Страници: (791) « първа ... 789 790 [791]   ( Първото ново съобщение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Какво четете в момента?
Arvandor
Публикувано на: 09 Jun 2016, 02:56
Quote Post

Chaos Sorcerer

Група: Citadel
Съобщения: 6113
Потребител # 2814
Дата на регистрация: 16-March 11

ХАХАХАХАХА! Страхотни сте! Сега си спомних какво обичах във форума. Макар и да съм в крайна степен несъгласен и с двама ви, просто обожавам да чета глупостите ви.

--------------------
user posted image

Change is inevitable
The dark gods have been welcoming towards me, surely I am not in cruel fate - striving to understand all things...
PMEmail Poster
Спартак
Публикувано на: 09 Jun 2016, 07:51
Quote Post

God of the Arena

Съобщения: 1476
Потребител # 3971
Дата на регистрация: 21-December 13

QUOTE (Arvandor @ 09 Jun 2016, 02:56)
ХАХАХАХАХА! Страхотни сте! Сега си спомних какво обичах във форума. Макар и да съм в крайна степен несъгласен и с двама ви, просто обожавам да чета глупостите ви.

И аз съм в observe групата. laugh.gif

--------------------
user posted image
Blood makes you related. But... loyalty makes you family.
PMEmail Poster
The God of tears
Публикувано на: 09 Jun 2016, 12:21
Quote Post

Херцог

Група: Moon's Children
Съобщения: 9701
Потребител # 1510
Дата на регистрация: 20-November 08

QUOTE (Спартак @ 09 Jun 2016, 07:51)
QUOTE (Arvandor @ 09 Jun 2016, 02:56)

И аз съм в observe групата. laugh.gif

biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif Няма какво да наблюдавате повече, аз приключих biggrin.gif biggrin.gif tongue.gif tongue.gif

Arvandor, не твърдя, че съм сто процента прав за нищо. Но когато някой упорито се опитва да ме убеди, че ЕДИНСТВЕНО ТОЙ е правият, а АЗ греша (при положение, че накрая може да се окаже, че и двамата имаме право по една или друга точка)... това не мога да го търпя. За глупостите - пич, аз си дрънкам глупости постоянно, не си ли свикнал? tongue.gif

--------------------
user posted image
PMEmail PosterUsers WebsiteYahoo
Arvandor
Публикувано на: 09 Jun 2016, 15:33
Quote Post

Chaos Sorcerer

Съобщения: 6113
Потребител # 2814
Дата на регистрация: 16-March 11

Аз за това обичам форума.

--------------------
user posted image

Change is inevitable
The dark gods have been welcoming towards me, surely I am not in cruel fate - striving to understand all things...
PMEmail Poster
Darth Sparhawk
Публикувано на: 12 Jun 2016, 12:42
Quote Post

The Prime

Група: Sith
Съобщения: 55185
Потребител # 2
Дата на регистрация: 10-October 06

"Какво четете в момента?"
Това е темата, в която пишем smile.gif Да поясня - предполага се, че обсъждаме прочетените книги. Не дали да сме патриоти или не. Нито дали да сме политкоректни или не. Лично аз смятам, че и крайно леви, и крайно десни са двете страни на една и съща монета - хора, които по същество искат всички да мислят като тях, кое е редно, кое не, кое трябва, кое не. През годините съм виждал крайна примери и от двете страни и изводът ми е, че не искам да имам нищо общо нито с едните, нито с другите. И за протокола - в Бог вярвам, в религиите не толкова. България - страната я обичам, държавата хич.
А за Бранимир, който отвори темата, Пала, всички знаем, че ти като прочетеш сексуален акт или детайлно насилие крещиш анатема. Що се мъчиш да се занимаваш с творчеството на човека, който си е хард хорър? Иначе в по-късните му книги пише за България. И аз пиша за герои в България. Ама не всеки обича. Всеки писател има личен избор да реши за какви герои от коя страна да пише. Никой няма право да му налага обратното от политически съображения.
Иначе по самата тема - аз си препрочитам любими неща от Х.Ф. Лъвкрафт - "Подводният храм", "Сянка над Инсмут", смятам да си припомня и "Цветът от космоса" smile.gif

--------------------
user posted image
www.citadelata.com - Българският сайт за фентъзи и фантастика
PMEmail PosterUsers Website
Спартак
Публикувано на: 12 Jun 2016, 14:31
Quote Post

God of the Arena

Потребител # 3971

Ако религиозни спорове са нужни, за да посъживят форума, що пък не?

--------------------
user posted image
PMEmail Poster
The God of tears
Публикувано на: 12 Jun 2016, 17:03
Quote Post

Херцог

Група: Moon's Children
Съобщения: 9701
Потребител # 1510
Дата на регистрация: 20-November 08

QUOTE (Спартак @ 12 Jun 2016, 14:31)
Ако религиозни спорове са нужни, за да посъживят форума, що пък не?

