на около 2000 негови страници.
"Небесният огън" прочетох доста по-бързо и ми бе по-интересен, като няма да споделям в какво точно, за да няма спойлери. За съжаление не мога да кажа същото за следващата книга, която ме измъчи изключително. Явно е трябвало да си направя "почивка" с други по-неангажиращи четива, но горях от нетърпение да разбера какво ще се случи по-нататък, така че я разгръщах с известна доза отегчение, компенсирана за щастие от неочаквания и бурен край на книгата. "Корона от мечове", седмата книга, изчетох на един дъх.
В момента съм на финала на "Пътят на кинжала" и разбирам по-добре от всякога защо поредицата е издигната в култ от фентъзи читателите.

--------------------
user posted image
PMEmail Poster

Topic Options Страници: (81) « първа ... 79 80 [81]  Reply to this topicStart new topicStart Poll

Skin "The Secret of Art" © Andrea 2004 :: Site