Страници: (9) [1] 2 3 ... последна »  ( Първото ново съобщение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> WARHAMMER, средновековният свят!
Darth Sparhawk
Публикувано на: 20 Jan 2014, 15:44
Quote Post

The Prime

Група: Sith
Съобщения: 55185
Потребител # 2
Дата на регистрация: 10-October 06

Понеже се събрахме фенове на трилогията The Sundering, отварям тема за коментари и впечатления. Любими герои от историята, любими моменти, любима битка и т.н. После може да обсъдим и други книги от тази вселена.
МОЛЯ НЕ КОМЕНТИРАЙ WARHAMMER 40 000 ТУК! В секцията за хорър и сайфай има тема за нея. Тук коментираме средновековната поредица.

--------------------
user posted image
www.citadelata.com - Българският сайт за фентъзи и фантастика
PMEmail PosterUsers Website
BlackCat
Публикувано на: 20 Jan 2014, 22:49
Quote Post

Паладин на Цитаделата

Група: Ralmians
Съобщения: 2674
Потребител # 3317
Дата на регистрация: 28-December 11

Морати е перфектния женски злодей в моите очи. И понеже си падам по лошковци - харесвам я. Харесвам много и Маликит, обаче Алит Анар ми стана голяма слабост и след края на втората книга съм сериозно загрижена за него. Харесвах и Аландриан и много съжалих за настъпилите в него промени. От битките тази за Анлек ми хареса най-много, но като цяло всички сражения в книгите са страхотни, а любими моменти са неизброими. Единствения момент, в който ми доскуча е пребиваването на Алит в Авелорн.

--------------------
user posted image

The clouds above the mountains broke, bathing all with the silvery light of Sariour in full bloom. Where there had been darkness and shadow, now stood a figure swathed in black, face hidden within a deep hood. It stood immobile, arms crossed, head bowed.
All around the camp, wolf howls split the air.
“Who are you?” Tharion demanded, sword in hand. “What do you want?”
“I am the Shadow King,” said Alith Anar, pulling back his hood, “and I want vengeance.”
PMEmail Poster
Arvandor
Публикувано на: 20 Jan 2014, 22:57
Quote Post

Chaos Sorcerer

Група: Citadel
Съобщения: 6113
Потребител # 2814
Дата на регистрация: 16-March 11

Нека просто кажа че обещавам една... "Интересна" изненада да се случи по-късно

--------------------
user posted image

Change is inevitable
The dark gods have been welcoming towards me, surely I am not in cruel fate - striving to understand all things...
PMEmail Poster
belvito_86
Публикувано на: 20 Jan 2014, 23:52
Quote Post

Барон

Група: Dragon Riders
Съобщения: 4320
Потребител # 3660
Дата на регистрация: 23-November 12

я ми кажете сега дали някой знае от къде да си намеря стратегията по средновековната игра на Warhammer защото искам да я пробвам,а не знам нито как се казва,нито къде да я намеря,а вече съм зарибен smile.gif

но за средновековната говоря,както е темата wink.gif

--------------------
user posted image
PMEmail Poster
Arvandor
Публикувано на: 20 Jan 2014, 23:53
Quote Post

Chaos Sorcerer

Потребител # 2814

Mark of Chaos може да се намери в замундата.

Пророчеството ми става вярно, Тшорнаал ал ар гаан Тзеенч те гледа wink.gif

--------------------
user posted image

Change is inevitable
The dark gods have been welcoming towards me, surely I am not in cruel fate - striving to understand all things...
PMEmail Poster
belvito_86
Публикувано на: 21 Jan 2014, 02:09
Quote Post

Барон

Група: Dragon Riders
Съобщения: 4320
Потребител # 3660
Дата на регистрация: 23-November 12

QUOTE (Arvandor @ 20 Jan 2014, 23:53)
Mark of Chaos може да се намери в замундата.

