Страници: (13) 1 2 [3] 4 5 ... последна »  ( Първото ново съобщение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Фитнес тренировки и здравословно храненe
RRSunknown
Публикувано на: 12 Jul 2010, 13:25
Quote Post

Барон

Група: Citadel
Съобщения: 4919
Потребител # 1141
Дата на регистрация: 23-April 08

Момчета призовавам ви да поуспокоите топката в спора.
съвсем логично е да има различни видове тренировки за различни видове цели. Ако търсиш експлозивна сила на мускулите за резки движения се тренира по един начин, ако търсиш маса - по друг, ако търсиш изтласкваща сила - съвсем друга система трябва да се спазва.
Плюс това всеки човек е индивидуален и не трябва да се подхожда с един аршин към всички.

Рибеното масло наистина помага но човек който е опрял до него трябва да се замисли къде фейлва и дали мисли да става професионален щангист.
PM
Darth Fury
Публикувано на: 12 Jul 2010, 13:26
Quote Post

Prophet of the Dark Side

Съобщения: 13531
Потребител # 1329
Дата на регистрация: 29-July 08

така е така е. това казвам и аз тежести за маса набирания за сила. diablo.gif

--------------------
user posted image
PMEmail Poster
RRSunknown
Публикувано на: 12 Jul 2010, 15:08
Quote Post

Барон

Потребител # 1141

Ако някой се интересува като тренирах баскет сериозно изпълнявах следните управнения
За крака - търси се експлозивност и сила за отскок. Правех някой клека за разгрявка с леки тежести, три серии клек с увеличаваща се тежест и после основноо упражнение - клек и скок. За клек и скок обаче трябва да си загрял без никакви тежести предварително иначе съществуваше доста голям риск - натоварващо е.
Второто което се прави е скокове прав с лека тежест но пък бързички. Скоковете се правят без клякане - само с прасец.
Третото основно упражнение се прави на лост или висилка - връзваш си тежеси на краката, висиш на лоста и разтваряш крака. Това е най-рискованото тъй като тези мускули принципно почти никой не ги тренира и може да се контузиш. Но пък е адски важно в баскета бързо да смениш посоката и това упражнение много помагаше.

Освен закрака серизно се тренирае за рамена и трицепс. Трицепса го ренирах първо с уред с който прав дърпаш един пост надолу, но бързо се отказах от тази система и почнах по най-класическата - легнал, хващаш щангата, провесваш я назад и без да си мърдаш ръката от мишницата до рамото правиш махове само с трицепс. Тук за разлика от рамената прилагах системата за максимална възможна тежест тежест - с помагач който да ми подава щангата на позиция и да ми повдига лекичко. Правех го с цел максимална маса тъй като трицепса се ползва за бавни стрелби от голямо разстония коагто ти трябва сила а не бързина.
Най-много тренирах рамо - прости вдигания с преден и заден хват, широко захващане на нивото на рамото и малко по широко. Използвах дъмбели също. Правех също и дърпания от нивото на кръста към врата с тесен хват. Често изпълнявах и едно принципно рядко упражнение - с два дъмбела се навеждаш леко и почваш да разстваряш ръце нашироко. Така веднъж се контузих злостно което идва да подчертае че това беше доста опасно упражнение.

Извън тези две насоки много правех гръб - в началото ползвах уред с който дърпаш зад гърба си, но после почнах само на лоста със задни набирания с широк хват - практиката ми показа че това е по добрия вариант.
Коремни не правех по класическия начин - предпочитах да видя на шведска стена и да си вдигам краката. Планковете също бяха полезни. Коремните на лоста ги избягваш по тривиалната причинч аче веднъж си защипах ташаците на лоста и от тогава ме беше страх да се превъртя smile.gif

За гърди почти нищо не тренирах - на лег бях много зле , повече правех лицеви но не наблягах. Бицепс също не ми беше в приорита.

Тренирах за китка обаче - сигурно съм бил от малкото които са го правили.
Друго нещо което пртавех е да се въртя наляво надясно за кръст с тежест - заставащ прав с щангата и почваш - обръщания две наляво, две надясно, само внимаваш да не пребиеш някой в залата smile.gif

Тъй като тренирах сутрин преди да тръгна да тренирам плющях макрони, спагети и всякакви високо въглехидратни закуски за енергия, също и сладки плодове. Имаше един период в който ядах орехи и мед и беше много добре за енергията. След тренировката след подчивка от час два ядах риба - сурова или печена (в никакъв случай пържена), картофи, леща. Свинско и Телефко не ям и досега и не мисля че ми е навредило.

