Страници: (8) « първа ... 6 7 [8]   ( Първото ново съобщение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> WarCraft Heroes
RRSunknown
Публикувано на: 21 Aug 2008, 15:47
Quote Post

Барон

Група: Citadel
Съобщения: 4919
Потребител # 1141
Дата на регистрация: 23-April 08

ще преведа основните правила в скоро време но неща като особености ан класовете, скиловете и фийтовете просто трябва всеки да си ги избере сам, няма как иначе smile.gif
PM
Laiqalasse
Публикувано на: 30 Aug 2008, 12:19
Quote Post

Скуайър
**

Съобщения: 133
Потребител # 1347
Дата на регистрация: 6-August 08

Рекох да не пиша в тая тема, щото и без това е бая оплескана вече, ама нямаше как да се стърпя. Затова - тука. Това т.нар. РПГ потвърждава с пълна сила защо трябва да има някакви правила в цялата работа. Дори и да не са от настолните книги. Просто не става така wink.gif
Просто ми се ще да отблежа, че това не е нито РП нито Г. Г(ейм) - защото няма никакъв игрови елемент. Смятам, с това всеки ще се съгласи. А РП не е, тъй като всеки пише усилено от именто на героите на другите. Замисъл на това нещо "Роулплей" (РП) е някой да си направи герой и да отиграва него, да пише от негово име, неговите мисли. Ако е благороден паладин - да говори като такъв. Ако е гаден убиец - ми да убива и да гандее - така се полага просто. Прекрасен пример за това е "Песен за огън и лед". Наистина, няма как да се пише САМО от името на един герои - приемливо е някакво намесване в чуждите, но в определени рамки.
Друго важно нещо, което съм виждал по разни чуждоезични РП-форуми е една тема за извън персонажни дискусии. (ООC - Out Of Character) Разни дооточнения, дискутиране на неяснотии и синхронизации се правят именно там. А, да - там се слагат и описания на героите - външен вид, характер, кратка история и т.н. И няма как да се получи нещо от сорта на " Оооо ама моя герой е толко змързелив, че едва ли ще тръгне да прави не знам си какво", както стана тука wink.gif.
Друг проблем е едва ли не божествените умения на героите. Очаквах да се появи всемогъщия ЛарлоГ Гуний (да речем), чийто домашен демон е Илидан, а в миналото Гуний е бил любовник на Тиранда, която има "две-три дребни дечиня" от него. А, да - и когато нашия любим ЛарлоГ не унищожава светове се отдава на заслуженото удоволствие да поиграе няколко игри сантасе с Саргерас. И, естествено, винаги успява да победи Мрачния титан. Иначе Гуний си е светен тип, де wink.gif. Еми така не става, пак да кажа. Къде-къде по-интересен би-бил герой, които само със стария меч на прадядо си и случайно намерен кинжал се мъчи да поправи несгодите на тоя сбъркан свят.
Вярно, че тая историйка беше започната като нещо не особено сериозно, но... зайци... я, стига. Още малко и ще се появят ужасните домати-убийци. От Марс. Аз лично харесвам несеиозни историйки, ама товами дойде в повече.
И за финал - даже човека (или елфа wink.gif ) койо започна "РПГ"-то не се изказа особено ласкаво за цялата работа. Аз обичам такива общи историйки, но в никакъ случай не бих се включил в такова чудо. Вероятно има и още във форума на мойто мнение.

Ух. Тъй. Май бая дълго се получи, ама ми се щеше да си кажа smile.gif

П.С. А тия "чокобота" просто ме убиха на място. ohmy.gif предплагам това е начина по който има викате в някой пиратски сървър. В официалните сме им дали къде-къде по-нормалното и простонародно название "пуйки" biggrin.gif. Лично аз им викам "мрачни пуйки", щото гледат мрачно додето тичат.
PMEmail Poster
RRSunknown
Публикувано на: 30 Aug 2008, 12:54
Quote Post

Барон

Съобщения: 4919
Потребител # 1141
Дата на регистрация: 23-April 08

Welcome captain obvious smile.gif

Сега сериозно- защо си мислиш че съм го оставил на мира , нека си мислят че това е РПГ, те не влагат този смисъл в думата който влагаме ние- те всъщност си пишат фен-фикче като игра от типа: предай нататък и по някаква странна причина (която ми убягва) го наричат РПГ smile.gif

А истинско РПГ може и да има , може и да няма - зависи ако съберем хора ще го направя както трябва с теми и подтеми, с карти и линкчета за зарчета.

Абе както се правят тука:
http://forums.rpgbg.net/viewforum.php?f=62
smile.gif
PM
LotrNiksana
Публикувано на: 30 Aug 2015, 00:38
Quote Post

Паж
*

Съобщения: 37
Потребител # 4213
Дата на регистрация: 28-August 15

Име : Далин Сивобрадия
Раса : Джудже smile.gif
Оръжия : Щит и Дълго копие и Къса брадва
История : Израснал в Iron Forge като нормално дете на ковач имал 1-цел да стане велик войн.Започвайки с занаят на ковач сам направил по свой ръст своя броня и свое оръжие започнал да тренира и когато станал готов влязъл в Армиите на джуджета.Спасявайки генерала от смърт краля харесал момчето,но за голяма жалост седмица по-късно генерала починал.Момчето било много тъжно ,но му било предложено да стане новия генерал на кралската войска.И така и станало......Години вярна служба той се оттегля като ветеран командир....Но днес се явява нова задача опасна,но той се отправя а именно да преследва орка Торк.....Тръгвайки с старата старата си броня и своя приятел в битките мечката Бил..
Итака се започва ловуването на орка Торк...Let the hunt begin. smile.gif Торк бъди готов....

Просто ми хрумна да вкарам и твоя герой Торк ако нямаш нищо против biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif мисля че стана добре biggrin.gif
PMEmail Poster
Zicobb
Публикувано на: 30 Aug 2015, 00:43
Quote Post

Скуайър
**

Съобщения: 163
Потребител # 4180
Дата на регистрация: 5-April 15

Име:Галаг Хорнрейдър
Раса:Орк
Оръжия:Гигантска брадва с две остриета
История:Знае само, че е син на велик оркски вожд.След неуспешни опити да си върне трона решава да събере най-верните си хора и да нападне Огримар, но претърпява тежко поражение губейки всичките си войни + 2те си ръце.... Сега, сключил съюз със древният не мъртъв шаман Бал Аша'зул, Галаг подготвя армия от подобрени орки.... Нещо невиждано се задава към Огримар... Не, не, Алианска армия, а по-лошо... Един законен крал с армия невиждани и подобрени орки...
PMEmail Poster

Topic Options Страници: (8) « първа ... 6 7 [8]  Reply to this topicStart new topicStart Poll

Skin "The Secret of Art" © Andrea 2004 :: Site