Пророчеството ми става вярно, Тшорнаал ал ар гаан Тзеенч те гледа wink.gif

biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif

намерих я smile.gif

--------------------
user posted image
PMEmail Poster
Darth Sparhawk
Публикувано на: 21 Jan 2014, 09:27
Quote Post

The Prime

Потребител # 2

QUOTE (BlackCat @ 20 Jan 2014, 22:49)
Морати е перфектния женски злодей в моите очи. И понеже си падам по лошковци - харесвам я. Харесвам много и Маликит, обаче Алит Анар ми стана голяма слабост и след края на втората книга съм сериозно загрижена за него. Харесвах и Аландриан и много съжалих за настъпилите в него промени. От битките тази за Анлек ми хареса най-много, но като цяло всички сражения в книгите са страхотни, а любими моменти са неизброими. Единствения момент, в който ми доскуча е пребиваването на Алит в Авелорн.

Morathi наистина е отлично измислена като персонаж, до голяма степен защото мотивацията й да върши това, което прави е от мечтата синът й да стане крал. Това е силна аргументация за една майка да отиде в крайности, да го кажа по-меко. Аз също я харесвам много.
Малекит е страхотен образ, пълнокръвен и истински и в най-голяма степен приближава героите от истинските митове, тъй като съчетава храброст и благородство с коварство и изключителна арогантност.
Алит Анар е чудесен герой, тъй като не е обичан нито от свои, нито от чужди, загубил е всичко и отказва да се предаде, а реакциите му са реалистични на фона на това, което му се случва - за разлика от герои в други, по-елементарни като психологизъм произведения, той не остава захарно добър след като губи семейството си.
Имрик също е много любопитен образ, но ще те изчакам да прочетеш "Каледор", за да го обсъдим. Само ще кажа, че аз досега никак не обичах този образ на война стоик, който равнодушно приема всичко, но Гав Торп е показал гледната му точка така, че да разбереш тази гледна точка. Имрик иска да е щастлив със семейството си и да живее мирно и тихо. Друкиите отнемат тази му възможност и той става такъв, какъвто става...
И накрая самата концепция за друкиите - ето това са наистина елфи на мрака, жестоки и ужасни. Нещата, които правят са шокиращи по всички стандарти, особено брутална е склонността към изтезания на последователите на Кайн.
Иначе ми направи впечатление и богатата култура, която авторите на Warhammer са имали при изграждането на теологията на своите богове. Кайн в много отношения прилича на гръцкия Арес, бог на безмисленото унищожение и убийство, както пише в старите поеми "кръволока". В същото време Арати и особено Ерет Киал ми напомнят на древните богове на междуречието.
Като цяло уникален свят и уникални книги!

--------------------
user posted image
Arvandor
Публикувано на: 21 Jan 2014, 09:41
Quote Post

Chaos Sorcerer

Потребител # 2814

На странична бележка искам да отбележа че уорхамър елфите са нещо средно между гърци и римляни - оттам и Кейн(Който предполагаемо е Кхорн)

--------------------
user posted image

Change is inevitable
PMEmail Poster
Darth Sparhawk
Публикувано на: 21 Jan 2014, 11:21
Quote Post

The Prime

Потребител # 2

Кейн си го има и в уорхамър 40К и покровителства елдарите по Пътя на Война. Съмнявам се да е едно и също ентити с Боговете на Хаоса - драконът на принц Имрик правеше разлика между китарай и боговете на хаоса, а той е много древен и мъдър.

--------------------
user posted image
Arvandor
Публикувано на: 21 Jan 2014, 11:26
Quote Post

Chaos Sorcerer

Потребител # 2814

При 40к е отделен бог(А и там освен това вече е и полуммъртъв). Във фентъзи версията отново ще отбележа че са отделни вселени - не всички елфически богове са аналогии на хаоса но получаваме доста силни аргументи че Кейн и Кхорн са едно и също с други имена.

