Страници: (7) 1 [2] 3 4 ... последна »  ( Първото ново съобщение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> JEDI vs. SITH, Епичната битка
Milon_Light
Публикувано на: 02 Mar 2011, 15:27
Quote Post

The Mystic Warrior

Група: Citadel
Съобщения: 1494
Потребител # 2686
Дата на регистрация: 23-December 10

QUOTE (Darth Sparhawk @ 02 Mar 2011, 08:43)
факт е, че джедаите са нетолерантни към ситския орден wink.gif

Ами то и обратното е верно,ама джедаите не са направили звезда на смъртта и да управляват чрез срахопочитание и терор.

П.П.То малко ситската работа стана бий ма обичам та wink.gif tongue.gif

--------------------
user posted image

ВСИЧКО КОЕТО НЕ НИ УБИВА НИ ПРАВИ ПО-СИЛНИ
PM
Darth Sparhawk
Публикувано на: 02 Mar 2011, 15:57
Quote Post

The Prime

Група: Sith
Съобщения: 55185
Потребител # 2
Дата на регистрация: 10-October 06

в това отношение сме се учили от джедаите tongue.gif

--------------------
user posted image
www.citadelata.com - Българският сайт за фентъзи и фантастика
PMEmail PosterUsers Website
Milon_Light
Публикувано на: 02 Mar 2011, 16:19
Quote Post

The Mystic Warrior

Потребител # 2686

QUOTE (Darth Sparhawk @ 02 Mar 2011, 14:57)
в това отношение сме се учили от джедаите tongue.gif

Е ся та хванах че излъга черен сите. biggrin.gif Едно е да трепеш терористи,съвсем друго да трепишза развлечение или щото не са ти се подчинили.Тва е ситите винаги прииначават и пречупват деисвителността през една своя егоистична призма,а после както повелява го преписват на добрите джедаи tongue.gif

--------------------
user posted image

PM
Darth Sparhawk
Публикувано на: 02 Mar 2011, 17:26
Quote Post

The Prime

Потребител # 2

яко те е работила джедайската проганда... джедаите също са изличавали цели светове, ако вярват, че това заплашва галактиката, такава каквато я искат според тяхната доктрина. Отвори учите и ума си... но не прекалено. Не се знае какво може да влезе вътре.

--------------------
user posted image
Milon_Light
Публикувано на: 02 Mar 2011, 17:47
Quote Post

The Mystic Warrior

Потребител # 2686

Аааааа не е верно просто джедаите имат принципи ситите не,даже се убиват един друг в стремежа си да прилъжат нови кадри.То по тая логика и ситите въшат такива дяволии и то с един истрел от "звездата" затриват цели светове и планети,за джедаите не съм сигурен.Ако не бяха прилъгали Анакин Палпи още щеше да се крие като мишок зад дипломатическия си имунитет,но съм сигурен,че щяха да го разкрият tongue.gif
П.П. Сетивата ми са достатъчно отворени за да ги замъглиш по "ситски обичай", не влиза нищо което аз да не пожелая.Погледни надълбоко в сърцето си в добрата час и ще видиш че ситите и джедаите не се отличават много, но джедаите са по-малкото зло,все пак дават свобода на избор,това не е пропаганда.Е има и изключения,един сит би те убил за удоволсвие джедая ще го направи от великодушие rolleyes.gif laugh.gif tongue.gif

--------------------
user posted image

PM
Darth Sparhawk
Публикувано на: 02 Mar 2011, 20:39
Quote Post

The Prime

Потребител # 2

Джедаите нямат нищо, абсолютно нищо, те отричат собственото си "аз" и са роби на догмите си. По-добре да паднеш от аления меч на ЛИЧНОСТ, отколкото от оръжието на дървен фанатик.

--------------------
user posted image
Milon_Light
Публикувано на: 02 Mar 2011, 21:39
Quote Post

The Mystic Warrior

Потребител # 2686

QUOTE (Darth Sparhawk @ 02 Mar 2011, 19:39)
Джедаите нямат нищо, абсолютно нищо, те отричат собственото си "аз" и са роби на догмите си. По-добре да паднеш от аления меч на ЛИЧНОСТ, отколкото от оръжието на дървен фанатик.