Киселото мляко е нещо като задължителен консуматив - лошото е че сега млеката които се продават са чиста химия и нямат нищо общо с реалното.

След като спрях да тренирам и се оядох пред компютра си загубих всякаква форма и бях станал дебел и загубих всякаква издръжливост.

За щастие ме взеха в казармата - там в началото не можах да си избягам стоте метра (срам) но към края бях отслабнал дотално, станах втори по 100 метра от ротата (след Иван Заека който тренираше лека атлетика) и пак бях станал здрав след много бройни кофички и лицеви. Храна в казармата не я биваше но пък къде другаде ще ти се случи да ядеш 50 яйца по панагюрски наведнъж или пък два месеца да ядеш само и единствено диня и русенско варено (между динената диета препоръчвам на всички - сваляш тлъстина без да губиш сила). Та като цяло в казармата от нямане какво да правиш се случва много да изциклиш - имаше хора които правеха по 60-70 кофички на лостовете и по над сто лицеви опори но до такива екстремни крайности аз не можах да стигна.

PM
Darth Fury
Публикувано на: 12 Jul 2010, 15:19
Quote Post

Prophet of the Dark Side

Потребител # 1329

ехе бравос cool.gif а на баскет беше ли добър? diablo.gif

--------------------
user posted image
PMEmail Poster
RRSunknown
Публикувано на: 12 Jul 2010, 15:35
Quote Post

Барон

Потребител # 1141

Бях в отбора на гимназията, за съжаление нищо не направихме на първенството междуградското нищо че имахме най-добрите индивидуални играчи, по най-класическата българска причина - разнобой в състава, лакомия за топки и караници.
Иначе като играехме на един кош с още един -двама човека нямахме спирка в Габрово.
С моята височина логично играех гард но не от типа на гардовете стрелци отдалеч - бях средно ниво в тройките, а от типа гард пробивач които със скорост и бързина се измъква за стрелба от средно разстояния или влизах под коша за разни скоци, куки и поднасяния. При такива пробиви много обичах рязко да сменям посоката за да се освободя, да скачам странично и назад и тогава да стрелям или да правя голям скок под коша и да стрелям с поднасяне в последния момент. Скачах и за борби по метода на Денис Родман - не скачаш да хванеш топката а само я чукваш в върха на пръстите си към теб и пак скачаш - това дава предимство пред някой дълъг който се мъчи да я захване с цяла длан.
В защита обичах рязко да скачам да открадна топка от дрибриращ, но с правях с лекота и само да го покрива - било като винаги се държа пред него с бързина, било с чиста сила когато сме тяло в тяло. Вече ако беше някой дълъг който се обръщаше под коша да стреля - нямаше как да го спра , но такива ситуации гледах да избягвам.
Като цяло почти никога не съм бил човека с най-много точки за мача (един приятел който играеше крило беше ) но давах много съпорт и бях стабилен в защита.

Три книги са ми повляили най-много за спорта - книгата игра за баскета "Демоните в НБА" която ме зариби първончално, книгата на Денис Родман "Лош колкото си искам" която ми беше нещо като библия за баскета и живота в тинейджръските ми години и "Баскетбола - учебник за спорна академия" която си я откраднах от библиотеката с риска да ме хванат и изключат но която ми даде доста ценни уроци за тактиката и поведението.

Златни времена си бяха - жалко че после трябваше да спрем да играем по най-тъпата причина - нямаше време smile.gif
PM
Darth Fury
Публикувано на: 12 Jul 2010, 15:41
Quote Post

Prophet of the Dark Side

Потребител # 1329

Е то не може всички да стрелят. Браво за усилията wink.gif

--------------------
user posted image
PMEmail Poster
RRSunknown
Публикувано на: 12 Jul 2010, 15:45
Quote Post

Барон

Потребител # 1141

Аз не че не стрелях но ми беше по-трудно да вкарам срещу дългите. Докато Веско (моя човек) беше дълъг и як и лесно вкарваше под коша след изблъскване на пазача си (стара тактика на Шак) , плюс това беше много добър от тройката и редовно удряше тройки.
б.т.в. Без да исках излъгах за ръста - 1.63 м съм , не знам защо съм писал 1.7 м. А всички срещу които играех бяха от 1.8 м и нагоре. Леко куриозно е че имаше един 1.95 метра с прякор Дългия или Шнура който всъщост беше доста лесен за опазване защото беше от типа вейка - дълъг но слаб и бавен и лесно го изтиквахме . Сега като се сетих за играчите - другия гард в отбора беше известен като Кобрата - 1.8 метра , добър стрелец но куриоза беше че аз играех по напред от него защото въпреки че беше дълъг аз бях много по бърз от него и скачаш повече за борби. Другото ни крило освен Веско беше 1.88 м и беше изветен като Стъпката заради умението си да забива само след една стъпка засилка. Разбира се това не му помогна да е първи реализатор - беше доста далеч от процента на Веско.