Не, всъщност. Нямаше никакъв смисъл от целия този безсмислен спор. Нито това беше точната тема да го водим - когато направих първия си рязък коментар изобщо нямах намерение да продължавам със спорове (не обичам да споря - или си на моето мнение, или не си. Това е. Не насилвам никого, дори и когато всъщност звуча точно така (това ми е защото не винаги успявам да обясня нещата както трябва). Нито един от двамата спорещи няма да си промени мнението по въпросите в скоро време, така че нека оставим нещата така. По принцип рядко "изпушвам" така, но винаги има момент, в който чашата прелива и ставам може би твърде рязък (не се случва често, в този форум не ми се беше случвало никога - Спар ми е свидетел, че по принцип съм ужасно толерантен човек). Но станалото станало, не се отричам от думите си горе. Няма значение и без това.
Спар, прав си по принцип. За религията специално - религиите са най-безсмисленото нещо на света. Що се отнася до вярата в Бог (да, "вярата", не "религията" - те не са едно и също) - всеки има право на избор, живеем в свободен свят wink.gif "Левите" и "десните" - аз съм неутрален в по-голямата си част, или поне се опитвам. И от двете страни има крайни фанатици, а аз фанатиците от всякакъв вид ненавиждам, консервативните типове също, може би защото винаги съм имал способността да приемам всичко чуждо и то без страх от каквото и да е, не и докато не ми бъде показано обратното. Не съм и хейтър в повечето ситуации - ненавиждам малко неща - фанатици, женомразци, политици, хейтъри, тролове, ксенофоби и отново политици. Не е много като седнем да ги броим. Но за сметка на това пък винаги съм на страната, на която чувствам, че трябва да бъда, според личния ми опит и знания.
България - е, държавата ненавиждам, страната ми е безразлична, но това си е мое мнение, да не се повтарям и да не възраждам наново ненужни спорове - всеки си има идеали и всеки има мнение.

Както и да е, да свършваме.
По темата - реших да карам Фийст отново от самото начало та чак до края, та почнах "Магьосник". И да се надяваме да сме приключили завинаги (или поне за дълго време) тия глупости тук.

П.П. Спар, съжалявам за цялата тая ситуация, не трябваше да позволявам да бъда изваден от нерви. Предполагам, че няма да има втора подобна - и без това (за съжаление) все по-рядко влизам във форума в последните години.

--------------------
user posted image
PMEmail PosterUsers WebsiteYahoo
Tyrion
Публикувано на: 12 Jun 2016, 17:41
Quote Post

Паладин на Цитаделата

Група: Dragon Riders
Съобщения: 2808
Потребител # 3680
Дата на регистрация: 22-December 12

QUOTE (The God of tears @ 12 Jun 2016, 17:03)
и без това (за съжаление) все по-рядко влизам във форума в последните години.

We all do, unfortunatelly....

Наскоро свърших Prospero Burns от The Horus Heresy, в момента баш нищо не чета обаче.

--------------------
user posted image
PMEmail Poster
Спартак
Публикувано на: 12 Jun 2016, 17:46
Quote Post

God of the Arena

Потребител # 3971

Аз имах предвид за спорта бе, Год, не за караницата. И не спорех на страната на Палата, аз просто ей тей. biggrin.gif

Иначе... Ох, направо ме е срам да кажа как още не съм свършил "Пътят на кралете". Отначало просто ми беше много зорна с тоя извънземен свят и всичко. Сега и свикнах и онзи ден бая почетох и малко ми остава. Но така и, хм, така и не харесах тия герои много-много. Освен Далинар де. Той ми хареса. Но ми се струва, че героите на Сандърсън му куцат за сметка на уърлдбилдинга, който му е overwhelming. Абъркромби ми се чете пак обаче.

--------------------
user posted image
PMEmail Poster
Darth Sparhawk
Публикувано на: 12 Jun 2016, 19:23
Quote Post

The Prime

Потребител # 2

аз не обичам религиозни спорове, тъй като това е тема, в която няма как някой да не се почувства засегнат от другата страна. като цяло досега форумът винаги е бил свободен както от борци за социална правда, така и от крайнодесни и предпочитам така и да остане. По-добре да няма съобщения, отколкото да има политически такива. И понеже аз съм собственика на сайта, моята дума е закон в случая. Ако на някой не му харесва - достатъчно сайтове има и за едните, и за другите виждания. То ако седне всеки да изброява кого мрази, както Влади направи краят му няма да се види никога. Аз примерно съм с умерено консервативни виждания и мразя SJWs повече от типовете, които Влади изброи, но не съм седнал да си натрапвам директно вижданията, макар че неговото мнение ми се вижда не по-малко хейтърско от това на Палата, просто по-дискретно изразено. Някога само се случва да не харесам нещо заради очевидна политическа agenda. Но това е едно - директните political screeches са съвсем друго.

Това съобщение е било редактирано от Darth Sparhawk на 12 Jun 2016, 19:25

--------------------
user posted image
Спартак
Публикувано на: 12 Jun 2016, 21:02
Quote Post

God of the Arena

Потребител # 3971

SJW... Принципно водя се толерантен, обаче много се дразня като ни натрапват някои неща по филми и литература, повлияни от някакви политически такива agend-и. Като феминизма по филмите, личи колко е самоцелно. Така и не се научиха хората, че силен женски герой означава добре изграден такъв, а не да е... Ъх, примерът е ясен - Рей срещу Кайло Рен. Но alright, don't sweat it.

--------------------
user posted image
PMEmail Poster
Darth Sparhawk
Публикувано на: 12 Jun 2016, 22:47
Quote Post

The Prime

Потребител # 2

напълно съм съгласен с теб, но да не излизаме оф топик

--------------------
user posted image

Topic Options Страници: (791) « първа ... 789 790 [791]  Reply to this topicStart new topicStart Poll

Skin "The Secret of Art" © Andrea 2004 :: Site