Позволи да не се съглася......всъщност позволяваш непозволяваш НЕ съм съгласен.Както ти казах аз харесвам и двата ордена и знам силните и слабите страни и на двата.Ами например можеш ли да дефинираш ЛИЧНОСТ?Джедаите са смели до фанатизъм,имат и други качества които ги правят личности,като например имат малко повече сейвконтрол от ситите.Последните обикновенно се налагат като срахливци поддавайки се на гнева(другата крайност),това определено не ги прави личности.Нито интригите или лукавсвото,а джедаите са безкористни и имат чувсво за състрадание,нещо присъщо на Ангелите(ако има такива де,всеки сам решава).Миротворци саи ти ми казваш че това не са качества?Джедаите имат всичко, затова могат да си позволят и лукса да се самоотичат от себе си, но самоотрицанието и готовността на саможертва са две различни неща.Ситите нямат нищо защото личността им е базирана нещастието на друг.Освен това и са малко игоисти.А качеството "смелост" далеч се разминава с тяхната терминология,тя е присъща на джедаите.Да загинеш от ЛИЧНОСТ??????Ще ти отговоря така по-добре да загинеш от достоен противник отколкото от противник който е страхливец и дейсва подмолно.На кой симпатизираш повече от Троя: На Ахил,който е смел войн,безтрашен,или на Парис който като страхлив мишок го прострелва със стрели.Разбира се като изключим полубожественноста на Ахил. tongue.gif cool.gif

П.П.Спарки рабирам привързанотта ти към ситите,но с риск да се повторя аз харесвам неща и от двата ордена,защото всеки има и добро и зло у себе си,ако и аз почна да защитавам и изтъквам "моща" на ситите няма да имаш добър опонент,затова засега ще бъда защитник на светлината.Някак си по ме привлича tongue.gif cool.gif smile.gif

--------------------
user posted image

PM
Darth Sparhawk
Публикувано на: 02 Mar 2011, 21:55
Quote Post

The Prime

Потребител # 2

Всеки си има право на мнение, все пак не бива да забравяме, че нещата са субективни и всеки има право на гледна точка.
Прочее, това нещо джедаите го отричат. Тяхното верую е моят начин или никой друг. Джедаите искат да пленят всеки, който владее Силата, без значение дали той го иска или не. Те отнасят децата на всички деца в Галактиката, както турците са правили у нас за еничарския корпус. Ситите, напротив, изчакват другият сам да ги избере техният път. Кое е по-добро?
Второто, самоконтрол. В мига, в който усетиха техният режим заплашен, джедаите бяха готови да сменят сенаторите с "честни и почтени хора" (тоест такива, отговарящи на техните критерии) и да изхвърлят от Сената демократично избрани политици. За сметка на това Палпатин, който е избран с гласовете на хората, а не е част от неконтролиран от никакви закони орден, имаше самоконтрола да сдържа гнева си към джедаите и да им разгони фамилията отвътре. Казваш, че това е подло, аз го наричам умно. Сам човек срещу хиляди и хиляди противници и Сидиъс победи. Но прочее това е нормално - Ситите са като тигри, единаци. Джедаите нападат с по много един противник, като червени мравки. То се видя в атаката на Уинду срещу Сидиъс (5-1) и на Куай-гон и Кеноби срещу Мул (2-1) и на Анакин и Кеноби срещу Дуку (2-1). Толкова за тяхната прехвалена смелост.
Между другото, аз не казвам, че ситската философия е съвършена. Напротив, тя е себична, жестока и егоистична. Само, че е честна. И както казах, изковава личности, макар и в пламъци. Джедаите - те са безлика армия от фанатици, нито един от който не е важен. Дори някой като умре, той става част от тяхната догма за безликата Сила, чиято визия те налагат със застрашителното си присъствие в Галактиката, което не е ограничено от никого. И, което, между другото, не успя да я защити, когато чудовищните Вонг нахлуха в галактиката и изклаха милиарди. А го направиха, защото я нямаше Империята ph34r.gif
Накрая и за примерът от Троянската война. Той също е въпрос на гледна точка. Аз бих могъл да кажа, че Парис се е бил така, както е умеел, каквото е направил, го е направил от любов, а любовта и нещастните последици от нея са дошли заради себичността на трите богини, за чиято красота е отсъдил честно.
Докато Ахил е безпощадно чудовище, което мъсти за смъртта на своя любовник, защитено от своят божествен произход и чудовищните си доспехи, които са непробиваеми за останалите. Все едно да тръгнеш с танк срещу хора с пистолети.
Така погледнато, не е много доблестно, а? И това е силата на Ситите и мъдростта на Палпатин. Те предлагат различни гледни точки. Карат те да помислиш. При джедаите е - слушкай, папкай, бъди овца.
Поне аз така го виждам. Всеки си има обаче право на мнение...