--------------------
user posted image

Change is inevitable
PMEmail Poster
Darth Sparhawk
Публикувано на: 21 Jan 2014, 11:39
Quote Post

The Prime

Потребител # 2

Може и да е възможно, въпреки разсъжденията на дракона.
Драконът на Имрик, когато научи, че трябва да се бие с други елфи определи това като "неприятно" и потърси причината. Отговорът на Имрик беше, че елфите на мрака почитат китарай - тъмните богове на отвъдното, сред които са Кайн, Ерет Киал и Арати - поправи ме, ако бъркам имената им. Драконът отвърна, че има "и по-лоши богове, на които можеш да се кланяш".
От друга страна друкиите категорично използват магии на хаоса, Малекит е бил в селенията на боговете на хаоса и ги е виждал с очите си, а Морати не се свени да прави сделки с демони.
Така че нищо няма да ме изненада. Във всеки случай Краля Вещер и майка му по-скоро приемат, че използват боговете, отколкото да им служат. Поне такова е моето впечатление.

--------------------
user posted image
Arvandor
Публикувано на: 21 Jan 2014, 11:46
Quote Post

Chaos Sorcerer

Потребител # 2814

Разбира се. Мен винаги ми се е въртял в главата въпроса дали са направили твърде много сделки с хаос за твърде кратко. Един особен проблем с хаоса е че крие невероятни количества мъдрост, познание и сила но ако не се внимава може да станат доста неприятни неща.

--------------------
user posted image

Change is inevitable
PMEmail Poster
Darth Sparhawk
Публикувано на: 21 Jan 2014, 11:54
Quote Post

The Prime

Потребител # 2

Според мен не им пука. Иначе да, правят много сделки много бързо и поне Морати знае, че някой ден ще си плати.
Те обаче смятат, че ако не се борят с всички сили да вземат властта, то предават паметта на бащата на Малекит, който по ирония на съдбата се е борил с Хаоса... с Меча на Кайн обаче.

--------------------
user posted image
BlackCat
Публикувано на: 21 Jan 2014, 14:12
Quote Post

Паладин на Цитаделата

Група: Ralmians
Съобщения: 2674
Потребител # 3317
Дата на регистрация: 28-December 11

Като стана въпрос за баща на Малекит, ми се ще да повдигна въпроса за него. В книгите се споменава, че след битката, той и драконът му- тежко ранени отиват на острова, за да върнат меча на Кейн и от тогава нищо не се е чуло нито за дракона, нито за първия феникс крал. Когато Малекит поема на експедиция на север той слиза на острова да потърси останките на баща си, но единственото, което намира са олтара на Кейн и онези ужасни видения.
Та, чудно ми е дали наистина Аенарион е мъртъв и какво може да се е случило с него. Някой има ли отговор на това или поне някакви предположения?

Относно Имрик, за него нямах никакво мнение в първите две книги. Беше напълно безразличен, но в третата искрено започвам да го харесвам smile.gif И да го съжалявам. Горкия, той иска само да е близо до сина си и жена си.

--------------------
user posted image

The clouds above the mountains broke, bathing all with the silvery light of Sariour in full bloom. Where there had been darkness and shadow, now stood a figure swathed in black, face hidden within a deep hood. It stood immobile, arms crossed, head bowed.
All around the camp, wolf howls split the air.
“Who are you?” Tharion demanded, sword in hand. “What do you want?”
“I am the Shadow King,” said Alith Anar, pulling back his hood, “and I want vengeance.”
PMEmail Poster
Darth Sparhawk
Публикувано на: 21 Jan 2014, 14:34
Quote Post

The Prime

Потребител # 2

Не съм чел нищо зах Аенарион и не зная дали е жив или изчезнал. Но дори и да е жив ми се струва, че вероятно го е сполетяла съдбата на първия Каледор и е заключен във вечна битка със злото.

--------------------
user posted image

Topic Options Страници: (9) [1] 2 3 ... последна » Reply to this topicStart new topicStart Poll

Skin "The Secret of Art" © Andrea 2004 :: Site