PM
Darth Fury
Публикувано на: 12 Jul 2010, 15:53
Quote Post

Prophet of the Dark Side

Потребител # 1329

тактиката ми харесва на мен ми забраниха да играя футбол , защото не уцелвах топката ми хората и беше много гадно , за тях biggrin.gif diablo.gif

--------------------
user posted image
PMEmail Poster
RRSunknown
Публикувано на: 12 Jul 2010, 15:57
Quote Post

Барон

Потребител # 1141

б.т.в. тоя Веско който го повтарям постоянно и в момента е сериозен спортис и тотално доминира в националното първенство по тенис на корт за аматьори. Напиши Веско Буров в гугъл и ще видиш smile.gif

b.t.w. Като каза уцелвам хората - аз без да искам счупих ръката на най-добрия ми приятел по време на мач. Как бягах назад , какво стана - блъснах го без да искам , той падна и счупи ръката.
PM
Darth Fury
Публикувано на: 12 Jul 2010, 16:04
Quote Post

Prophet of the Dark Side

Потребител # 1329

ахам скибах го да става pro добър е щом печели diablo.gif

--------------------
user posted image
PMEmail Poster
RRSunknown
Публикувано на: 14 Jul 2010, 11:16
Quote Post

Барон

Потребител # 1141

Аз да ви кажа че покрай ентусиазма на Darth Fury се зарибих да си върна формата в домашни условия и от няколко дена почнах упражнения smile.gif. Оказа се че не съм толкова зле колкото си мислех - откарвам 30 лицеви опори а си мислех че ще мога 6-7.
PM
Darth Fury
Публикувано на: 14 Jul 2010, 16:51
Quote Post

Prophet of the Dark Side

Потребител # 1329

Радвам се , че някой се е зарибил , а то си е нолмално да си силен физически все пак си тренирал яко преди и не е минало чак толкова много време от тогава. Тренирай за два-три месеца ще си върнеш старата форма wink.gif diablo.gif

В събота пак ще почвам да слагам информация.

--------------------
user posted image
PMEmail Poster
Darth Fury
Публикувано на: 16 Jul 2010, 14:23
Quote Post

Prophet of the Dark Side

Потребител # 1329

Та на ден трябва 1/3 от храната , която се изяжда да е плодове. Така казват учените. Не знам дали е така , но като неук пън не мога да кажа biggrin.gif. Обаче знам , че освен витамите , които съдържат и за които писах вече , плодовете помагат за процесите в стомаха (храносмилане). Лошият дъх главно идва от стомаха , тоест храната не се хранослима , както трябва и загнива. Няколко неща може да са причина за това. Болест , но тя минава , недостиг на плодове или пък смесване на храна. При смесването на храната смилателните ензими дето ги разграждат се смесват и се неутрализират. Лошият дъх меже да не го усещате ако не проверите. Пасти , дъвки и такива неща не помагат много. Тоест не смесвайте прекалено много! Вече няма да имате лош дъх и ще по-здрави лудаци! diablo.gif Говоря за плодове с зелечуци. Трябва поне час и половина да мине след като сте яли едно от двете и искате да ядете другото.

Яко упражнение за предмишница (от лакътя до китка) влючително за мусколите на ръката (от китката до пръстите) е стискането на гуми и други джаджи със същия ефект. Ако искате да можете да стискате като мечка и да чупите ръце , докато се здрависвате това е упражнението за вас.

--------------------
user posted image
PMEmail Poster
Darth Fury
Публикувано на: 20 Jul 2010, 12:32
Quote Post

Prophet of the Dark Side

Потребител # 1329

Много яко упражнение за гърди , рамене и трицепс http://www.vbox7.com/play:8b375b75 diablo.gif

--------------------
user posted image
PMEmail Poster
Darth Fury
Публикувано на: 21 Jul 2010, 19:13
Quote Post

Prophet of the Dark Side

Потребител # 1329

Още един канал в тубата с упражнения (street fitness for real niggaz !] http://www.youtube.com/user/strengthproject diablo.gif

--------------------
user posted image
PMEmail Poster

Topic Options Страници: (13) 1 2 [3] 4 5 ... последна » Reply to this topicStart new topicStart Poll

Skin "The Secret of Art" © Andrea 2004 :: Site