Това съобщение е било редактирано от Darth Sparhawk на 02 Mar 2011, 21:56

--------------------
user posted image
Milon_Light
Публикувано на: 02 Mar 2011, 22:49
Quote Post

The Mystic Warrior

Потребител # 2686

Така за Палпи,сдържаше гнева си от нямай как.Джедаите също играят не по-малко честно срещо мол тръгнаха двама но ,той се би с тях един по един,ограничавайки ги с лазерните врати. Доколкото забелязах срещу Дуку себиха двамата но той използваше непозволени похвати,като ситски светкавици и т.н. когато се би с Йода бяха 1-1 и въпреки че Йода е до коляното му някрая Дуку подви опашка.Колкото до правото на избор джедаите също го дават стига да не сееш хаос и разруха.Да цениш живота не е слабост.До колкото помня те отначало не искаха да обучат Анакин,усещайки заплахата и страха в него но му дадоха възможност но го държаха по-изкъсо зада не направи белята която така или иначе си я направи,тръгна по път по който Падме неможеше а и неискаше да го следва,а Сидиъс го прилъга с изкривени обещания за спасението на падме и велико бъдеще превръщайки го в човек който повече машина отколкото хуманоид.Въпреки всичките сплетни на Императоранакрая Ани,като Вейдър послуша доброто в себе си.И ситите претърпяха крах.Ако беше продължил по "изтърканите" идеали на джедаите Кеноби щеше да му помогне,а не да го излъже че ги е погубил(децата си) в гнева си,и е убил съпругата си,което беше подъл трик на Сидиъс.Джедаите нападат по 2-ма ни повече ни по-малко,но не винаги убиват ,а ситите направо унищожават,затова биват ограничавани от джедаите.Ситите - ако не си с тях си против тях и това е избор?Останалите неща ,които си писал важат и за двете страни.Колко сити бяха избити буквално докато Сидиъс осъществи коварния план?Със или без тяхно желание-това ли е избор?Накрая ситите също се провалиха в своята преценка от същия човек който прилъгаха да изкриви мирогледа си.Да не говорим колко от ситите използват силата срещу напълно обикновенни хора.Накрая и те се провалиха tongue.gif smile.gif

За Ахил ами в жестокоста си прилича на сит,в храбростта си на джедай,а любовта на Елена не бе главната причина за войната, а предпоставка,както и да е Ахил е друга бира както се казва аз го дадох за пример предвит смелостта му без да се Взима под внимание божественността му.Историята ни учи че е имало достатъчно такива личности без да са полубогове smile.gif

--------------------
user posted image

PM
Darth Sparhawk
Публикувано на: 02 Mar 2011, 23:12
Quote Post

The Prime

Потребител # 2

Ахил заслужава отделна тема.

Останалата част от поста ти вече сме я коментирали. Ситите са убивали, все едно джедаите не са. Знаеш ли колко хора има в Звездата на смъртта, взривена от Люк? Галактиката не е чернобяла, колкото и да им се иска на джедаите да се представят като добрички-добрички, а враговете им като лоши. И едните имат право, и другите имат право. Те са като природни стихии, вплетени в битка една срещу друга.
Но не хвърляй вината за това, че Анакин е киборг, върху Сидиъс. Кеноби стори това, той посече приятелят си. Палпатин върна живота на Анакин, показвайки мощта на своите изкуства.
Що се отнася до битките - разбира се, че Мул ще сведе битките един срещу един, доколкото може. Но след битка веднага да има срещу теб противник, не е много честно.
Що се отнася до битката на Дуку с Йода, Йода бе третият противник на графа, след попилените от него Кеноби и Скайуокър и е едно от най-силните създания в галактиката. Ако по обем се преценяват създанията, то Джаба трябва да е най-мощен, но не е така.
И да, Сидиъс се провали в преценката си за Анакин, точно както и джедаите преди това. И както се вижда от историята, ту едните, ту другите взимат надмощие.
Но аз никога не съм твърдял, че ситите са перфектни. Просто твърдя, че техният избор е валидна гледна точка delf2_21.gif

--------------------
user posted image
DARTH_SIDIOUS
Публикувано на: 03 Mar 2011, 00:47
Quote Post

Dark Lord of the Sith

Съобщения: 21454
Потребител # 6

Аз не виждам нищо светло в посичането на Анакин. Това бе чудовищен акт от страна на Кеноби, чиито интереси не бяха удовлетворени от случващото се. Това, което се случи с джедаите, те сами си го направиха. Много дълго време те се смятаха за непобедими, но Сидиъс им доказа обратното.

--------------------
user posted imageuser posted image

ПРЕДСЕДАТЕЛ НА БЕЛИЯ СЪВЕТ САРУМАН: Втори път няма да Ви дам да се върнете. Казвам Ви. Моля Ви се! Аз няма да Ви дам думата отново.

(САУРОН) се втурва към лейди Галадриел

ПРЕДСЕДАТЕЛ НА БЕЛИЯ СЪВЕТ САРУМАН: Щом Вие нарушавате и аз ще нарушавам правилника.

САУРОН (стои пред лейди Галадриел): Вие се държите като... Вие сте никоя.

ПРЕДСЕДАТЕЛ НА БЕЛИЯ СЪВЕТ САРУМАН: Лорд Саурон, седнете си на мястото, моля Ви се! Седнете, аз се държа по-добре от Вас, много Ви моля. Заемете мястото си, много Ви моля. Напуснете дол Гулдур!

ЛЕЙДИ ГАЛАДРИЕЛ (станала права): Хайде да си ходим всички!
PMEmail Poster
Milon_Light
Публикувано на: 03 Mar 2011, 11:24
Quote Post

The Mystic Warrior

Потребител # 2686

Ееее така е ту едните падат и стават ту другите а джедаите остават.За ЗАЛАВЯНЕТО на Сидиъс отидоха 5-1 но не за да го убиват а да бъде съденслед като той уби хладнокръвно 4, Уинду бе достаъчно добре обучен,за да го спре ако не беше се намесил Скайуокър.Хвълям вината върху Палпатин,защото той прилъга Анакин със сладки обещания и го превърна в чудовище,ако не бе той Анакин,ако бе проявил още търпение щеше да надмине и Йода.В съвета го ограничаваха за да го предпазят от самия него и както видяхме с онование.Колкото до посичането му май сам си го изпроси в "ситските брътвежи" вкарани му от Сидиъс.Кеноби му каза цитирам:-Всичко свърши Анакин откажи се-надявайки си просто да си тръгне.Анакин-Не подценявай силата ми(обзет от мания за величие) тогава скочи Кеноби какво трябваше да направи ?Да му подложи врат?Той го направи,но по късно пред вече създалия се Вейдър,за да може да довърши обучението на Люк.От своя страна Люк не се ли изправи сам пред Императора и Вейдър?Само че те не искаха просто да го убият ,той владееше силата беше специален,точно като баща си и като неможаха да го пречупят Императора му цъкна високия волтаж,надявайки се да го замени със сестра му.Точно тогава нещо във Вейдър се пречупи,проговори джедайското у него и Императора беше паратен в небитието.Това бе изкуплението на Анакин. tongue.gif smile.gif В звездата на смъртта имаше хора да ,но когато си на война или едните или другите,поне звездата не я унищожиха за да си пробват оръжията или от забавление както тя напряви с цяла планета живи същества,Дори и джедаите не я унищожиха заради "истърканите си идеали" унищожи я Люк защото сееше терор в галактиката.И аз не твърдя че джедаите са перфектни или безгрешни,но ситската наглост граници няма hu2_21.gif Пък и ситите правят много повече грешки в преценката си от джедаите,но едно е верно и дветте са страховити стихии.Когато Йода се би със Сидиъс той бе добре отпочинал и определено неможа да се опре на "зеленоокия приятел" въпреки че йода го изпусна и загуби,но не по сила или умения и не се впусна да го преследва,като изверг, а призна провала си и се оттегли в изгнание,не се криеше от никой но твърдо вярваше в принципите си.Тактиката на Мол е наистина умна но е с цел убийство и геноцит за двата джедая,а те искаха просто да го заловят.Изобщо както се изрази галактиката не ечено -бяла,а може би понякога е , но тук се съпоставя едното срещу другото и кое е по-правилно.Не винаги Инпериализма е подходяща алтернатива,осособенно ако се ръководи чрез подтисничество и терор.Естесвенно е в такъв случай да има буннтовници,ако Императора е добър и управлява мъдро е вече друга тема. cool.gif smile.gif tongue.gif

--------------------
user posted image

PM
Darth Sparhawk
Публикувано на: 03 Mar 2011, 13:34
Quote Post

The Prime

Потребител # 2

личи си, колко малко си чел Разширената Вселена. Всички тълкувания, които каза са си твои.

1. Уинду искаше да убие Сидиъс, както е видимо от книгата на Матю Стовър. Скайуокър му предлага да запазят ситския лорд жив, за да има процес, но Уинду казва "че той е прекалено опасен, за да бъде оставен жив". Така принуждава Анакин да действа.

2. При конфликта с Кеноби Анакин му предлага да отиде на някоя планета и повече никога да не се срещат. Кеноби обаче настоява за дуел с мечове. Повече за темата съм писал в моята статия "За приятелството и предателството" ТУК.

3. Палпатин загуби Вейдър, когато повтори грешката на джедаите и го прие за даденост, при все лошото си отношение към него. Изкуплението на Анакин има - към неговото семейство.

4. Йода е по-слаб от Сидиъс и макар, че се би смело, знаеше това. В книгата нещата са описани от гледна точка на Силата и са много по-ясни. Във филма нещата са леко смекчени, за да има по-драматични киноефекти. Така или иначе самият Йода признава, че се е провалил и повече никога не посмява да нападне Палпатин. Нещо повече - той умира с мисълта за Императора, и последните му думи към Люк са именно да не подценява силата на Сидиъс.

5. Джедаите винаги се стремят да убиват Ситите. Докато Ситите често се опитват да привлекат джедаите на своя страна. Отношението дори не е реципрочно wink.gif

--------------------
user posted image
Milon_Light
Публикувано на: 03 Mar 2011, 14:18
Quote Post

The Mystic Warrior

Потребител # 2686

Никога не съм казвал ,че съм чел разширената вселена. wink.gif
Анакин нямаше да дейсва ако Сидиъс не му беше въздеисвал подмолно.Йода не е по слаб от императора ,просто се провали като водач,силата на императора нее проблем за Йода,поне стакова впечатление оставаме от филма,просто следва джедайските догми,макар и досадни.Разсъжденията ми се базират изцяло на филма и са мои да но са на основата на много философия,част от която е включена в МВ.Повечето сити погубват галактиката трябва да бъдат зверки изтребени(това в кръга на майтапа) tongue.gif Ами така е привличат джедаи към тъмната страна и след то ги убивайки ги заменят точно както стана с Дуку.Спарки като гледам май от филма и тая разширена вселена нещата доста се разводняват и разминават.Във филма Анакин бе агресора и изкуплението му не е към семейсвото а към самия него.Той се луташе между добро и зло,нямайки твърда позици.Точно от това искаха да го предпазят джедаите.Между другото как ще съдиш някой справедливо като знаеш,че всеки момент може да те заколи с аления си меч и то в гръб?А и като Йода е по слаб от Императора,защо ли сидиъс тръгва да бяга? tongue.gif wink.gif

--------------------
user posted image

PM
Darth Sparhawk
Публикувано на: 03 Mar 2011, 14:46
Quote Post

The Prime

Потребител # 2

Сидиъс е по-силен от Йода. Самият Лукас казва, че тъмната страна е най-силна smile.gif
А иначе РВ, когато е качествена, не разводнява, а дава допълнителна гледна точка към историята, което лично на мен ми харесва. А джедаите така хубаво предпазиха Анакин, че.... той ги изби почти всичките накрая. И според мен си го получиха, честно казано.
А после уби и Императора, защото обичаше сина си. Не заради догмите. И това всъщност е идеята на филма - че е важна любовта, а не властта или правилата или хилядите други неща, които причиниха останалите трагедии.
А за чисто догматичния спор на джедаи и сити - всеки си има своето мнение. Мисля, че го повторихме достатъчно пъти и вече преливаме от пусто в празно.

--------------------
user posted image

Topic Options Страници: (7) 1 [2] 3 4 ... последна » Reply to this topicStart new topicStart Poll

Skin "The Secret of Art" © Andrea 2004 :: Site